Etkinlikler

GELECEK EĞİTİMLER

Egitimler-2015

Detaylı Bilgi ve Kayıt

10 Mart 2015

Girişimcilerin sorularını 10 Mart'taki canlı yayınımızda cevapladık. 200'den fazla kişinin canlı izlediği yayında 30'a yakın soru geldi. Bant yayınını ise youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

 

24 Şubat 2015

24 Şubat'tan itibaren her 15 günde 1, salı akşamları girişimcilerin sorularını canlı yayında (Google Hangouts Onair) cevaplıyoruz. Bir sonraki yayını yeni medya hesaplarımızdan takip edebilir, bant yayınını ise youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

ineoya sor!

 

4 Şubat 2015:

TÜBİTAK 1601-Yenilik Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında 2 yıl süreyle, yılda 500.000 TL olmak üzere toplam 1.000.000 TL değerinde hibe desteği almaya hak kazan Girişimcilik, Yenilikçilik ve Teknoloji Transferi Araştırma ve Uygulama Merkezi (İNEO) ile Tubitak arasında rekörümüzün de katılımıyla Ankara'da imzalar atıldı.

 

29 Aralık 2014:

iNEO Girişimcilik ve Yenilikçilik Sertifika Programı, Sertifika Töreni Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Aydın, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Serdar Dinler ve Kariyer Merkezi Müdürü Filiz Karakuş'un katılımıyla Galata Salonunda gerçekleşti.

Kadir Has Üniversitesi,  İNEO Girişimcilik, Yenilikçilik ve Teknoloji Transfer Merkezi, Kariyer Merkezi ve Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin işbirliğiyle hazırlanan “Girişimcilik, Yenilikçilik Sertifika Programı ilk mezunlarını 29 Aralık 2014'te yapılan Sertifika töreninde verdi. Üniversitemiz Doğa Bilimleri ve Mühendislik, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, İletişim, Hukuk ve, Sanat ve Tasarım Fakültelerinin öğretim üyeleri tarafından her cumartesi 10:00-16:00 saatleri arasında toplam 7 hafta ve 42 saat süren eğitimin sonunda başarılı olan öğrencilerimize Başarı serfikalarını takdim ettik.

 

4 Kasım 2014:

Coventry Üniversitesi Rektör Yardımcısı John Latham "Global ölçekte öğrencileri ve akademisyenleri inovasyon odaklı yönlendirme" başlıklı seminer verdi.

Seminar

 

1 Kasım 2014:

1 Kasım - 13 Aralık tarihleri arasında her cumartesi düzenlenen "Girişimcilik ve Yenilikçilik Sertifika Programı" başladı. 

Program içeriği: 

Girişimcilik ve Yenilikçiliğin Temelleri İş ve Ticarette Girişimcilik ve Yenilikçilik Girişimcilik, Yenilikçilik ve Teknoloji Yenilikçi Girişimcilikte Yaratıcılık ve Tasarım Girişimcilik ve İletişim Hukuksal Açıdan Girişimcilik ve Yenilikçilik Simülasyonlu Pratik Girişimcilik Çalışması

sertifika programı

18 Ekim 2014:

Pazarlama dünyası Marketing Talks'ta biraraya geldi. Payu, Ipsos, Nivea, BBDO, Medyanet, yemek.com ve yurddas&partners gibi firmalardan önemli isimler bu konferanstaki konuşmacılardan sadece birkaçıydı.

marketingtalks

3 Haziran 2014:

iNEO Girişimcilik ve Yenilikçilik Ofisi etkinlikleri Louisiana Eyalet Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü Prof. Ye-Sho Chen'in "Küresel Girişimcilik" Çalıştayı ile start aldı.

Kadir Has Üniversitesi GİLT (Girişimci İnovatif Liderler Takımı) Akademi Öğrenci Kulübü üyelerinin katılımıyla gerçekleşen çalıştayda Chen, küreselleşme dinamiklerinin artmasıyla birlikte ülkeler arası bilgi ve deneyim transferinin giderek yoğunlaştığını ve bu bağlamda artan ülkeler arası iş olanaklarının girişimcilere eşsiz fırsatlar sunduğunu kaydetti. Bu fırsatları iş ve girişime dönüştürmenin yolunun her ülkenin kendine has değerlerini ve kültürünü iyi anlamaktan geçtiğini belirten Chen, Louisiana eyaletinin 2005 yılında yaşadığı Katrina Kasırgası sonrasında krize giren ekonomisine, üniversite olarak Çin "yiyecek tedarik zinciri" üzerine geliştirdikleri inovasyonlar sonucu başlayan ve giderek tüm eyalete yayılan girişimcilik rüzgarıyla verdikleri katkıyı örnekleriyle aktardı. GİLT Akademi üyelerinin sorularını da yanıtlayan Ye-Sho Chen,  öğrencilere girişimcilik vizyonlarını tüm dünyayı kapsayacak şekilde genişletmelerini de özellikle tavsiye etti.