Güvenlik Konulu Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu

19 Ekim 2017 - Perşembe
Güvenlik Konulu Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), 3. Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu düzenleyecek. Güvenlik konulu Türk-Yunan Gençlik Sempozyumu (TYGS), 22-35 yaş aralığında olan 15 Türk ve 15 Yunan Uluslararası İlişkiler uzmanlarının (yüksek lisans öğrencileri, doktora adayları, genç akademisyenler ve uzmanlar) katılımı ve Türk-Yunan konuşmacıların ve eğitmenlerin katkıları ile 12-16 Aralık 2017 tarihleri arasında Selanik menşeili “Navarino Network” Friedrich Naumann Stiftung Vakfı ve NATO Public Diplomacy Division desteği ile Selanik’te düzenlenecek.

TYGLS bu yıl “Yeni Güvenlik Zorlukları”, “Genç Liderler Konuşuyor”, “NATO’nun Güncel Öncelikleri ve Zorlukları”, “NATO Çerçevesinden Türk-Yunan İlişkilerinin Geleceği” ve “Medyanın Rolü” gibi başlıkları kapsamakta. Bütün bu konular sonrasında uzman çalıştırıcılar tarafından yütütülecek olan ve sonunda katılımcıların birlikte proje planları geliştirecekleri “Birebir Atölye Çalışmaları”nda ayrıntılı olarak kullanılacak.

Katılımcıların aşağıdaki kriterleri karşılamaları beklenmektedir;

  • Uluslararası İlişkiler Uzmanı olmaları (Yüksek Lisans öğrencileri, Doktora adayları, genç Doktora öğrencileri ve profesyoneller)
  • 22-35 yaş aralığında olmaları
  • Uluslararası İlişkiler, güvenlik, NATO, ve Türk-Yunan ilişkileri ile ilgili olmaları
  • Türkiye ve Yunanistan arasında diyalog ve iletişim ağı kurmaya niyetli olmaları
  • Akıcı İngilizce konuşabilmeleri

Sempozyumun dili İngilizce olacaktır.

CIES, İstanbul-Selanik gidiş-dönüş uçak biletlerini; Selanik’te ikamet etmeyen katılımcılar için sempozyum süresince konaklamalarını (iki kişilik odalarda, 4 gün kahvaltı dahil ); 3 gün için öğle yemeği, ve 2 akşam yemeğini karşılayacaktır. Sempozyum, Türkiye’nin ve Yunanistanın her yerinden katılıma açık olmakla birlikte sadece Selanik-İstanbul arası uçak biletleri kaşılanacaktır. Ayrıca CIES, sempozyuma Yunanistan’ın farklı bir illerinden katılmak isteyen katılımcılarımızın seyahat masraflarının bir kısmını karşılayabilir.

Başvurmak için Lütfen en geç 31 Ekim 2017 tarihine kadar başvuru formunu doldurunuz.

Poster

Bu etkinlik NATO Public Diplomacy Division tarafından desteklenmektedir.