Yönetim

Dimitrios Triantaphyllou
Direktör

E-mail:  dimitriost@khas.edu.tr
Tel:  +90 212 533 65 32 Dahili 1605/4907
 
Doç. Dr. Dimitrios Triantaphyllou Eylül 2010 itibariyle Kadir Has Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Merkezi Direktörlüğünü yürütmektedir. Lisans eğitimini Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nden gördükten sonra Master ve Doktorasını Uluslararası İlişkiler üzerine Tufts Üniversitesi, Fletcher School of Law and Diplomacy’den almıştır. 2006- 2010 yılları arasında Rodos- Atina Üniversitesinde yardımcı docentlik yapmış ve Uluslararası Karadeniz Çalışmaları Merkezinin Genel Direktörlüğü görevini sürdürmüştür. 2004- 2006 yılları arasında Yunanistan Dış İşleri Bakanlığı Özel Danışmanlığı yapmış, LSE Avrupa Enstitüsü-Hellenic Observatory (2003-2004),  Paris- AB Güvenlik Çalışmaları (2001-2003) ve Batı Avrupa Birliği Güvenlik Enstitülerinde uzman araştırmacı (1999-2001) olarak çalışmıştır. Daha once Atina ELIAMEP Kuruluşu’nda yardımcı direktörlük  ve Avrupa Parlamentosu Dış Politika danışmalığı yapmıştır. Avrupa güvenliği, Güney Avrupa ve Karadeniz bölgelerindeki gelişmeler ve Yunanistan Dış Politikası üzerine bir çok sayıda kitap ve makale yazmış ve yayınlamıştır. Avrupa Çalışmaları merkezindeki görevinin yanı sıra halen  Journal of Southeast European and Black Sea Studies yazı işleri müdürlüğü ve Karadeniz Komisyonu eş başkanlığını ve Türk- Yunan Forum üyeliğini devam ettirmektedir.  

Seren Bostan
Ofis Yöneticisi

E-mail: seren.bostan@khas.edu.tr
Tel: +90 212 533 65 32 Dahili 4910

Seren Bostan, 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde, 2012 - 2013 yılları arasında Erasmus Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde  Groningen Hanze Üniversitesinde Uluslararası Kampanya Yaratımı ve Proje Yönetimi eğitimi almıştır. Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesine ilk kez 2014 yılında stajer olarak giren Seren, Ağustos 2015’ten bu yana Ofis Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Bunun yanında Çocuk Tiyatrosu ile başlayan oyunculuk hayatına, Devlet Tiyatroları ve Üniversite Tiyatrosu ile devam eden Seren, bugün özel bir tiyatro ile çalışmaktadir.

Güzin Aycan Öztürk
Proje Asistani

E-mail: guzin.ozturk@khas.edu.tr
Tel: +90 212 533 65 32 Dahili 4942

Güzin Öztürk 2015 yılında Marmara Üniversiesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi lisansını tamamladıktan sonra 2017 yılında Çatışma Analizi ve Çözümü yüksek lisans programını bitirdi. Kendisi Erasmus değişim programı tarafından iki kere bursa layık görüldü. Lisansı sırasında Sciences PO Rennes'da bir dönem çalıştı ve yüksek lisansı sırasında Uppsala Üniversitesi'nde uluslararası müdahaleler, sivil koruma ve uzlaşma üzerine dersler aldı . Bunun yanında okuduğu üniversitelerde akademik görevler de üstlenen Öztürk uluslararası projelerde ve özel sektörde Proje Koordinatörü ve Araştırma Yöneticisi olarak çalıştı. Kendisi şuanda Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi, CIES'in Sürdürülebilir Kalkınma ve İyi Yönetişim projesinde Proje Danışmanı olarak çalışmakta. 

Simla Yavaş
Proje Koordinatörü

E-mail: simla.yavas@khas.edu.tr
Tel: +90 212 533 65 32 Dahili 4915

Simla Yavaş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Birleşmiş Kentler Yerel Yönetimler Orta Doğu Batı Asya Bölge Teşkilatı’nda Yerel Gündem 21 Program Uzmanı ve sonrasında Kadın Çalışmaları Koordinatörü olarak çalışmıştır. 2008-2010 yıllarında SIDA bursiyeri olarak İsveç Lund Üniversitesi’nde Kalkınma Çalışmaları bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Ardından genç girişimcilik odaklı uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Genç Başarı Eğitim Vakfı’nda Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2014 yılından itibaren Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi'nde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır.