Kıdemli Ortaklarımız

Bruce M. Lawlor

Emekli Tüngeneral Bruce M. Lawlor, milli güvenlik ve iç güvenlik konularında bağımsız danışmanlık yapmaktadır. Kendisi aynı zamanda, Beyaz Saray Milli Güvenlik Konseyi Koruma ve Önleme bölümünde eski kıdemli yöneticidir. Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik departmanında birinci amir olarak görev almıştır. Başkan’ın Özel İç Güvenlik Danışma Konseyi üyesi ve  Savunma Departmanı Müşterek Görev Kuvveti-Sivil Destek’te ilk yetkili generallik görevlerinde bulunmuştur. Lawlor, Virginia Tech's School of Public and International Affairs'da öğretim üyesi; ve George Washington ve ABD Kara Harp Akademisi’nde misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Beyaz Saray’ın ABD Milli Güvenlik Departmanı planını ortaya koyan 5 uzmanından biridir. Milli güvenlik ve iç güvenlik üzerine stratejik politika formulasyonu, operasyon planlama ve taktik yürütme alanlarında geniş bir tecrübeye sahiptir.

Lawlor, dünya genelindeki çatışma alanlarında çözümü kolaylaştırmak üzere çalışan, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Küresel Panel Vakfı’nın danışma kurulu üyesidir ve aynı zamanda, Tungsten Network’de uzman danışman olarak görev yapmaktadır. Mühendislik yönetimi alanında bilim doktorası, hukuk fakültesi derecesi ve milli güvenlik çalışmaları üzerine yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. Harvard Milli Güvenlik Üyesi olan Lawlor, ABD Kara Harp Akademisi'nde de eğitim vermektedir. Vermont, Massachusetts ve Florida Barosu derneklerinin de pasif üyesidir.          

Sibel Sezer

Sibel Sezer kar amacı gütmeyen uluslararası organizasyonlarda görev almış vizyon sahibi bir lider. Kendisi geçtiğimiz yirmi yıl içerisinde,her biri sürdürülebilir kalkınma alanında öncü kurumlardan olan iki uluslararası organizasyonun ofislerini (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Bölgesel Çevre Merkezi) kurmuş, şekillendirmiş ve genişletmiştir. Sibel Sezer, Türkiye’de iklim değişikliği ve kalkınma üzerine çalışan pek çok kuruma, programa öncülük etmiş, daha etkili ve başarılı işler ortaya koyabilmek adına pek çok ekibi inşa ve motive etmiştir. Bununla birlikte, Sezer çalıştığı kar amacı gütmeyen organizasyonlar için 15 milyon euronun üzerinde fon toplamayı başardı. Uluslararası diyalog kurma, anlaşmaya varma yeteneklerini geliştirirken ülke içinde ve yurt dışındaki gelişmelerin şekillenmesine katkıda bulundu.

Sibel Sezer Ekonomi üzerine aldığı lisans eğitimini Columbia Üniversitesi’nde tamamladı, sonrasonda ise Bilkent Üniversitesi’nde İşletme üzerine MBA yaptı. Sezer Çevre Bilimleri üzerine yaptığı doktorasını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Kendisi şuanda, Kadir Has Üniversitesi’nde sürdürülebilir kalkınma dersi vermekte. 2012 yılından beri Türk Deniz Araştırmaları Vakfı üyesi olan Sezer, Black Sea for the Regional Environmental Center for Central and Eastern Europe kurumunda 2004 – 2014 yılları arasında bölge yöneticiliği yaptı. Bütün bunların yanında 2001 – 2004 yılları arasında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)’nın yöneticiliğini yaptı. Bilgi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Okan Üniversitesi gibi kurumlarda ders verdi. Aynı zamanda, 1996 – 2000 seneleri arasında Habitat II’de çevre ekonomisti olarak çalışan Sezer, 1994 – 1996 yılları arasında aynı kurumda asistan olarak görev aldı.