”İyi Yönetişim için Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlenmesi” Projemiz için Araştırma Stajyeri Arıyoruz!

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) güçlendirmeyi ve bu kapsamda özellikle gençliğe yönelik çalışmalar yapmayı öncelikli amaçlarından biri olarak görüyor. Bu amaca uygun olarak; İyi Yönetişimi Yakalamak isimli bir proje uyguluyor. Proje kapsamında, araştırma çalışmaları ve etkinliklerde görev almak üzere ‘’Araştırma Stajyeri’’ arıyor. 

Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu - 12-15 Aralık 2018

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), 4. Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu düzenleyecek. Güvenlik konulu Türk-Yunan Gençlik Sempozyumu (TYGS), 22-35 yaş aralığında olan 15 Türk ve 15 Yunan Uluslararası İlişkiler uzmanlarının (yüksek lisans öğrencileri, doktora adayları, genç akademisyenler ve uzmanlar) katılımı ve Türk-Yunan konuşmacıların ve eğitmenlerin katkıları ile 12-15 Aralık 2018 tarihleri arasında Selanik menşeili “Navarino Network” ve Conflictus partnerliğinde, Friedrich Naumann Stiftung Vakfı, NATO Kamu Diplomasisi Birimi ve Atina Üniversitesi'ndeki Jean Monnet European Centre of Excellence desteği ile Istanbul’da düzenlenecek. Partnerler ve co-sponsorlar daha sonra bu sayfadan ilan edilecekler.  

Rodos Model Bölgesel İşbirliği (RhodesMRC) - 10-14 Ekim 2018

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (CIES), Yunanistan’ın Rodos adasında 10-14 Ekim 2017 tarihleri arasında dokuzuncusu gerçekleştirilecek olan Rodos Model Bölgesel İşbirliği (RhodesMRC)’nin ortaklarından biri olarak yer almaktadır. Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (CIES)’in 8. senesinde de akademik partner desteklediği konferansa merkez yöneticimiz Akademik Kurulda yer alarak hizmet etmektedir.

Türkiye’nin ilk Diplohack Etkinliği ‘’DiploHack İstanbul!’’ - 2-3 Kasım 2018

Bir hacker, programcı, tasarımcı, sosyal girişimci, mühendis, bilim adamı, diplomat, sivil toplum aktivisti, sürdürülebilir kalkınma hedefleri destekçisi veya uzmanı mısınız? SKH konusunda parlak fikirleriniz ve / veya uzmanlığınız mı var?  Ya da web veya mobil uygulama geliştirme, tasarım, haritalama, veri analizi, araştırma gibi becerileriniz mi var? 2-3 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul’da bize katılın ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni yeniden şekillendirmek ve dönüştürmek için sosyal veya teknik becerilerinizi hayata geçirin!