Rodos Model Bölgesel İşbirliği 2017

Rodos Model Bölgesel İşbirliği 2017

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (CIES), Yunanistan’ın Rodos adasında 11-15 Ekim 2017 tarihleri arasında yedincisi gerçekleştirilecek olan Rodos Model Bölgesel İşbirliği (RhodesMRC)’nin ortaklarından biri olarak yer almaktadır. Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (CIES)’in 7. senesinde de akademik partner desteklediği konferansa merkez yöneticimiz Akademik Kurulda yer alarak hizmet etmektedir.

Konferansta lise ve üniversitelerden katılacak temsilcilerle Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü, Avrupa Konseyi veOrta Doğu’da Barış Konferansı, Afrika Birliği gibi simülasyon konferansları yapılması planlanmaktadır. Bu sene ayrıca Arap Emirlikleri ve Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği’ni de içinde barındırmaktadır.

Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (CIES) projenin akademik partnerleri arasında yer almaktadır. RhodesMRC, Avrupa Birliği Kurumları Similasayonu (Europa.S) ve Selanik Uluslararası Birleşmiş Milletler Modeli gibi Yunanistan’ın en eski ve en büyük konferansları ile güçlü ilişkiler içerisindedir.

Program ve detaylı bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poster