1958 İstanbul doğumlu olan Fügen Çamlıdere Saint-Benoît Fransız Kız lisesi, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-Maliye Bölümünden mezun oldu. İşletme Yüksek Lisansını yine aynı Üniversite'de tamamladı. Halen Doktora tez çalışmalarına İstanbul Üniversitesi'nde devam ediyor.

1983-2007 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Odasında Araştırma Raportörü, Dış Münasebetler ve Fuarlar Şubesi Şefi, Uluslararası İlişkiler ve Fuarlar Şubesi Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2000-2007 tarihleri arasında Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptığı İTO'dan emekli olarak ayrıldı.

2007-2008 Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası'nda da bir yıl görev yaptı.

Mart 2009-Şubat 2010 tarihleri arasında Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevde bulunduğu Kadir Has Üniversitesine 1 Mart 2010 tarihi itibariyle Genel Sekreter olarak atandı.

ICOC, İtoVizyon, Tekstil İşveren gibi dergilerin genel yayın yönetmenliği görevleri yanı sıra çok sayıda uluslararası fuar ve benzeri etkinliklerin Türkiye milli katılım organizasyonlarının koordinasyonu, uluslararası işbirliklerine yönelik yurtiçi/ yurtdışı heyet ve iş seminerlerinin düzenlenmesi Akdeniz Odalar Birliği ASCAME Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Avrupa Birliği Europartenariat/ Medpartenariat Projelerinde görev aldı. Mısır, Tunus, Tayvan, Hindistan Pazar Araştırmaları bulunan Fügen Çamlıdere İngilizce ve Fransızca biliyor.


Sibel İlkay, Lisans derecesini 1984 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi  İşletme Bölümü'nden, yüksek lisans derecesini ise  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsün’den ’almıştır. İş hayatına 1985 yılında İnterbank –Kredi Pazarlama bölümünde başlamıştır. İktisat Bankası, Pamukbank Finansbank,,Dışbank'ta Şube Müdürlüğü, Yatırım Bank’ta Özel Bankacılık Bölüm Başkanlığı yapmıştır. 2008-2012 yıllarında SaaB Türkiye ‘de Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 2012 yılından itibaren Özyeğin Üniversitesi Operasyon Direktörü olarak görev yapmakta olup Kasım 2014 tarihinde Üniversitemizde İdari İşlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlamıştır .


Hande Kahraman

Tel: (212) 533 65 32 (1131) E-mail: hande.kahraman@khas.edu.tr