YÖNETİM BECERİLERİ AKADEMİSİ


YÖNETİM BECERİLERİ AKADEMİSİ HAKKINDA

Günümüzde, insanlar, yönetmeleri gereken birçok durumla karşı karşıya kalıyorlar. Bu durumların içerisinde, kendi yaşam alanlarını var etmeye çalışsalar da bu kolay olamıyor. Bu sebeple, halledilemeyen işler, yazılamayan raporlar, gerçekleşemeyen toplantılar ya da çok basit gibi görünen fakat halledilmediğinde büyük sorunlar yaratan küçük işler.

Tüm bu karmaşanın içinde, kişi kendini stress altında hissedebiliyor ve sonuç olarak da, gerek iş gerekse yakın çevresine davranışsal olarak olumsuz tepkimelerde bulunabiliyor.

Yönetilemeyen zaman, yönetilemeyen strese, o da yönetilemeyen olumsuz davranışa dönüşüyor. Sonuç olarak, hiçbir şey yapamaz hale gelen bir kişilik yapısı, ya da gergin ve öfke patlamaları yaşayan bir kimlik profiliyle karşı karşıya kalabiliyoruz.

Peki  Ne olacak?

Öncelikle, insan hayatında olmazsa olmazlarının dışında, kendisine tüm yaşam alanlarını nasıl yönetebileceğini, dolayısıyla da zamanını nasıl organize edebileceğini, stresini nasıl fark edebileceğini ve yönlendirebileceğini,  davranışlarını da nasıl düzenleyebileceğini göstereceğiz.

ZAMAN YÖNETİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Zaman hayattır, geri döndürülemez ve hiçbir şey onun yerini tutamaz. Zamanımızı harcamak hayatımızı harcamaktır. Zamanımızı iyi kullanabilmek hayatımızı iyi kullanıp hep iyi sonuçlar almak demektir.

Bu sebeple, zamanı iyi kullanabilme,  öğrenilmesi gereken en önemli becerilerden biridir. Gerek iş gerekse özel hayatında, bu beceriyi iyi kullanan her birey, kendi huzurunu kendi oluşturacak ve doyuma ulaşacaktır.

Zaman Yönetimi Sertifika Programı; içeriğinde NLP tekniklerinin de kullanıldığı bir programdır. Eğitim esnasında uygulama ve canlandırmalar kullanılacaktır…

 

STRES YÖNETİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

İş hayatımızda ve özel hayatımızda, stres nasıl bir etki yapar? Bu etkinin sonuçları nelere yol açar? Öz Benlik ve Ego Benlik nedir? Bizi nasıl etkiler? Hedefsiz ve karmaşa ile dolu bir yaşam bizi nereye götürür? Duygularımı önetebilseydim, nasıl olurdu? Eğer hayatıma ve işime odaklanabilseydim, hayatımda neler değişirdi? Bana ait bir yaşam nasıl olur?

Tüm bu soruların cevapları ve oluşan farkındalıklarla huzurlu bir yaşam oluşturabiliriz.

Stres Yönetimi Sertifika Programı; içeriğinde NLP tekniklerinin de kullanıldığı bir programdır. Eğitim esnasında uygulama ve canlandırmalar kullanılacaktır.

DAVRANIŞ YÖNETİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Düşünceler, duyguları, duygular da davranışlarımızı belirliyorlar. Peki, düşünceleri ve duyguları; davranışları düzenleme ve yönetebilme yolunda nasıl kullanabiliriz? Her davranışın altında olumlu bir niyet yatar derken, Richard Bandler, aslında tam olarak ne söylemeye çalışıyor? Beden dilimiz, sözcüklerimiz ve konuşma tarzımız gerçekten neye göre kime göre değişiklik gösteriyor? Hangi topluluk içinde ya da hangi yaşam alanlarında daha farklı davranıyoruz? Peki kendim gibi davranıyorum derken, acaba kendimizin nasıl olduğunu ve nasıl davranabileceğini biliyor muyuz?

Davranış Yönetimi Sertifika Programı; içeriğinde NLP tekniklerinin de kullanıldığı bir programdır. Eğitim esnasında uygulama ve canlandırmalar kullanılacaktır.

 

Kimler Katılmalı?

*İş dünyasında başarıyı hedefleyenler,

*Yaşamlarında huzurlu ve dengeli bir hayatı hedefleyenler,

*Eğitim vermek isteyenler,

*Liderler ve lider yöneticiler,

*Aile hayatında denge oluşturmak isteyenler.

 

Yönetim Becerileri Akademisi, 3 sertifika programını da başarıyla tamamlamış olan katılımcılarımıza, Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından katılım belgesi verilecektir.