Kadına Yönelik ŞiddeteKarşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü

06 Kasım 2018 - Salı
Kadına Yönelik ŞiddeteKarşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü

Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik ŞiddeteKarşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü kapsamında Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi’nde 21 KasımÇarşambe ve 22 Kasım Perşembe günlerinde bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.

Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi’nde bulunan Galata Salonu’nda 13:00 – 15:00 saatleri arasında yer alacak ilkgünkü panelin konusu “Şiddet Türleri ve Mücadele Pratikleri” olacak. Birbirinden değerli ve alanında uzman SivilToplum Örgütleri’nden konuşmacıların katılacağı panelde fiziksel, ekonomik ve psikolojik gibi farklı şiddet türleritartışılacak, günümüz mücadele pratikleri ve deneyimleri dinleyicilerle paylaşılacak.

22 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek olan panelin konusunu “Kapsayıcılık ve Şiddet” olarak belirleyen ToplumsalCinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi, katılımcılarla birlikte kadına yönelik şiddet konusunda nispetendaha az tartışılan LGBTİ+, Müslümanlık ve Kadın Hareketi, Erkeklik ve Babalık, ve Bedensel Engellilik başlıklarınıtartışmak üzere 13:00 – 15:00 saatleri arasında tekrardan Galata Salonu’nda bir araya gelecek.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü kapsamında düzenlenen panel veaktivitelerin yanı sıra Kadir Has Üniversitesi A Blok Hol’de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Mor ÇatıKadın Sığınma Vakfı, KAOS GL Derneği, KEDV, Şiddetsizlik Merkezi, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Kadının İnsanHakları ve Yeni Çözümler Vakfı ve KADAV gibi önemli STK’ların bir araya geleceği, kendilerini öğrencilere vemisafirlere tanıtabilmeleri ve aynı zamanda ürünlerinin satışını yapabilecekleri bir alan oluşturulacak.

Katılım ücretsiz gerçekleşecek fakat giriş için 18 Kasım 2018 tarihine kadar çevrimiçi form üzerinden kayıt yaptırmakgerekiyor.

*Katılım için: https://goo.gl/jzBivL