Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), 3. Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu düzenleyecek. Güvenlik konulu Türk-Yunan Gençlik Sempozyumu (TYGS), 22-35 yaş aralığında olan 15 Türk ve 15 Yunan Uluslararası İlişkiler uzmanlarının (yüksek lisans öğrencileri, doktora adayları, genç akademisyenler ve uzmanlar) katılımı ve Türk-Yunan konuşmacıların ve eğitmenlerin katkıları ile 12-16 Aralık 2017 tarihleri arasında Selanik menşeili “Navarino Network” ve NATO Public Diplomacy Division sponsorluğuyla Selanik’te düzenlenecek. 

CIES Seçim Panelleri Serisi 7: Almanya Seçimleri ve Seçimlerin Avrupa’ya ve Türkiye – AB İlişkilerine Etkileri

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (CIES), “Almanya Seçimleri ve Seçimlerin Avrupa’ya ve Türkiye – AB İlişkilerine Etkileri” konulu bir panel düzenleyecektir. Panel, 24 Eylül Almanya Federal seçimlerini, uluslararası ilişkiler üzerinden tartışmayı ve özellikle Türkiye’ye etkilerini anlamayı amaçlamaktadır. Etkinlik 27 Eylül Çarşamba günü 13:30 – 15:30 saatleri arasında Kadir Has Üniversitesi Galata Salonunda gerçekleşecek.

Rodos Model Bölgesel İşbirliği 2017

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (CIES), Yunanistan’ın Rodos adasında 11-15 Ekim 2017 tarihleri arasında yedincisi gerçekleştirilecek olan Rodos Model Bölgesel İşbirliği (RhodesMRC)’nin ortaklarından biri olarak yer almaktadır. Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (CIES)’in 7. senesinde de akademik partner desteklediği konferansa merkez yöneticimiz Akademik Kurulda yer alarak hizmet etmektedir.

Brookings Enstitüsü Delegasyonu ile ABD-Rusya İlişkileri ve Karadeniz’deki Gelişmeler Konulu Toplantı

Avrupa Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi, CIES Prof. Kemal Kirişçi öncülüğündeki Brookings Enstitüsü delegasyonu ile 25 Mayıs Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi Müthevelli Heyeti Odası’nda “ABD-Rusya İlişkileri ve Karadeniz’deki Gelişmeler” konulu kapalı toplantıyı gerçekleştirdi.