Sosyal Bilimler Enstitüsü 2016-2017 Tanıtım Kitapçığı

Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne Hoşgeldiniz,
Üniversitemizin kuruluşundan yaklaşık dört sene sonra, 2001 yılında faaliyete geçen Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde aynı yıl içerisinde Finans Bankacılık Yüksek Lisans Programıyla beraber MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisans) programı olmak üzere iki lisansüstü programla eğitim ve öğretime başlanmıştır. Daha sonraki yıllarda hızla büyüyen ve program yelpazesini değiştiren Enstitü’müzün bünyesinde halen dört tanesi doktora programı ve 15 tanesi yüksek lisans programı olmak üzere toplam 19 lisansüstü program bulunmaktadır.
Enstitümüzün deneyimli eğitim kadrosu ve günceli yakalayan bilimsel temellere dayanan lisansüstü programları İstanbul’un kalbinde Haliç’in kıyısında tarihi dokuyla içiçe topluma hizmet vermektedir. Deneyimli akademik kadromuz sektörün duayen isimleriyle desteklenerek, öğrencilerimize sadece teorik değil aynı zamanda uygulamaya dönük ve gerçek hayata dair bilgi ve tecrübeler de aktarılmaktadır.
Bilgi çağının gereklerine göre donatılmış bina ve derslikleriyle çağı yakalayan, geniş yayın ve kitap ağına sahip kütüphanesiyle araştırmayı teşvik eden, müzesi, tarihi dokusu ve sosyal aktiviteleriyle de bilgilendirici ve eğlendirici kampüsümüzde gerek akademik çalışmalara dönük ve gerekse hayata dönük her zaman yapılacak çok şey bulunmaktadır. Enstitümüz, bilgi çağının gereklerini göz önüne alarak, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine çağdaş, katılımcı ve teorik-ampirik tekniklere dayalı uluslararası bir eğitim vererek, dünya standartlarında, nitelikli ve uzman üst düzey yönetici ve akademisyen yetiştiren bir eğitim kurumu olma hedefiyle; eleştirel ve analitik düşünce boyutuna sahip, yaratıcı fikirler üretme becerileri yüksek olan, bulundukları güç koşullu ortamlarda dahi liderlik niteliklerini ortaya koyabilen, etik değerlere sahip ve sağlam bir formasyon kazanmış, araştırmacı, sosyal ve girişimci mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Bu hedeflerimizi bizimle paylaşacak ve bu hedeflere bizimle beraber ulaşmayı arzulayan öğrencileri aramıza katılmaya davet ediyoruz.