PANORAMA Khas'ın 18. Sayısı Çıktı!

16 Eylül 2015 - Çarşamba
PANORAMA Khas'ın 18. Sayısı Çıktı!

Kadir Has Üniversitesi’nin bilim-sanat-kültür dergisi PANORAMA Khas’ın 18. sayısı yayınlandı. Bu sayıda toplum-insan-hakkaniyet konuları ana tema olarak işlendi. Khas Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi’nın kadının toplum içindeki statüsü ve rolleri üzerindeki Türkiye genelinde yaptığı araştırmanın sonuçları dergide yer aldı.

Barış gazeteciliği ve yurttaş gazeteciliği konularında akademik çalışmaları olan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş kendisiyle yapılan röportajda dışarıda onları bekleyen dünya ne olursa olsun, fakültelerindeki öğrencilerine “diğerkamlık”, başka ifadeyle “öteki-için” olmak tercihi üzerine kurulu etik-politik sorumluluklarını kavratmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu sayıda “Khas Mezunları Anlatıyor” başlıklı bir de dosya yer aldı. Röportajlarına yer verilen dört ayrı daldan mezun öğrenci Khas’ı ve genç kariyer yaşamlarını anlattılar.

PANORAMA Khas’ın 19. sayısı Ocak 2016’da yayınlanacak olup yazı ve fotoğraflar agorgun@khas.edu.tr veya dergi@khas.edu.tr e-posta adresine 2 Kasım Pazartesi gününe kadar iletilebilir.