KHAS Lise Yaz Okulu'nda 2. Dönem Sona Erdi

16 Temmuz 2018 - Pazartesi
KHAS Lise Yaz Okulu'nda 2. Dönem Sona Erdi

Liseli öğrencilerine üniversite deneyimi yaşatmak için düzenlenen KHAS Lise Yaz Okulu, Cibali Kampüsü'nde gerçekleşti.

Farklı liselerden birçok öğrenciyi bir araya getiren Lise Yaz Okulu'nda öğrenciler, mühendislik, fen bilimleri, sosyal bilimler ile başarı ve meslek konu başlıkları altında ders aldı.

İsteyen üniversiteli öğrencilerin de dâhil olabildiği program hakkında bilgi veren Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Berker, "Öğrenciler buraya gelip her dönem iki hafta boyunca ders alıyorlar. Öğrencilerin üniversite deneyimi yaşamaları çok güzel. Her dönem altı derse kadar alabilme şansları var. Böylece hem ne istediklerini daha iyi anlayıp, kendilerini biliyorlar hem de arkadaş ediniyor, keyifli vakit geçiriyorlar" dedi.

Derslerin büyük çoğunluğunun üniversitenin hocaları tarafından verildiğini söyleyen Prof. Dr. Berker, "Bütün dekanlarımızın dersleri var. Bunun dışında mesela web tasarımı üzerine ihtisas sahibi olan birini getiriyoruz. Bu şekilde dışarıdan da destek alıyoruz. Burada profesörlerden doçentlere kadar tüm hocalarımızdan katkı alıyoruz" dedi.