2017 Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu

Güvenlik Konulu Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu

Selanik, 12-16 Aralık 2017

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), 3. Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu düzenledi. Güvenlik konulu Türk-Yunan Gençlik Sempozyumu (TYGS), 22-35 yaş aralığında olan 15 Türk ve 15 Yunan Uluslararası İlişkiler uzmanlarının (yüksek lisans öğrencileri, doktora adayları, genç akademisyenler ve uzmanlar) katılımı ve Türk-Yunan konuşmacıların ve eğitmenlerin katkıları ile 12-16 Aralık 2017 tarihleri arasında Selanik menşeili “Navarino Network” Friedrich Naumann Stiftung Vakfı ve NATO Public Diplomacy Division desteği ile Selanik’te düzenlendi.

TYGLS bu yıl “Yeni Güvenlik Zorlukları”, “Genç Liderler Konuşuyor”, “NATO’nun Güncel Öncelikleri ve Zorlukları”, “NATO Çerçevesinden Türk-Yunan İlişkilerinin Geleceği” ve “Medyanın Rolü” gibi başlıkları kapsamakta. Bütün bu konular sonrasında uzman çalıştırıcılar tarafından yütütülecek olan ve sonunda katılımcıların birlikte proje planları geliştirecekleri “Birebir Atölye Çalışmaları”nda ayrıntılı olarak kullanılacak.

Katılımcıların aşağıdaki kriterleri karşılamaları beklenmektedir;

  • Uluslararası İlişkiler Uzmanı olmaları (Yüksek Lisans öğrencileri, Doktora adayları, genç Doktora öğrencileri ve profesyoneller)
  • 22-35 yaş aralığında olmaları
  • Uluslararası İlişkiler, güvenlik, NATO, ve Türk-Yunan ilişkileri ile ilgili olmaları
  • Türkiye ve Yunanistan arasında diyalog ve iletişim ağı kurmaya niyetli olmaları
  • Akıcı İngilizce konuşabilmeleri

"NATO Bağlamında Türk-Yunan İlişkilerinin Geleceği" başlıklı panelin videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Program

Poster

Fotoğraflar

 

Bu etkinlik NATO Public Diplomacy Division ve Friedrich Naumann Stiftung Vakfı tarafından desteklenmektedir.