Prof. Dr. Mustafa Aydın

Akademik kadrosu, imkanları, uluslararası bağlantılar ve sürekli gelişim anlayışıyla Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biriyiz. Asıl zenginliğimiz ise öğrenmeye açık, sürekli çalışan, araştıran, kendini geliştiren ve geleceği birlikte tasarlayacağımız öğrencilerimiz.

İstanbul’un kalbinde bir dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıkan üniversitemizin eğitim-öğretim anlayışı; alanında mükemmel bilgi ve beceriyle donanmış, kendine güvenen, en az bir yabancı dil bilen, sorumluluk sahibi, dünyadaki değişimleri takip eden değil, ön gören ve şekillendiren mezunlar yetiştirmektir. Sürekli dönüşen ve daima iyiyi arayan bir üniversite olarak öğrencilerimizin de çağdaş, yenilikçi, dinamik ve en önemlisi de sorgulayan ve düşünen bireyler olmalarını arzuluyoruz.

Kadir Has Üniversitesi uluslararası düzeyde kaliteli araştırmaların yapıldığı saygın bir bilim merkezi olmasının yanı sıra; düşünce, kültür, sanat ve spor dünyasına da önemli katkılar yapan; kent içinde, bulunduğu çevrenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine destek veren bir üretim ve çekim merkezi.

Kampüsünde sürekli yer verdiği konserler, sergiler, spor etkinlikleri, öğrenci kulüpleri, sosyal sorumluluk projeleri ve ömür boyu eğitim olanakları ile üniversitemiz, mensuplarına ve kentsel katılımcılarına çok çeşitli seçenekler sunan ‘keyifli’ bir üniversite.

Sizleri bu keyfi paylaşmaya, birlikte öğrenmeye, birlikte ilerlemeye ve ülkemizin geleceğine birlikte katkı yapmaya davet ediyoruz. Kendini geliştirmek isteyen herkese kapımız açık

Hep birlikte daha iyiye doğru yapacağımız yolculukta, tüm paydaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Prof. Dr. Mustafa Aydın
Rektör

http://www.mustafaaydin.gen.tr