Kadir Has Üniversitesi 20 Yaşında!

05 Şubat 2018 - Pazartesi
Kadir Has Üniversitesi 20 Yaşında!

Üniversitemiz henüz çok kısa bir geçmişe sahip olsa da, bu 20 yıllık süreçte önemli başarılara imza attı. Bu noktadan hareketle, 20. yılında üniversitenin gelişim sürecine tanıklık etmiş Khas’lıların anlatımları, kısa filmler ve grafiklerle bu tarihi sizler için görselleştirmeye çalıştık. Mütevelli Heyeti Başkanı’ndan, akademik ve idari personele, Rektörden mezunlara kadar pek çok kişiye mikrofonumuzu uzattık ve kendilerine Kadir Has Üniversitesi’ni sorduk.

Ayrıca, yıllar içinde Merhum Kadir Has’la ve Cibali Kampüsümüzle ilgili hazırlanmış çeşitli kısa filmleri 20. yıl anısına tekrar elden geçirdik. Büyük kısmı Kadir Has Üniversitesi öğretim elemanları rehberliğinde İletişim Fakültesi öğrencilerinin ürünü olan bu çalışmaları keyifle izleyerek, bu 20 yıllık yolculuğun unutulmaz anlarına sizin de tanıklık etmenizi dileriz.

Üniversitemiz sadece akademik alanda değil, toplumsal alanda; kültür, sanat ve spor konularında da pekçok önemli projeyi hayata geçirmiştir. Bu kapsamda, 20. kuruluş yılı vesilesiyle, sizlere Üniversitenin gelişimi ve faaliyetlerinden kesitler sunan kitaplar ve raporlar hazırladık. Sadece metinlerle değil fotoğraflarıyla da öne çıkan bu yayınları sizlerle paylaşıyoruz.

20. yıl yayınları ve raporları için tıklayın.