“Yeni nesil iletişim mecraları için tasarım yapacak ve ilgili süreçleri yönetecek mezunlar veriyoruz”

Görsel İletişim Tasarım Bölümü, yeni nesil iletişim tasarım araçlarını kullanarak, İnternet’ten mobil cihazlara, televizyondan sinemaya kadar her türlü medya ortamında iletişim tasarımı yapacak profesyonel bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

Mezun profilimiz:

Hareketli Grafik Tasarımı, Mobil Uygulama Ara yüzü Tasarımı, Fotoğraf ve Sanat, Tipografi ve Kültür Yönetimi gibi yaratıcı alanlarda üretim yapan mezunlar veriyor.

Farkımız:

Bölümümüz, öğrencilerine geniş bir yelpazede düşünsel ve uygulamalı çalışmalar gerçekleştirme yeteneği ile problem çözme yeteneği kazandırıyor.

Ayrıca öğrencilerimizin ayrıca uzmanlık alanlarını genişletmek üzere çift ana dal ve yan dal diploma derecelerine sahip olma imkanı bulunuyor. Görsel İletişim Tasarım derslerimizi ve içeriklerimizi sektörün öncülerinden oluşan Danışma Kurulumuz ve Tasarımcı, Sanatçı ve Yönetmen konuk atölyelerimiz ile sektörün ihtiyaçlarını takip ediyor, yeniliyoruz.

Uluslararası İlişkiler:

Bölümümüzün İngiltere’deki Coventry Üniversitesi ile çift diploma anlaşması bulunuyor. Buna göre, son bir yıllarını bu üniversitenin ilgili bölümlerinde tamamlayacak öğrencilerimiz çift diploma ile mezun oluyorlar.

Çalışma Alanları

Dört yıllık öğretimleri boyunca çeşitli medya araçları ile üretmiş oldukları işlerden oluşan zengin bir portfolyoya sahip olan mezunlarımız,;

  • tasarım (hareketli grafik, mobile uygulama ara yüzü, web tasarımı, animasyon),
  • yaratıcı yönetmenlik (reklam), sanat yönetmenliği, görüntü yönetmenliği,
  • prodüksiyon, post-prodüksiyon, planlama ve organizasyon, proje yönetimi,
  • yöneticilik (sanatsal ve kültürel etkinlikler) alanlarında çalışabilirler.
  • Ayrıca, kültürel etkinlik düzenleme ve prodüksiyon gibi alanları da çalışmak için tercih edebiliyorlar.
  • Ayrıca, tüm mezunlarımız Üniversitemizin sanat, tasarım ve iletişim alanlarındaki programlarında lisansüstü eğitim de yapabiliyorlar.

İletişim Bilgileri

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi

Kadir Has Caddesi 34230 Cibali-Fatih
Tel: 0212 533 65 32 / 1501
Faks: 0212 532 06 45
E-mail: Ayfer Vatansever ayferv@khas.edu.tr (Fakülte Sekreteri)