International Conference on Innovative Teaching and Technology – ITTHE2016

01 Haziran 2016 - Çarşamba
International Conference on Innovative Teaching and Technology – ITTHE2016

2015 Temmuz ayında Kadir Has Üniversitesi’nde ilki gerçekleştirilen “Yükseköğretimde Yenilikçi Öğretme ve Teknoloji” konulu konferans (International Conference on Innovative Teaching and Technology – ITTHE2015) hem ulusal hem de uluslararası katılımcılar tarafından yoğun ilgi görmüştür. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ITTHE2016 kapsamında akademik sunumlar ile konferans öncesi atölye çalışmaları yer bulacaktır.

ITTHE2016 konferansının amacı, disiplinler arası bir tartışma ortamı sağlayarak yükseköğretimde teknoloji kullanımı üzerine düşünen ve ilgi duyan araştırmacıları ve akademisyenleri bir araya getirmektir. Konferans, farklı ülke ve disiplinlerden araştırmacılar, akademisyenler için hem fikir alışverişinde bulunma hem de yeni yöntem ve teknolojileri tanıma açısından fırsat yaratma hedefi taşımaktadır.

Kadir Has Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Meltem Ucal, Prof. Dr. Halil Kıymaz ve Eğitim Teknolojileri Destek Birimi Koordinatörü İpek İli Erdoğmuş tarafından düzenlenen konferans, 2-3 Haziran 2016 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılacaktır. Programda, 2 Haziran Perşembe günü konferans sponsorları Blackboard, Wiley ve Pearson’dan yetkili kişiler tarafından düzenlenecek atölye çalışmaları yer alırken, 3 Haziran Cuma günü ise, Blackboard firmasından Stratejik Danışmanlık Birimi Yöneticisi Louise Thorpe tarafından yapılacak açılış konuşmasının ardından paralel oturumlarda akademik tartışmalar gerçekleşecektir. Blackboard firmasından üst düzey yetkililerin açılış yemeği ve öğle yemeğinde vereceği yükseköğretimde yeni trendler hakkındaki konuşmaları da içeren ITTHE2016 konferansı, kapanış kokteyli ile son bulacaktır.

ITTHE2016 konferansına akademisyenler, araştırmacılar, yükseköğretim kurumları yöneticileri, teknoloji entegrasyonu uzmanları, öğretim teknolojileri uzmanları ve dijital kütüphane uzmanları katılabileceklerdir.

Konferans konuları, kayıt, program ve konferansla ilgili diğer detaylar web sitesinde yer almaktadır.

Sosyal medya hesaplarından gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Web sitesi: www.teachingandtechnology.org

Sosyal Medya hesapları:

Facebook: https://www.facebook.com/ITTHE2015/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/itthe

Twitter: https://twitter.com/ITTHE2015

Google Plus: https://plus.google.com/u/0/110493879209272528645/about