PANORAMA Khas'ın 21. Sayısı Çıktı

14 Haziran 2016 - Salı
PANORAMA Khas'ın 21. Sayısı Çıktı

Kadir Has Üniversitesi’nin bilim-sanat-kültür dergisi PANORAMA Khas’ın 21. sayısı yeni yayın kurulu ile çıkartıldı. Kurul hazırlanan bu sayıda, geniş yelpazede ana tema ve alt temalardan yazıları toparladı. Cibali Tütün Fabrikası’nda çalışan kadınlarla yapılan sözlü tarih çalışılmasının anlatıldığı yazı, bu yazılardan yalnızca biri.

Kadir Has’ın vefatının dokuzuncu yılı anısına Kadir Has’ın yaşam öyküsünü merhumun biyografi kitaplarını yazmış gazeteci-yazar Hulûsi Turgut kaleme aldı. Bu yıl onikincisi dağıtılan Kadir Has Ödülleri’nde Gelecek Vadeden Bilim İnsan Ödülü’ne layık görülen Kıvanç Birsoy’un söyleşisi de bu sayıda yer aldı.

Derginin dosya konusu ise son günlerde Türkiye’de de çok konuşulan ‘Yeni Terör’ kavramı etrafında şekillendirildi. Dosyada ele alınan yazı ve röportajların terörün ve günümüzde terör için kullanılan farklı yöntemlerin yeni değil ölçek değiştirdiğini gözler önüne seriyor.

Ekim 2016’da yayınlanacak olan dergi için yazı ve fotoğraflar agorgun@khas.edu.tr veya dergi@khas.edu.tr e-posta adresine 20 Eylül Pazartesi gününe kadar iletilebilir.

 

Panorama Khas 21. Sayı

Cibali Postası 18. Sayı