İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI SEVİYE TESPİT SINAVI (KHAS – STS) ve İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI (KHAS – İYS) SINAVI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

08 Ağustos 2017 - Salı

İngilizce Hazırlık Programı Seviye Tespit Sınavı (KHAS – STS) 07 Eylül 2017 Perşembe günü saat 09:30’da Cibali’deki Kadir Has Merkez Kampüs’te gerçekleştirilecektir. Sınava katılacak öğrencilerin en geç saat 09:00’da kampüste olmaları gerekmektedir. Bu sınava İngilizce bölüm ve programlara yeni kayıt yaptıran lisans programı öğrencileri katılacaktır. Öğrencilerin sınava girecekleri sınav salonları ile ilgili duyurular 06 Eylül 2017 Çarşamba günü İngilizce Hazırlık Programı websitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılacaktır. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin sınava girecekleri sınıf / salon / sıra numarasını sınav gününden önce ilgili sayfalardan öğrenmeleri önemle rica olunur. Sınav sabahı kampüsteki panolarda da bu sınıf / salon / sıra bilgileri asılacaktır. Sınav sonuçları 08 Eylül Cuma günü duyurulacaktır. KHAS – STS içeriği ve sınav kuralları ile ilgili ayrıntılı bilgi websitesinde mevcuttur: http://www.khas.edu.tr/2206/sts-kurallari

İnglizce Yeterlik Sınavı (KHAS – İYS) 09 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 09:30’da Cibali’deki Kadir Has Merkez Kampüs’te gerçekleştirilecektir. Sınava katılacak öğrencilerin en geç saat 09:00’da kampüste olmaları gerekmektedir. Bu sınava, İngilizce Hazırlık Programı’na devam etmekte olan tüm öğrencilerimiz ve KHAS – STS sonuçlarına göre KHAS – İYS’ye girmeye hak kazanan yeni kayıtlı öğrenciler katılacaktır. KHAS – İYS ile ilgili detaylı bilgiye http://www.khas.edu.tr/2220/ingilizce-yeterlik adresinde, sınav kuralları ise http://www.khas.edu.tr/2386/iys-kurallari adresinde mevcuttur.

KHAS – STS ve KHAS – İYS sınavlarına katılacak öğrencilerin sınava gelirken yanlarında kimlik kartları ile birlikte en az iki adet kurşun kalem ve silgi bulundurmaları önemle rica olunur. Sınavda cep telefonu kullanımına hiç bir şekilde izin verilmeyeceğinden, öğrencilerin cep telefonlarını yanlarında getirmemeleri önerilmektedir. Cep telefonlarının getirilmesi durumunda sınav başlamadan telefonun tamamen kapalı konuma getirilerek sınav gözetmenine teslim edilmesi ve sınav bitiminde teslim alınması sorumluluğu öğrencinin kendisine aittir.

İngilizce Hazırlık Programı’nda dersler 19 Eylül 2017 Salı günü başlayacaktır. 18 Eylül 2017 Pazartesi günü Cibali’deki Kadir Has Merkez Kampüs’te bulunan D Blok Büyük Salon’da, İngilizce Hazırlık Programı öğrencileri için uyum ve bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Farklı seviyeler için farklı saatlerde yapılacak olan bu toplantıların saatleri http://prep.khas.edu.tr sayfası üzerinden duyurulacaktır.

Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Programı ile ilgili tüm güncel duyurular aşağıdaki adreslerde yayınlanacaktır:
http://prep.khas.edu.tr
http://www.facebook.com/prep.khas
http://www.twitter.com/KhasPrep