Ukrayna-Türkiye Stratejik Partnerliği: Sırada Ne var? - 18 Aralık 2018

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), Ukrayna Başkonsolosluğu Istanbul, Ukrayna Diplomasi Akademisi, ve Kiev tabanlı  Foreign Policy Council “Ukrainian Prism” işbirliği ile 18 Aralık Salı günü, Kadir Has Üniversitesi Galata Salonu’nda saat 14:00’da  “Ukrayna-Türkiye Stratejik Partnerliği: Sırada Ne var?” başlıklı bir panel düzenleyecek.  

STK CLINIQUE: Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi işbirliğiyle Toplumsal Cinsiyet ve Çatışma Çözümü - 15 Kasım 2018

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi(CIES) tarafından yürütülen STK Clinique eğitimleri “Toplumsal Cinsiyet ve Çatışma Çözümü” ile devam ediyor. Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi işbirliğiyle 15 Kasım 2018 tarihinde, 09.30 - 13.00 saatleri arasında düzenlenecek.  

”İyi Yönetişim için Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlenmesi” Projemiz için Araştırma Stajyeri Arıyoruz!

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) güçlendirmeyi ve bu kapsamda özellikle gençliğe yönelik çalışmalar yapmayı öncelikli amaçlarından biri olarak görüyor. Bu amaca uygun olarak; İyi Yönetişimi Yakalamak isimli bir proje uyguluyor. Proje kapsamında, araştırma çalışmaları ve etkinliklerde görev almak üzere ‘’Araştırma Stajyeri’’ arıyor.