Kadir Has Ödülleri Sahiplerini Buldu

03 Haziran 2010 - Perşembe
Kadir Has Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl konusu “Türkiyede Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Potansiyeli ve Kullanılabilirliği” olan ve Türkiyenin en prestijli ödüllerinden birisi olarak kabul edilen KADİR HAS Ödülleri 3. KADİR HAS Anma Töreni ile sahiplerine verildi.

Yaşamını eğitime adamış, Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi, Kadir Has Üniversitesi kurucusu büyük hayırsever ve eğitim sevdalısı iş adamı Kadir Has   adına her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kadir Has Ödülleri bu yıl 6. kez sahiplerini buldu.

“Vatan Borcu Ödüyorum” sözüyle yatırımların en önemlisi olan insana ve eğitime destek veren merhum Kadir Has anısına düzenlenen Kadir Has Anma Töreni ailesi, öğrencileri, dostları ve sevenlerinin katılımı ve Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, Kadir Has Vakfı Başkanı Can Has ve Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın konuşmaları ile gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Ahmet Duran Şahin’in “ Enerjide Bütünleşik (Hibrit) Sistem Zorunluluğu” konulu eseri ödül değerlendirme kurulu tarafından birinciliğe layık görüldü.  İkinciliği Doç. Dr. Ali Vardar ve Prof. Dr. Bahattin Çetin’ in kazandığı  “Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Potansiyeli ve Kullanılabilirliği” konusunda Mansiyon ödülleri ise Mert Nazlıoğlu, Ahmet Çimen ve Özer Bostanoğlu tarafından paylaşıldı

 

6. Kadir Has Ödüllerine başvuran tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Kadir Has Ödülleri yönergesince eserler iade edilmeyecektir.