Ödüller

1 SALON KÜREK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

“Salon Kürek Türkiye Şampiyonası’’ Türkiye Kürek Federasyonu tarafından 9 Aralık 2017 tarihinde düzenlendi.

 Akademi Lig Erkekler Kategorisi’nde Üniversite Takımımız birinci oldu.

Genel sıralamada erkeklerde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Endüstri Mühendisliği 2. sınıfta okuyan sporcumuz Yavuz Ali Oğuz, 1000 m yarışında 02:56,2 derecesiyle birinci oldu.

Kadınlar 1000 m yarışında ise Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi sporcumuz Sude İdil Demir 04:04,9 derecesiyle birinci olarak şampiyonayı tamamladı.

Öğrenci Ödülleri

2 Doç. Dr. Murat Çetin’e Elazığ Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması’nda Mansiyon Ödülü

Elazığ Belediyesi’nin düzenlendiği Elazığ Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması sonuçlandı. 3. Mansiyon Ödülü’nin sahibi aralarında Sanat Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Çetin’in de olduğu ekip oldu.

Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

3 Doç. Dr. Murat Çetin'e Birincilik Ödülü

Çanakkale savaşlarının yüzüncü yılı sebebiyle Çanakkale'de inşa edilecek Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi (Ç.S.A.M.) binasının projesinin elde edilmesi amacıyla Çanakkale Valiliğince açılan ulusal ölçekteki mimari proje yarışmasında birincilik ödülünü Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğretim üyesi Doç.Dr. Murat Çetin ve ekibi aldı.

Haber detayı için: http://www.arkitera.com/proje/4390/basligi-girin51

Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

4 Sanat Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Çetin ve Ekibine Ödül

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim üyesi Doç.Dr. Murat Çetin ve ekibinin hazırladığı mimari ve çevre düzenleme projesi, ulusal bir mimarlık yarışmasında 1. Mansiyon Ödülü'ne layık görüldü. Yurt çapında 130 proje ekibinin katıldığı yarışmanın konusu Anamur Atatepe’de yapılacak bir sosyal merkez binası ve tepenin peyzaj düzenlemesiydi.

Haber detayı için

Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

5 7. VIENNA NIGHTROW 2017 YARIŞLARI’NDA AVRUPA İKİNCİSİ OLDUK

24 Haziran 2017 tarihinde Avusturya’nın Başkenti Viyana’da düzenlenen ‘’7. VIENNA NIGHTROW 2017’’ yarışlarında Üniversitemiz 8+ (Sekiz Tek Dümencili) Kürek Ekibi yarışı ikinci sırada tamamladı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden farklı kategorilerde katılımın sağlandığı yarışlarda, Üniversiteler 8+ (Sekiz Tek Dümencili) kategorisinde on üniversite takımı yarıştı.

 

350 metre mesafede düzenlenen sprint yarışında birinciliği 01:00,86 derecesiyle Dresden Teknik Üniversitesi (Almanya), ikinciliği 01:01,90 derecesiyle Kadir Has Üniversitesi ve üçüncülüğü 01:02,87 derecesiyle ev sahibi Viyana Üniversitesi (Avusturya) elde etti.

 

8+ Kürek Ekibi

Yavuz Ali Oğuz , Özgür Borazan, Savrun Kanay, Berk Emre Şişik, Ozan Demirdelen, Cihat Yasin Sevinç, Levent Örge, Murat Koçer, Ayten Kübra Aksoyer (Dümenci)

Antrenör Burkay Günay

Öğrenci Ödülleri

6 Merve Dizdar: Kadir Has Üniversitesi Bugünkü Başarımın Büyük Bir Parçası

‘Yutmak’ oyunuyla 21. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünü kazanan Üniversitemiz Film ve Drama Bölümü yüksek lisans mezunu Merve Dizdar ile üniversitemiz online gazetesi Cibali Postası için konuştuk. Aynı tiyatro oyunuyla 17. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde, “Küçük Salon Kadın Oyuncu” ödülünün de sahibi olan Dizdar, “Kadir Has Üniversitesi hayalimdi, üzerimde çok emeği var diyor.”

 

http://cibalipostasi.com/merve-dizdar-kadir-has-universitesi-bugunku-basarimin-buyuk-bir-parcasi/

Öğrenci Ödülleri

7 İki Mezun Üç Kırmızı

2012 mezunumuz Semih Türkmen, en yaratıcı 30 yaş altı 30 reklamcıdan biri. Cannes’da bir ödül almıştı. Basında En İyiler Kırmızı Ödüllerinde Nescafe için yaptığı ilanla "Basında Hızlı Tüketim Ürünü" kategorisinde Kırmızı kazandı.

Bir diğer 2012 mezunumuz Eray Çangır ise, daha önce kazandığı Kristal Elmalarıyla haber olmuştu.  Bu yıl ise Clubsporium için yaptığı ilanla hem "En İyi ilüstrasyon" kategorisinde hem Kırmızı, hem de Kıpkırmızı ödüllerini kazandı.

Mezun olurken her yıl en az bir ödül sözü veren gençlerimizi kutluyor, başarılarını diliyoruz.

Öğrenci Ödülleri

8 MDBF Dekanı Prof. Dr. Nihat Berker'e Türk Fizik Derneği 2017 Yılı Onur Ödülü

Türk Fizik Derneği 2017 Yılı Onur Ödülü, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Berker'e verildi.

2017 Yılı Türk Fizik Derneği Onur Ödülü'nü alan diğer akademisyenler arasında Prof. Dr. Ömer Yavaş, Prof. Dr. Serkant Ali Çetin ve Prof. Dr. Semiha Bahçeli yer alıyor.

Ödüller 6-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Türk Fizik Derneği 33. Uluslararası Fizik Kongresinde 6 Eylül günü saat 09:00 yapılacak olan açılış töreninde kazananlara törenle takdim edilecektir.

Ayrıntılı bilgi için: http://tfd33.turkfizikdernegi.org/

Akademik Ödüller Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

9 Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması’ndan Halkla İlişkiler Bölümü’ne Ödül

Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması ödül töreni 26 Mayıs 2017 tarihinde yapıldı. Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencilerimizden Zindan Çakıcı "Kadın öğrenirse" isimli projesiyle Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması'nda Kadınların Yaşam Kalitesi dalında dördüncü oldu.

Sivil Toplum Kuruluşu Türkiye Kalite Derneği - KalDer’in katkılarıyla düzenlenen “Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması” Türkiye çapındaki tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği “yaşam kalitesini geliştirmeyi hedefleyen proje fikirleri” yarışmasıdır. Yarışmanın amacı, üniversiteliler arasında yaşam kalitesi konusunda farkındalık yaratmak, öğrencilerin düşünmelerini ve çözüm üretmelerini sağlamak, kalite konusundaki vizyonlarını genişletip motive ederek başarıyı ödüllendirmektir.

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

10 Kürek Takımımızın Şampiyonluk Sevinci

Khas Kürek Takımı, 13 - 14 Mayıs 2017 tarihlerinde Sapanca’da Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası Yarışları’nda, Akademik Erkek 2- (İKİ TEK DÜMENCİSİZ), 4- (DÖRT TEK DÜMENCİSİZ) ve 8+ (SEKİZ TEK DÜMENCİLİ) kategorilerinde birinci, 2x (İKİ ÇİFTE) ve 1x (TEK ÇİFTE) kategorilerinde üçüncü olarak, kupa sıralamasında birinci ve Türkiye Şampiyonu oldu. Akademik Kadın 4x(DÖRT ÇİFTE) üçüncü, 2x (İKİ ÇİFTE) ikinci olarak kupa sıralamasında ise Türkiye ikincisi oldu.

Öğrenci Ödülleri

11 Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması Mansiyon Getirdi

KHAS MYO Radyo ve Televizyon Teknolojisi öğrencileri İpek Girgin, Orhun Ergin ve Emir Fırat Çolak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması'nda Mansiyon derecesiyle ödüllendirildi. “O Sana Anlatır” adlı film 4,5 dakika ve çevre konulu. Stopmotion animasyon tekniği ile üretilen film; insan eliyle zarar gören çevrenin nasıl yine insan katkısıyla temizlenebileceğini anlatıyor.

Öğrenci Ödülleri Kadir Has Meslek Yüksek Okulu Radyo ve Televizyon Teknolojisi

12 Reklamcılık Bölümü Öğrencilerimiz A Awards Junior’da Yine Ödülleri Topladı!

Açık Hava Reklamcılar Vakfı’nın düzenlediği A Awards Yarışması’nın Junior Kategorisi’nde her sene olduğu gibi bu sene de Khas rüzgarı esti. Reklamcılık Bölümü öğrencilerimiz Birincilik ve İkincilik Ödülleri ile Üniversiteler Ödülü'nün sahibi oldu.

İkinci sınıf öğrencilerimiz Çağla Keskin ve Kaan Güler 7000 tl’lik 1.lik ödülünü alırken, yine 2. sınıf öğrencilerimiz Serkan Kavak, Uğur Uyar, İzzet Berker ve 1. sınıf öğrencimiz Aybüke Uysal'dan oluşan ekip 2.lik ödülü olan 5000 tl’yi kazandılar. Aynı ekip, finale kalan işlerin sosyal medya üzerinden üniversiteli öğrenciler tarafından oylandığı Üniversiteler kategorisinde de 1.oldu.

Üç aylık iki aşamalı çok yorucu bu maratonda yüze yakın işten önce finale kalan sonra 1.lik ve 2.lik ödülünü kucaklayan gençlerimiz daha final sunumlarını yaparken Jüri Başkanı Consept Ajans Kreatif Direktörü Kerem Özkut’dan staj teklifi alarak yaz stajlarını garantilediler. Hepsiyle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz. Birlikte kazanacak çok yarışmamız var.

Bu arada yüze yakın işten sıyrılarak finale kalan ve jüriyi etkileyen diğer iki ekibimizi de tebrik ediyoruz.

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

13 Reklam Atölyesi Öğrencileri BRANDMARKER Reklam Kategorisi Birincisi Oldu

Reklam Atölyesi öğrencileri BRANDMARKER Reklam Kategorisi birincisi oldu. Bir markanın pazarlama sürecini bütünüyle ele alarak ihtiyacı olan pazarlama ve reklam fikrini bulmayı hedefleyen yarışmanın ilk aşamasında 8 Pazarlama ve 8 Reklamcılık ekibi yaptıkları sunumlarla rakiplerinin ardından sıyrılarak ikinci aşamaya geçmeyi hak kazandı.

Bu aşamada Bahçeşehir Üniversitesi’nden bir pazarlama ekibiyle eşleşen atölye öğrencilerimiz Andaç Alp, Ece Ünal ve Gökşin Doğa Egesoy birlikte bütünleşik bir kampanya hazırlamak için dört günlük kampa girdiler. Dijital platformlara özel buldukları yaratıcı çözümleri marka stratejine uygun bir sunuma dönüştüren gençlerimiz sonunda Reklam Kategorisinde en iyi yaratıcı kampanyanın sahibi oldular ve atölyeye birincilik getirdiler.

Türkiye’nin en saygın ve yaratıcı ajanslarından Medina&Turgul’da staj hakkı yanısıra Kristal Elma bileti ve 500 liralık Trendyol hediye çeki kazanan gençlerimizi kutluyor, zorlu maratonda ipi göğüsleyen takım oldukları için onlarla gurur duyuyoruz.

Öğrenci Ödülleri

14 22 NİSAN 2017 KADİR HAS – KOÇ DOSTLUK KUPASI

Bu sene 6.sı Koç Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kadir Has – Koç dostluk kupasının bu yılki kazananı dakikada 34 kürek çekerek Kadir Has Üniversitesi olmuştur. Kadir Has Üniversitesi önünden başlayıp Rahmi Koç Müzesinin önünde biten yarış parkuru 2200 metreden oluşmaktadır.

Öğrenci Ödülleri

15 14- 15 NİSAN 2017 TÜRKİYE YARIŞLARI

14 – 15 Nisan 2017 tarihlerinde Sapanca’da düzenlenen Büyükler Türkiye Kürek Kupası Yarışları’nda üniversitemiz kürek takımı aşağıdaki dereceleri elde etmişlerdir.
Erkek 2- (iki tek), 4- (4 tek )ve 8+ (dümencili 8 tek ) birinci, 1x (tek çifte) dördüncü
Kızlar 4x (dört çifte) üçüncü, 2x ( iki çifte) ikinci olarak

Kupa'da erkekler birinci, kızlar da üçüncü olmuşlardır.

Öğrenci Ödülleri

16 28. Genç İletişimciler Yarışması’nda Kadir Has Üniversitesi’ne 3 Ödül

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 28.’si düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri, geçtiğimiz akşam Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenen organizasyonla sahiplerini buldu.

Her yıl yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya, bu yıl 37 üniversitenin iletişim fakültelerinden bin 295 öğrenci 772 çalışmayla katıldı. 118 projenin ödüle layık görüldüğü gecede, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Sena Yeniçeri, Reklam Film Senaryosu kategorisinde 1. olurken; yine aynı kategoride Buğra Yağız Kıraç ve Can Akalın 2. oldu. İnternet Reklamı kategorisinde ise Reklamcılık Bölümü öğrencisi Erkan Batuk 3. oldu.

28.Genç İletişimciler Ödül Töreni öncesi Şirin Payzın’ın moderatörlüğünde, Hürriyet Gazetesi’nden Kanat Atkaya, Posta Gazetesi’nden Mehmet Coşkundeniz ve Hepsiburada’dan Emre Ekmekçi’nin katılımıyla ‘Dijital Dönüşüm ve İletişim’ paneli düzenlendi. Panelde medyanın geleceği, dijitalleşmenin medyayı nasıl etkilediği ve geleneksel gazeteciliğin etkisini yitirip yitirmediği konuşuldu.

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi

17 Khas MYO Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı Öğrencilerine Üçüncülük Ödülü

Khas MYO Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı Başkanı Zeynep Üstünipek'in yönetmenliği ve program öğrencilerinden oluşan bir ekiple çekilen "ZİNCİR" adlı film İstanbul Kısa Filmciler Derneği'nin düzenlediği "2. Korkunç Bir Kısa Film Yarışması"nda "Kurmaca" dalında 3. oldu.

http://istkisafilm.org/

 

 

 

 

Künye

Filmin adı: Zincir
Filmin süresi: 14 dakika
Yapım tarihi: Aralık 2016
Formatı: HD
Yönetmen: Zeynep Üstünipek
Oyuncular
İpek Girgin (RTV 2)
Büşra Akar (RTV 2)
Oğuzhan Acet (RTV 2)
Kamera :
Efe Gülgür (RTV 2)
Ses:
Orhun Ergin (RTV 2)
Emir Fırat Çolak (RTV 2)
Işık:
Erbilcan Alpçetin (RTV 2)
Oğuzhan Acet (RTV 2)
Kamera arkası:
Uğur Toğar (RTV 2)
Yapım asistanları:
Meryem Kurtuldu (RTV 1)
Gözde Acartürk (RTV 1)
A. Yiğit Bulan (RTV 1)
Oktay Arslan (RTV 1)
Doğukan Akın (RTV 1)
Onur Dede (RTV 2)
Öğrenci Ödülleri Kadir Has Meslek Yüksek Okulu Radyo ve Televizyon Teknolojisi

18 Ecem Uzun: Bu ödülde Kadir Has Üniversitesi’nin de payı var

3. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde, Yeşim Ustaoğlu’nun Tereddüt filmiyle, En İyi Kadın Oyuncu dalında iki Altın Portakal kazanan Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencisi Ecem Uzun, ödül yolculuğunu, kariyer hedeflerini ve sonraki projelerini üniversitemiz yayını Cibali Postası’na anlattı.

Yoube kanalındaki röportaj için

Cibali Postası'ndaki röportaj için

Öğrenci Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro

19 KHAS Geleneği Bozmadı; Kristal Elma’dan Ödülle Döndü!

Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık’tan 60 öğrencinin ve hocaların soluksuz takip ettiği Kristal Elma Festival, 5-7 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşti.

Kristal Elma Festivali’nde Facebook başta olmak üzere her oturumda dijital platformlar konuşuldu. Festivalin diğer odağı Y kuşağıydı. Gençlerin teknolojiyle ilişkisinin her geçen gün daha da arttacağı bir geleceğin haberi verildi. Öğrencilerimizin her biri girdikleri her oturumun içeriğini bölüm twitter hesabımız olan “Hasparagas”da anında paylaştı. Festival alanı gençlere deneyim yaşatmak için birbirleriyle yarışan markalarla doluydu. 3 günlük festivalden aklımızda kalanları belgelemek üzere çalışmalara başladık bile. Çok yakın zamanda bir süprizle buluşmaz üzere. 

Dünkü mezun, bugünün en yaratıcı reklamcısı: Eray Çankır

Üç sene önce Reklamcılık bölümünden mezun ettiğimiz Eray Çankır için: “Bu çocukta yaratıcılık kumaşı var. Takibe alalım!” demiştik. Haklı çıktık.  Eray Çankır, reklam yazarı olarak çalıştığı Rafineri Ajansa bu sene marka takımıyla birlikte 4 kristal 1 gümüş 2 bronz elma kazandırdı. Ödüllü işlerinin gurur tablosu aşağıda. Bu arada ağırlıklarını atıp fit bir görünüm kazandığı da gözümüzden kaçmadı. Sevgili Eray’ı tebrik ediyoruz. Kendisinden Cannes Altın Ayı ödülü bekliyoruz.

Minoa – Kitapsever Raket 02 işi ile Açıkhava – Poster, Billboard, Promosyon dalında Kristal;

Juico – Fazlalıklarınızdan Kurtulun – Mayo

Işi ile Basın – İçecekler dalında Kristal, Açıkhava – Poster, Billboard, Diğer dalında Bronz, Basın – Sağlık ve Sağlık Ürünleri dalında Kristal;

Turkcell – Karışık Diziler – Aşka Gebe işi ile Radyo – Hizmet dalında Kristal, Kampanyalar – Radyo dalında Gümüş;

Nat Geo Kids – Akıllı Çocuklar – Deniz işi ile Basın – Medya, Yayın, Eğlence dalında Bronz ödüle layık bulunmuştur.

30 yaş altı en yaratıcı 30 genç listesine girdi. Ünvanını ödüllerle taçlandırdı!

Mezunlarımızdan Semih Türkmen, okuldayken kısa sürede hayranlığımızı kazanmıştı. Sektöre girer girmez profesyonellerin dikkatini çekti. Yaratıcı yeteneği sayesinde gelecek vaad eden gençler listesinde yerini aldı. Çok değil bir ay sonra Kristal Elma’da  Manajans için yaptığı Toblerone/ En Uzun Gece işi ile Basın/ Gıda dalında Gümüş Elma; Puplicis Yorum için yaptığı Nescafe Doğal - USB işi ile Basın/ İçecekler dalında Gümüş Elma kazandı. Anlaşılan Semih Türkmen’I sık sık sayfalarımıza haber yapacağız. Tebrikler Semih.

Arda Hoca! Reklam Sektörünün en istikrarlı yaratıcı kreatif direktörü.

Reklam Yazarlığı dersi veren, Tribal Worldwide ajansının Kreatif Direktörü Arda Erdik hocamız, bu sene Kristal Elma’da ekibiyle birlikte en çok ödül alan ikinci ajans oldu. Biz mi ne yaptık? Ellerimiz kızarana kadar alkışladık. Gururlandık. Laf aramızda hocamızla hava attık. Bir de sevgili Arda Hoca’mızın gurur tablosunu aşağıda sizinle paylaştık. İşlere göz atmakta yarar var.

Vodafone Arena / Çok Bekledik Be Abi işi ile Medya Dalında Büyük Ödül, Sponsorluk Uygulaması Kategorisinde Kristal Elma, Ürün ve Hizmet - Diğer Kategorisinde Gümüş Elma, Film Dalında Kültür ve Sanat, Spor, Hobi Kategorisinde Bronz Elma;

https://vimeo.com/185479248

Türkiye İş Bankası / Kumbara işi ile, Kampanyalar Dalında Basın Kampanyası Kategorisinde Gümüş Elma, Açıkhava Dalında Hizmet Kategorisinde Kristal Elma, Basın Dalında Kurumsal İmaj Kategorisinde Kristal Elma, Basın Dalında Bankacılık Kategorisinde Kristal Elma;

Vodafone Arena / Bu Koltuklar Şahit işi ile Medya Dalında, Sponsorluk Uygulaması Kategorisi, Dijital Dalında Online Film – Diğer Kategorisinde Gümüş Elma, Entegre Kampanyalar Dalında Diğer Kategorisi, Dijital Dalında Kampanya-Diğer Kategorisinde Kristal Elma.

http://tribalistanbul.com/islerimiz/case-study/bu-koltuklar-sahit

Haberin devamı

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

20 Sinema-TV Yüksek Lisans Mezunu Abdurrahman Öner’e Antalya Film Festivali Destek Fon Ödülü

53. Uluslararası Antalya Film Festivali ve Antalya’nın marka değerine katkıda bulunmayı, Antalya’daki film üretimini arttırmayı amaçlayan ve geçen yıl başlatılan Antalya Film Destek Fonu tarafından, 'Aydede' isimli projesi ile Sinema-TV YL mezunumuz Abdurrahman Öner fon almaya hak kazandı.

Çekimlerinin en az üçte biri Antalya’da geçecek olan uzun metrajlı ve senaryo aşamasındaki bir projeye Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Ödülü adı altında 100 bin TL destek sağlıyor. Ön seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeyle seçilen 6 projeden biri de 'Aydede' isimli proje oldu.

Öğrenci Ödülleri Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon (TR)

21 KHAS Mezunu Ecem Uzun, Altın Portakal’da En İyi Kadın Oyuncu Seçildi

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde "Altın Portakal" ödül töreninde Yeşim Ustaoğlu'nun 'Tereddüt' filmi ile KHAS Sanat ve Tasarım Fakültesi, Tiyatro Bölümü mezunu Ecem Uzun 'en iyi kadın oyuncu' seçildi.

Uzun, ‘Tereddüt’ filmindeki performansıyla ulusal yarışmada da ‘en iyi kadın oyuncu’ seçildi.

Öğrenci Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro

22 Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması'nda En İyi Film Ödülünün Sahibi Öğrencimiz Muaz R. Güneş Oldu

Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması’na dünya genelinden yaklaşık üç bin başvuru oldu ve En İyi Film Ödülünü Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü öğrencisi Muaz Ramazan Güneş’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı “Yumurta” filmi aldı. Ödüle layık görülme gerekçesini; kısa metraj film jüri başkanı usta oyuncu Işıl Yücesoy; böylesine hüzünlü bir öyküyü kahramanlarını nesnelleştirmeden ve filmin onurunu koruyarak vermesi olarak gösterdi. Yurtdışında olduğundan ötürü törene katılamayan Muaz R. Güneş kendisini törende filmin kurgu yönetmeni Adnan Jetto temsil etti. Jetto ‘“Yönetmenimiz bu ödülü savaşta evini kaybeden çocuklara ithaf etiğini bildirdi” dedi. Para ödülü ise, Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ tarafından, filmin yönetmenine iletilmek üzere filmin kurgu yönetmeni Adnan Jetto’ya verildi.

Kadir Has Üniversitesi’ne Teşekkür

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi olan usta yönetmen Yeşim Ustaoğlu aynı zamanda Yumurta filminin danışmanı. Muaz R. Güneş, Ustaoğluna ve Mavi Dalga filminin yönetmeni Zeynep Dadak’a, Film ve Drama Bölümü Başkanı Çetin Sarıkartal ve Tevfik Başer'e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Festival Yolculuğuna Devam

Şimdiye kadar ulusal ve uluslararası birçok film festivalinde ödül alan Yumurta’nın festival yolculuğu devam ediyor. Şimdi de 21st London Turkish Film Festival ve 15th Annual Boston Turkish Film Festival’lerinde yarışma bölümlerinde finalist olarak yarışıyor.

Öğrenci Ödülleri Sosyal Bilimler Enstitüsü Film ve Drama

23 KÜREK TAKIMI ÖDÜLLERİ

 

 

 

 

 

Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı Ödülleri
TARİH YARIŞ DERECE
20 MAYIS 2016 ÜNİVERSİTELER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KÜREK YARIŞLARI TAKIM 3.LÜĞÜ
27 ŞUBAT 2016 AKADEMİ LİGİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1. ETAP KÜREK YARIŞLARI TAKIM 2.LİĞİ
12 MART 2016 AKADEMİ LİGİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2. ETAP KÜREK YARIŞLARI TAKIM 2.LİĞİ ELDE ETMİŞLERDİR.
26 MART 2016 AKADEMİ LİGİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ KÜREK YARIŞLARI TAKIM 2.LİĞİ ELDE ETMİŞLERDİR.
23 NİSAN 2016 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUPASI TAKIM 2.LİĞİ ELDE ETMİŞLERDİR.
Öğrenci Ödülleri

24 ÜNİVERSİTELERARASI İSTANBUL FUTBOL 1. LİG 2.LİĞİ

Öğrenci Ödülleri

25 ÜNİVERSİTELERARASI KORFBOL 1.LİG TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 3.LÜĞÜ

Öğrenci Ödülleri

26 ÜNİVERSİTELERARASI İSTANBUL FUTSAL 2.LİG 3.LÜĞÜ

Öğrenci Ödülleri

27 ÜNİVERSİTELERARASI İSTANBUL VOLEYBOL 2. LİG

Öğrenci Ödülleri

28 Okçuluk - MERT DİNÇER

MERT DİNÇER    Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak – Elektrik Elektronik  Müh.  2. sınıf öğrencisi       İstanbul Okçuluk Gençlik ve spor Kulübü

Ekim 2015 Son Bahar Okları Türkiye Şampiyonası 8.’ Liği

Şubat 2016 Redline İstanbul Okçuluk Şampiyonası Takım 1.’ Liği ve Ferdi dalda 3. Lük

12-19 Ocak 2016 World Archery Indoor World Cup Nimes / Fransa 52.’ Lik toplamda 360 sporcudan

Öğrenci Ödülleri Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği

29 Okçuluk - ÖZGÜR CAN ALICI

ÖZGÜR CAN ALICI     İİSBF – Uluslararası İlişkiler   3. sınıf öğrencisi    Okçular  Vakfı Spor Kulübü     

31 Mart - 03 Nisan 2016 Antalya ilkbahar Okları Türkiye Şampiyonası ferdi Türkiye 15.’ Liği

31 Mart - 03 Nisan 2016  Antalya ilkbahar Okları Türkiye Şampiyonası takım halinde Türkiye 4.’ Lüğü

Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler

30 Squash - ERGİN YÖRÜKOĞLU

ERGİN YÖRÜKOĞLU    İİSBF – Uluslararası İlişkiler  1. sınıf öğrencisi Kalahan Squash Kulübü

05 Haziran 2015 Türkiye Squash Şampiyonası 1. ligi

30 Mart - 01 Nisan 2016 Türkiye Üniversiteler arası Squash Şampiyonası 1. ligi

01 - 15 Aralık 2015 Club Sporium İstanbul Squash Turnuvası 1. ligi

15 Şubat 2016 Club Sporium İstanbul Squash Turnuvası 1. ligi

05 Nisan 2016 Club Sporium İstanbul Squash Turnuvası 1. ligi

16 - 19 Haziran 2015 Sheraton Rodos Squash Open 5. ligi

20 Şubat 2016 Swedish Squash Open 3.’ Lüğü

18 Mart 2016 Belgium Le Parc Squash 3.’ Lüğü  

15 – 17 Nisan Pleon Sportivo Squash Şampiyonası 1.liği

Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler

31 Squash - NURÇİN BAYDOĞAN

NURÇİN BAYDOĞAN   MYO – Lojistik Bölümü  1. sınıf öğrencisi    Kalahan Squash Kulübü

18 Nisan 2015 Türkiye Bayanlar 19U Squash Şampiyonası 1.’ Liği

23-24 Mayıs 2015 Büyükler Türkiye Squash Şampiyonası 4.’ lüğü

30 Mart - 01 Nisan 2016 Türkiye Üniversitelerarası Squash Şampiyonası 2.’ Liği

Öğrenci Ödülleri Kadir Has Meslek Yüksek Okulu Lojistik

32 Yüzme Şampiyonası ENGİN YILDIRIM

ENGİN YILDIRIM     İİSBF – Uluslararası İlişkiler 2. sınıf öğrencisi    Enka Spor Kulübü

Ağustos 2015 Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası 800 m. Serbestte TR 3. lüğü,

Ağustos 2015 Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası 1500 m. Serbestte 2.Lik,

08 - 12 Şubat 2015 Golden Tour Amiens / Fransa 400m. Serbestte final yüzdü

Haziran 2015 Ado Swimming Festival Bergen / Norveç 400m. Serbestte final yüzdü

Haziran 2015 Ado Swimming Festival Bergen / Norveç 200m. Kelebek final yüzdü

12 – 15 Mayıs 2016, Antalya Üniversitelerarası Yüzme TR Şampiyonası 200m ve 400m serbest yarışları TR Şampiyonu

Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler

33 Büyükler Kategorisi Türkiye Açık Eskrim Turnuvası

CEM ERİM Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi- Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Kocaeli Eskrim Spor Kulübü.

11 Aralık 2015 Büyükler Kategorisi Türkiye Açık Eskrim Turnuvası Türkiye 15.’ Liği.

29 - 30 Ağustos 2015 9. Uluslararası 17 Ağustos Turnuvası Kocaeli,  Turnuva 6.’ Lığı.

Öğrenci Ödülleri Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği

34 Kürek Dünya Kupası 1, İtalya Varese, Dünya Kupası 3. Etap Kürek Yarışları Polonya'nın Poznan

ONAT KAZAKLI   İİBSF – İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fenerbahçe Spor Kulübü 15 – 17 Nisan 2016 Kürek Dünya Kupası 1, İtalya Varese   (2 tek KÜREK )yarışında Milli Takım adına yarışmıştır.

19 Haziran 2016 Dünya Kupası 3. Etap Kürek Yarışları Polonya'nın Poznan (2 tek dümencili KÜREK)    2.’ liği.

Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme

35 Open International Regatta Senior, Croatia (4 tek KÜREK) ve 3. Etap Kürek Yarışları

TOLGA BESİM ŞAHİNOĞLU     İİBSF – İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fenerbahçe Spor Kulübü
09-10 Nisan 2016 Open International Regatta Senior, Croatia (4 tek KÜREK)  1.’liği. 19 Haziran 2016 Dünya Kupası 3. Etap Kürek Yarışları Polonya'nın Poznan (2 tek dümencili KÜREK)    2.’ Liği.

Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme

36 Doç. Dr. Özgür Orhangazi, Marie Curie Başarı Hikayesi’ne Aday Gösterildi

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Orhangazi’nin AB 7. Çerçeve Marie Curie Programları kapsamında yürütmekte olduğu “Finansallaşma, iktisadi kalkınma ve kriz” başlıklı araştırma projesi başarıyla tamamlandı. Proje, AB Araştırma Komisyonu tarafından kapsamlı araştırma ve yayın faaliyetleri göz önünde bulundurularak “başarı hikayesi” adayı olarak gösterildi.

Akademik Ödüller İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi

37 Prof. Dr. Erdal Panayırcı’ya IEEE ICC 2016 En İyi Makale Ödülü

Mühendilik Fakültesi,  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdal Panayırcı,  IEEE’nin telekomünikasyon  alanındaki en prestili konferansı olarak kabul edilen  International Conference on Communications (ICC)’de En İyi Makale Ödülü almaya hak kazandı. Bu ödüle “Çok Girişli - Çok Çıkışlı Görünür Işıkla Haberleşme Sistemleri İçin Genelleştirilmiş LED İndis OFDM Modülasyonu” (Generalized LED Index Modulation Optical OFDM for MIMO Visible Light Communications Systems) başlıklı makalesi ile layık görüldü.

Yılda bir kez yapılan bu konferansa yaklaşık 3500 makale sunulmakta ve bunlardan yalnız 750 tanesi sözlü sunum için kabul edilmektedir. Kabul edilen bu makaleler arasından da, saygın araştırmacılardan oluşan bağımsız bir Seçim Kurulu, gerek makalenin  hakem puanlarını ve gerekse güncelliğini göz önüne alarak, En İyi Makaleyi belirlemektedir.

 

Akademik Ödüller Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği

38 20. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü, Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dikmen Gürün’ün

Türkiye’nin en prestijli tiyatro ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin en büyük ödülü bu yıl Kadir Has Üniversitesi’nin oldu.Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dikmen Gürün, tiyatro sanatına katkıları nedeniyle Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Konuyla ilgili konuşan Prof. Dr. Dikmen Gürün, “Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri jürisi tarafından bugüne dek tiyatroya yaptığım katkılar nedeniyle bana sunulan Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü beni heyecanlandıran ve onurlandıran bir ödül. Çağdaş tiyatromuzun kurucusu Muhsin Ertuğrul hiçbir zaman düşüncenin gümrük denetçilerine ödün vermemiş bir değerli sanatçı, hoca, eleştirmen, bir büyük usta. Bizler ve genç kuşaklar onun aydınlattığı yolda tiyatroya inancımızı ve sevgimizi pekiştirerek ilerliyoruz.” dedi. 

Bu yıl 20’nci kez düzenlenen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, tiyatro alanında Türkiye’nin en prestijli ödülleri olarak biliniyor. Türk tiyatrosunun ilk kadın oyuncusu olan Afife Jale adına düzenlenen ödüller, dört özel kategorinin yanında 11 ayrı kategoride, tiyatro sanatında yılın en iyilerini belirliyor. Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin en önemli kategorisi olarak kabul ediliyor. Ödül, çalışmalarıyla Türk tiyatrosunun gelişmesine önemli katkılarda bulunmuş kişilere takdim ediliyor.

Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro

39 A AWARDS AÇIKHAVA REKLAM YARIŞMASI

A Awards Açıkhava Reklam Yarışması’nın “Üniversite Medya Junior” kategorisinde yarışan Kadir Has Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu gruplardan, Ahmet Can Özaydınlı, Sena Yeniçeri, Can Akalın, Eren Kılınç ve Dilara Kervancıoğlu’nun oluşturduğu “Hava Açık” grubu üçüncülük; Erkan Batuk, Çağrı Erdemir, Yeşim Satıroğlu, Natali Nurnur ve Hira Koyuncuoğlu’ndan oluşan “Beşi Bi Yerde” ise birincilik ödülü aldı. Üçüncü olan gruba ödülü Jüri Başkanı Ayşe Bali, birinci olan gruba ise ödülü jüri üyelerinden Kerem Özkut sundu.

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

40 Vodafone-Adventure Free Zone

Vodafone sponsorluğunda düzenlenen Adventure'da FreeZone Festivali için ürettikleri yaratıcı kampanyayla Reklam Atölyesi-Reklamcılık Bölümü 3. sınıf öğrencileri Can AkalınBuğra Yağız Kıraç, Merve Turunç ve İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencisi Ece Ünal'dan oluşan ekip, yarışmada ikinci oldu ve Avrupa'nın en prestijli reklamcılıkyarışmalarından olan ve Roma'da düzenlenen EuroBest'e katılma hakkı kazandı. 

Justinianus Moot Courts 2016- Farazi Dava Yarışması Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencilerinden  Polat Yamaner ve Gökhun Boztepe, 15 17 Nisan 2016’da Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen “Justinianus Moot Courts 2016” Farazi Dava Yarışması’nda “Outstanding Judge” ve “Outstanding Arbitrator” ödülünü kazandılar.

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı

41 İstanbul Science Slam Yarışması

İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü 4. sınıf öğrencisi Arif Serin, Almanya Ankara Büyükelçiliğinin himayesinde düzenlediği İstanbul Science Slam yarışmasında 10 dakikalık "Parçacık Fiziği" sunumuyla İstanbul birincisi,Türkiye dördüncüsü oldu.

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Yeni Medya

42 THY – İNOVASYONLA UÇUYORUZ YARIŞMASI

İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü 3. sınıf öğrencisi İsmet Yıldırım,THY’nin hizmetlerini genişletmek ve iyileştirmek için düzenlediği “İnovasyonla Uçuyoruz.” Yarışması’nda geliştirdiği fikriyle 1 haftalık San-Francisco seyahati kazandı. 

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

43 22. ALTIN KOCA FİLM FESTİVALİ UMUT VADEDEN GENÇ KADIN OYUNCU

Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü birinci sınıf öğrencisi Ece Yüksel 22. Altın Koza Film Festivali'nde Nefesim Kesilene Kadar filmiyle Umut Vadeden Genç Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Şimdi de SİYAD'da Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne aday.

http://gold.ajanspress.com.tr/linki/DKvsD5cfTNH7wxXWp6X4HQ2/?v=2&s=0&b=0&isH=0

Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro

44 KRİSTAL ELMA 2015 ÖDÜLLERİ

Reklamcılık Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi ve Tribal Worldwide Reklam Ajansı stajyeri Çağrı Erdemir, Vodafone Türkiye’nin spor sponsorluğu ile “Kampanyalar/Açıkhava” dalında ve yine Vodafone Türkiye’nin Beşiktaş esnafına forma giydirme çalışmasıyla “Sosyal Medya/Konvansiyonel Mecrada Başlayıp Sosyal Medyada Büyüyen Fikir” dalında Gümüş Elma Ödülü’nü;

Reklamcılık Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi ve Tribal Worldwide Reklam Ajansı stajyeri Erkan Batuk, Vodafone Arena “Stat Abi” işi ile dijital dalda “Sosyal Medya/En Yaratıcı Gerçek Zamanlı Aksiyon”, medya dalında “Medya Kullanımı/En İyi Sponsorluk Uygulaması”, Medya Kullanımı/En İyi Sosyal Medya Uygulaması olmak üzere üç Bronz Elma’yı;

Reklamcılık Bölümü mezunlarından, Rabarba İstanbul çalışanı Ebru Karaman(2014 yılı mezunu), Anadolu Sigorta/Whatsapp Sitcom’la“Medya Kullanımı/En İyi Sosyal Medya Uygulaması” dalında, Havas WordlwideIST’ten Alper Karan Durex’in havalimanı ve tren çalışmalarıyla “Basın/Sağlık” ve “Basın/Diğer” kategorilerinde iki Kristal Elma’ya ve Benckiser/VanishThank çalışmasıyla “Kişisel ve Ev Temizliği/Temizlik” kategorisinde Bronz Elma’yı;

Plasenta Conversation Agency çalışanı Hacer Betül Yıldırım (2014 yılı mezunu), Hopi’nin “Hopi Dansı Dediğin” uygulamasıyla “Sosyal Medya/Ortak Yaratım ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik” dalında Gümüş Elma ve Aptamil için geliştirilen “Adım Adım Uyku” aplikasyonu ile Mobil Uygulama dalında Bronz Elma’yı;

JWT ManAjans’tan Doğukan Doğan(2012 yılı mezunu)Ülker’in “Efsane Olursun” kampanyasıyla “Kampanya/Diğer”, “Sosyal Medya/Ortak Yaratım ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik” ve “Medya Kullanımı/En İyi Sponsorluk Uygulaması” dallarında üç Gümüş Elma’ya; “Kampanya/Viral Etki” ve “Medya Kullanımı/En İyi Sosyal Medya Uygulaması” dallarında ise iki Bronz Elma’yı almıştır.

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

45 TÜRKİYE ELLE DECORATİON INT’L DESİGN AWARDS

Sanat ve Tasarım Fakültesi Asistanı, Tasarım Bölümü yüksek lisans öğrencisi Ceren Aybala Almaata Dabağ EDİDA Türkiye Elle Decoration International Design Awards kapsamında ‘Yılın Genç Tasarımcısı’ kategorisinde ödül almıştır.

Öğrenci Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Tasarım

46 GELECEĞİN PATRONLARI ÖDÜLÜ

Kadir Has Üniversitesi öğrencileri Serkan Altuntaş ve Teodora Djikic, Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi ve Finansbank’ın ortaklaşa yürüttüğü Geleceğin Patronları Yarışması’nda “Polizom” isimli projeleri ile üçüncü oldu.

Kadir Has Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitiüsü Bilgisayar Mühendisliği doktora öğrencisi Serkan Altuntaş ve Fen Bilimleri Enstitiüsü Biyoinformatik ve Genetik programı doktora öğrencisi  Teodora Djikic, Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi ve Finansbank’ın ortaklaşa yürüttüğü, European Fund For Southeast Europe (EFSE) destekli Geleceğin Patronları Yarışması’nda “Polizom” isimli projeleri ile 850 yarışmacıyı geride bırakarak finale kaldı. Altuntaş ve Djikic, Finansbank Genel Müdürlüğü’nün yer aldığı Kristal Kule’de gerçekleştirilen final gecesinde görücüye çıkan Polizom projesiyle üçüncülük ödülüne layık görüldüler.

Polizom projesi, yeni ilaç̧ keşfi için milyarlarca molekülü test etmesi gereken ilaç̧ firmalarına rakip araçlardan en az 40 kat daha hızlı çalışan bir bilgisayar programı üretiyor. Projede her çalışmada milyonlarca molekülü̈ bilgisayarla test etmesi gereken ilaç̧ firmaları ve bağımsız araştırmacılar için tek yüksek hızlı çözüm Omega Dock olarak geliştirildi. Kullanıcılar kısa sürede daha fazla molekülü test edebildikleri için gereksiz sentez maliyetinden de kurtulacaklar. Docking simülasyonuna dayalı sanal tarama umut vaat eden molekülleri bir filtre gibi ayrıştırıp sadece en iyilerinin sentezinin yolunu açıyor. Var olan teknolojilerin yavaş̧ ve etkisiz oluşundan dolayı sürekli yeni çözüm arayışındaki araştırmacılar için Omega Dock en iyi çözümü oluşturuyor. Kullanılan GPU teknolojisi, yoğun paralel işleme yöntemleri ile daha hızlı hesaplama sağlıyor.

Akademik Ödüller Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği (Doktora) Anabilim Dalı

47 YOUNG FELİS ÖDÜLLERİ

Mediacat tarafından organize edilen. Brandweek kapsamında düzenlenen Young Felis by Vodafone yarışmasında Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü öğrencileri 1’inci ve 3’üncü oldu.

Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü, son 3 yılda 19 yarışmada finale kalarak kazandığı 39 ödül ile yaratıcı reklamcılık başarısını da kanıtladı.

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencileri, yaratıcılık; medya planlama ve satın alma, halkla ilişkiler faaliyetleri, doğrudan pazarlama aktiviteleri gibi pazarlamanın alt disiplinlerinde yapılmış olan işlerin değerlendirilip ödüllendirildiği MediaCat Felis Ödülleri yarışmasından da büyük bir zaferle döndü.

20 Kasım Cuma günü büyük jürinin önüne çıkıp sunum yapan Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden dört ekip Felis’te ilk 10’a kaldı. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri Doğan Ertekin-Merve Yapıcı-İsmail Çobanoğlu'dan oluşan ekip Young Felis birincisi, ikinci sınıf öğrencilerinden Andaç Alp - Özge Nur Özinal – Mustafa Sinan'dan oluşan ekip ise Young Felis üçüncüsü seçilerek büyük bir başarıya imza attılar.

Felis Jüri Üyeleri:

http://felisodulleri.com/2015

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

48 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Volkan Ediger’e AAPG’den Üstün Hizmet Ödülü

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, Amerikan Petrol Jeologları Derneği Başkanı John Hogg tarafından imzalanan belgeyle “Certificate of Merit” ile ödüllendirildi. Her yıl sınırlı sayıda verilen “Üstün Hizmet Ödülü” derneğin en prestijli ödülleri arasında sayılıyor.

Petrol ve enerjiyle ilgili dünyanın en büyük ve en güçlü kuruluşlarından biri olan AAPG (American Association of Petroleum Geologists), 1917’den beri faaliyetlerini sürdürüyor. Günümüzde üye sayısı 35 bin’e ulaşan sivil toplum kuruluşu, dünyanın en büyük şirketleri arasında olan ulusal ve uluslararası dev petrol şirketleri tarafından destekleniyor.

Bu ödül Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger’e 14-17 Eylül 2014 tarihinde düzenlenen ve kısaca AAPG 2014 ICE olarak adlandırılan uluslararası konferans nedeniyle verildi. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bu önemli petrol ve enerji konferansı, Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger’in başkanlığında, 13’ü yabancı ülkelerden, 24’ü Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli şirketlerden ve üniversitelerden katılımcılardan oluşan toplam 37 kişilik bir komite tarafından gerçekleştirildi. Konferansa, AAPG tarihinde rekor bir sayı olan 800’den fazla bilimsel/teknik bildiri başvurusu yapılmış, bunların içinden 300 tanesi özenle seçilerek 60 oturumda sunuldu. Ayrıca, 67 uzman 10 farklı özel oturumda görüşlerini katılımcılarla paylaştı, ilave olarak dört tane jeolojik gezi yapıldı.

Ülkemiz enerji camiasının yakından tanıdığı Prof. Dr. Ediger, uzun yıllar petrol endüstrisinde görev yaptıktan sonra, 1998 yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde ilk kez oluşturulan Enerji Danışmanlığı görevine atanarak, 12 yıl süreyle üç cumhurbaşkanıyla çalışma fırsatını elde etti. 2010 yılından itibaren akademik faaliyetlerini yoğunlaştıran Prof. Dr. Ediger halen Kadir Has Üniversitesi’nde Strateji Geliştirme ve Araştırma Koordinatörlüğü (STRAR), Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve bu yıl içinde kurulan Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Direktörlüğü (CESD) görevlerini sürdürmekte. Ediger’in yürüttüğü ve Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından desteklenen proje kısa süre önce tamamlanmış ve “TKİ ve Kömürün Tarihçesi ile Türkiye Kömür Stratejileri” kitap iki baskı halinde yayınlandı.

Birçok saygın ödülün sahibi olan Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği tarafından 2000’de Takdirname, 2001 ve 2005’te Teşekkürname ile ödüllendirilmiştir. 2006’da ODTÜ Yılın Tez Danışmanı Ödülü’ne ve Osmanlı’da Neft ve Petrol adlı eseri ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi Sosyal Bilimler Ödülü’ne, 2007’de ise Türkiye Petrol Jeologları Derneği’nce ilk kez verilmeye başlanan Cevat Eyüp Taşman Ödülü’ne layık görülmüştür. Çeşitli uluslararası başarı listelerinde yer alan Prof. Dr. Ediger, son olarak 2013’te POWER-GEN tarafından “Günümüzde Avrupa’da Enerjide En Etkili 10 İsim”arasında gösterildi.

Akademik Ödüller Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği

49 İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Öğretim Görevlisi Arda Erdik’e Kristal Elma’dan Ödül

Kadir Has Üniversitesi öğretim görevlilerinden Arda Erdik ise, kreatif direktörlüğünü yürüttüğü Tribal Worldwide firmasıyla 4 kristal, 9 gümüş ve 6 bronz elmanın yanı sıra Audi’nin “Hava Yastığı/Cehennem” çalışmasıyla Kristal Elma/Basın Büyük Ödülü’nü kazandı.

Akademik Ödüller İletişim Fakültesi Reklamcılık

50 İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü öğretim görevlisi Sn. Mithat Bereket’e 2015 The Power of Film Ödülü

Kadir Has Üniversitesi, Yeni Medya Bölümü öğretim görevlisi ve Pusula Akademisi’nin kurucusu gazeteci, televizyon programcısı Mithat Bereket, televizyon programcılığı alanında, Amerika’nın önde gelen düşünce kuruluşlarından  biri olan America Abroad Media (www.americaabroadmadia.org) tarafından verilen, ‘2015 The Power of Film’ ödüllerinde, ‘Medyanın Öne Çıkan Liderleri Onur Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Onur ödülü, dünya çapında, medyanın bilgilendirme, eğitme ve toplum adına yetkilendirme gücünü temsil eden medya mensuplarına, kurumlara ve eserlere verilmektedir.

America Abroad Media’nın Başkanı Aaron Lobel, Mithat Bereket’e verilen ödülün gerekçesini şöyle açıklamıştır: “Bir savaş muhabiri ve gazeteci olarak, Türk televizyonlarında kendine özgü üslubu ile hazırladığı ‘Pusula Programı’ aracılığıyla, dünya haberlerini izleyiciyle buluşturmada oynadığı öncü rol; seçkin, girişimci bir gazeteci ve medya kişiliği olması sebebiyle kendisine onur ödülünü vermeyi kararlaştırdık.”

Aynı törende, Ben Affleck’ın yönettiği, 1980-Tahran Rehine Krizini konu alan, 2013’te en iyi film Oscar’ının sahibi ‘Argo’ filmi ve Sundance Film Festivali’nde 2014 Dünya Sinema Seyircisi Ödülü sahibi, Etiyopya yapımı dokümenter drama filmi ‘Difret’ de onur ödülü alacak.

28 Kasım 2015’de Washington DC’de düzenlenecek gala gecesinde, Mithat Bereket’e ödülü takdim edilecektir.

Akademik Ödüller İletişim Fakültesi Yeni Medya

51 Öğrencilerimizden Uluslararası Başarı: Abu Dhabi'den Birincilikle Döndüler

Öğrencilerimizden  Burak Özkaya ve Öykü Erdoğan'ın da üyesi olduğu uluslararası takım, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Mohamed Bin Zayed Vakfı'nın Dugon ve Yosun Koruma Projesi için hazırladığı halkla ilişkiler projesiyle Global Communications Project (GlobCom) yarışmasından birincilikle döndü. Abu Dhabi'de yapılan finalde 9 takım arasında birinciliği alan öğrencilerimizi kutluyoruz.

 

Koordinatörlüğünü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden Prof. Dr. Banu Baybars Hawks, Yrd. Doç.Dr. Efe Sevin ve Öğr. Gör. Sarphan Uzunoğlu'nun yaptığı CF-330 dersini alan öğrencilerimiz Uluslararası GlobComm yarışmasında, İngiltere, ABD, Güney Afrika, Avustralya, Şili, Almanya, İspanya, Hindistan, İtalya, Malezya, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Yeni Zellanda, Portekiz ve Rusya olmak üzere 15 farklı ülkeden gelen 300'ü aşkın halkla ilişkiler öğrencisiyle beraber sanal takımlar oluşturmuş ve bir dönem boyunca Mohamed Bin Zayed Vakfı ile çalışarak vakıf için halkla ilişkiler stratejileri üretme imkanı bulmuşlardı.

Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

52 International bicycle design competition IBDC 2016

Kadir Has Endüstri Tasarımı Bölümü mezunlarımızdan Tasarımcı Emre Özsöz’ün uluslararası başarısı: Emre Özsöz Taiwan’da her yıl, Cycling & Health Tech Industry r&d center tarafından düzenlenen, dünyanın çeşitli ülkelerinden yediyüze yakın tasarımcının katıldığı “International bicycle design competition IBDC 2016” Bisiklet Yarışması’nda Katlanabilir yarı elektrikli Bisiklet kategorisinde ‘ Mansiyon ‘ ödülü kazanmıştır. Başarılarının devamını dileriz.

Öğrenci Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı