Ödüller


 • Öğrencimiz Arda Yeşillikçi’ye Umut Veren Oyuncu Ödülü

  Tiyatro Bölümü 1. sınıf öğrencimiz Arda Yeşillikçi, 19. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'nde En İyi Film ve En İyi Kurgu Ödülleri’ni de alan "Her Şey Yolunda" filmindeki rolüyle Umut Veren Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

  Öğrenci Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro

 • KHAS, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne Damgasını Vurdu

  Bu yıl yedincisi düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü birçok ödülün sahibi oldu.

  Prof. Dr. İlhan Erhan, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tarafından endüstriyel tasarım eğitimine verdiği katkılardan dolayı ‘Tasarım Duayeni’ ödülüne layık görüldü.

  2017 yılı mezunumuz Özge Çelebi, Ev Mobilyası kategorisinde 'Growkid' adlı tasarımıyla kavramsal tasarımda ‘İyi Tasarım’ ödülüne layık görüldü.

  2015 yılı mezunlarımız Arda Ülgay ve Selim Can Küçükyıldırım Ambalaj kategorisinde iki adet ‘İyi Tasarım’ ödülü aldılar.

  2013 yılı mezunumuz Nurhan Ertogral Oyuncak kategorisinde 'Yapira, Yaratıcı Piramitler' tasarımıyla 'İyi Tasarım’ ödülü aldı.

  Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Coşkun Orlandı,  2018 Design Turkey Ödüllerinde Seçici Kurul Üyesi olarak görev aldı.

  Ödül alan tasarımlar bu hafta sonu Haliç Kongre Merkezinde devam eden Design Week Turkey sergi alanında izlenebilir.

  Detaylı bilgi için: https://www.designturkey.org.tr/ana-sayfa

  khas

  Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı

 • Khas’lılar, İMMİB 7. Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda Ödülleri Topladı

  Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Alihan Sağlam, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin 7. Doğal Taş Yarışması’nda ‘Mansiyon Ödülü’ kazandı.

  Öğrencimiz bu ödülle birlikte yurt dışında yüksek lisans eğitimi ve yaşam masraflarının karşılanacağı bir bursu da kazandı.

  2012 yılı Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunumuz Çağrı Selçuk ise aynı yarışmada ‘Profesyonel’ kategorisinde Birincilik Ödülü’nü almaya hak kazandı.

  Öğrenci Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık

 • Reklamcılık Öğrencileri Yine Galibiyetle Döndü

  Reklamcılık Vakfı’nın düzenlediği Çaylak Kampı’na seçilmeyi başaran öğrencilerimiz, kampın sonunda gerçekleştirilen Tadelle konkurundan bu yıl da galibiyetle ayrılmayı başardı.

  Pazarlama iletişimindeki farklı disiplinleri ve meslekleri gençlere tanıtmak amacıyla düzenlenen bu çok kapsamlı oryantasyon programına İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümünü temsilen katılan 3. sınıf öğrencimiz Ahmet Berkan Yılmaz, 4. sınıf öğrencilerimiz Serkan Kavak ve Kaan Güler; birçok farklı oturumda sektörün önde gelen isimleriyle buluşarak mesleki deneyimlerinin ve profesyonel iletişim ağlarının gücüne güç kattılar.

  Reklamcılık Atölyemizin aktif üyesi olan öğrencilerimiz, bu benzersiz deneyimi taçlandıran bir başarıya da imza attı. Kampın sonunda Tadelle marka ekibi tarafından düzenlenen konkurda en yaratıcı kampanya sunumunu hazırlayarak birinci oldular. Ödül olarak Kristal Elma Festivali çerçevesinde düzenlenen Genç Kristal etkinliklerine ücretsiz davetiye kazandılar.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • Afganistanbul'a Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’nde Birincilik Ödülü

  Üniversitemizin Kurumsal Fotoğrafçısı Ulaş Tosun’un yönetmenliğini, İletişim Fakültesi - Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi Kaan Karataş ve Reklamcılık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Barış Demirdelen’in yardımcı yönetmenliğini, Radyo, Televizyon ve  Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi Melih Kaymaz’In kurgusunu yaptığı “Afganistanbul” adlı belgesel film Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’nde birincilik ödülü kazandı.

  ‘Afganistanbul’ daha önce Romanya’da düzenlenen BUZZ CEE – Buzău International Film Festivali’nde de “En İyi Kısa Belgesel Ödülü” almıştı.

  Fotoğrafçımız ve öğrencilerinizi kutluyoruz.

  Belgesel fragramanını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

  https://www.facebook.com/2051433798449645/videos/2051877885071903/

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema

 • TÜBİTAK 2238 Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması Ödülü

  Üniversitemiz İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Bitirme projesi “Zaman Mekan” ile TÜBİTAK’ın 2238 Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması’na Tekno Girişimcilik kategorisinde katılan 2018 yılı mezunumuz Buse ALKAN yarışmanın İstanbul Bölge Sergisi'nde üçüncülük ödülünü kazandı.

  25 Mayıs 2018’de TÜBİTAK’a başvurusu yapılan “Zaman Mekan” projesi, Kadir Has Üniversitesi’nden gönderilen tek proje olup, 2 Temmuz 2018’de 1. Aşamayı, 29 Ağustos 2018’de ise 2. Aşamayı geçerek 8-10 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Bölge Sergisi’ne katılmaya hak kazandı. 11 Ekim 2018 günü İTÜ’de düzenlenen törende ödülünü alan mezunumuz Buse ALKAN’a, proje danışmanı İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Özer BEREKET’e, bölge sergisi için maddi desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Sondan DURUKANOĞLU FEYİZ’e, destek ve yönlendirmeleri için Ar-Ge Kaynakları Direktörlüğü’ne ve Proje Geliştirme Uzmanı Dr. H. Merve BAŞAR’a ve “Zaman-Mekan” projesine destek olan tüm hocalarımıza teşekkür ediyor, üniversitemiz bünyesindeki benzer başarıların devamını diliyoruz.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Yeni Medya

 • Kristal Elmaları Bu Yıl da Kadir Has’lı Reklamcılar Topladı!

  Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen, öğrenci kategorisinin olmadığı, Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde Kadir Has’lılar yine farkını ortaya koydu.

  Türkiye’nin bu en köklü ve prestijli reklamcılık etkinliğinde, Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunları ve hocalarının hazırladığı kampanyalar toplam 29 ödülün sahibi oldu.Bölümümüz öğretim görevlilerinden, Tribal Worldwide Ajans Başkanı ve

  Yaratıcı Yönetmeni Arda Erdik'in; Starbucks, THY ve Audi gibi dev markalar için hazırlamış olduğu kampanyalar 8 Kristal Elma, 3 Gümüş Elma ve 5 Bronz Elma ile ödüllendirildi.

  2013 mezunlarımızdan Yiğit Durdağ’ın JWT/Manajans çatısı altında çalıştığı kampanyalar, 3 Gümüş Elma, 2 Bronz Elma ve 1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü’ne layık görüldü.

  Tribal Worldwide’da hizmet veren 2016 mezunumuz Can Özaydınlı'nın Şok markası için hazırladığı kampanya, 2 Bronz Elma’nın sahibi oldu.

  Son olarak, 2013 mezunlarımızdan Rafineri çalışanı Eray Cankır'ın Turkcell için hazırladığı işler 3 Bronz Elma ve 2 Gümüş Elma kazandı.

  Bu başarıyı elde eden ve elmaları toplayarak bizi gururlandıran tüm Kadir Has’lıları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

  Ödül kazanan işleri, bölümümüzün internet sayfasında inceleyebilirsiniz:

  http://www.khastayiz.com/haberler/bu-yil-da-elmalari-kadir-hasli-reklamcilar-topladi/

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • "Ziyafet"e KısaKes Film Festivali'nden Yapım Desteği!

  Üniversitemizin İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Hazırlık sınıfı öğrencisi Fırat Özeler'in yazdığı ve yönetmenliğini yapacağı “Ziyafet” adlı filmin senaryosu, “Saraybosna Film Festivali” işbirliği ile düzenlenen KısaKes Film Festivali Pitching Platformu’nda yapım desteği almaya hak kazanan proje oldu.

  “Ziyafet” daha önce Akbank Kısa Film Festivali’nde senaryo dalında “Mansiyon Ödülü”nü de kazanmıştı. 

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema

 • Mütevelli Heyeti Üyemiz Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil’e Avrupa Diyabet Araştırmaları Derneği (EASD)-Novo Nordisk Vakfı Mükemmeliyet Ödülü

  Üniversitemiz Mütevelli Heyeti Üyemiz Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Avrupa Diyabet Araştırmaları Derneği (EASD)-Novo Nordisk Vakfı Mükemmeliyet Ödülü’nün sahibi oldu. 25 yıldır metabolik – kompleks hastalıklar konusunda çalışmalar yapan ve obezliği bu hastalıkların odağına oturtmuş bilim insanı Prof. Dr. Hotamışlıgil, yaptığı çalışmaların diyabet ve obezlik konusunda önemli yeniliklere, farkındalıklara yol açmış olması ve yeni bilimsel araştırmaları tetiklemesi nedeniyle, alanında en büyük ödüllerden birini kazandı.

  Bu tür ödüller, yenilikçi araştırmaları teşvik amacını da taşıyor ve kendi alanında çığır açıcı araştırmalara imza atanlara veriliyor. Avrupa Diyabet Araştırmaları Derneği (EASD)-Novo Nordisk Vakfı Mükemmeliyet Ödül kurulu ödül gerekçesini şu şekilde açıklıyor: “Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil’in bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalar, yaygın ve karmaşık hastalıkların genetik mekanizmaları ile yeni tedavi yöntemleri üzerine odaklanan ve çok yeni bir alan olan immunometabolism’de çığır açıcı yeni bilgilerin edinilmesine yol açtı ve keşifleri, metabolik hastalıkların anlaşılması ile tedavi edilmesinde kullanılan mevcut yaklaşımları oluşturdu. Kendisinin yaptığı olağanüstü çalışmalar bilim dünyasına çığır açıcı katkılar sağladı.

   EASD –Novo NordiskFoundationDiabetes PrizeFor Excellence

  http://novonordiskfonden.dk/en/content/easd-novo-nordisk-foundation-diabetes-prize-excellence

  Akademik Ödüller

 • Badminton Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu

  İki gün süren KHAS Badminton Turnuvası sona erdi. Erkeklerde Emre Mollahüseyinoğlu birinci, Bartu Aysan ikinci, Kerem Akbulut ise üçüncü oldu. Kadınlarda ise birinci Seda Halaçlı, ikinci Hazal Emsiz ve Andreea Lurascu da üçüncü oldu.

  Öğrenci Ödülleri

 • Masa Tenisi Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu!

  Her yıl düzenlediğimiz Kadir Has Üniversitesi Masa Tenisi Turnuvası, bu yılda oldukça kalabalık bir katılımla Cibali Kampüsü'nde gerçekleşti.

  Turnuvada Erkeklerde;
  1. Emircan Gürkan
  2. Mert Temizer
  3. Görkem Çakır

  Kadınlarda;
  1. Yağmur Ceren Şener
  2. Melike Koparan
  3. Simay Altıntaş

  Öğrenci Ödülleri

 • Sinema Televizyon Yüksek Lisans Bölümü Öğrencilerinin Çektiği “Bıyıkland” Filmi Feelmotion Film Festivali’nde “En İyi Tuhaf Film” Ödülünü Kazandı

  Sinema Televizyon Yüksek Lisans Bölümü öğrencilerimizin çektiği, proje tasarımı ve senaryosu Ayşe Yörükoğlu’na ait olan, yönetmenliğini Ayşe Yörükoğlu, Esen Tan, Tilbe Cana İnan, Doğacan Güneş Perkün, Ercan Küçük, Balen Zangana, Emre Çücük, Fatih Yaşin ve Emre Güvenç’in yaptığı Bıyıkland (2017) filmi Makedonya Ohrid Film Akademisi FIOFA tarafından  2 - 6 Nisan 2018 tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen Feelmotion Film Festivali’nde “En İyi Tuhaf Film” ödülünü kazandı.

  Öğrenci Ödülleri

 • KHAS Tek Pota Basketbol Turnuvası

  Tek Pota Basketbol Turnuvası sona erdi. Turnuvada “Kolsuzlar” birinci olurken, “Crew” ikinci, üçüncü ise “Düz Takım” oldu. Turnuvaya katılan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz!

  Öğrenci Ödülleri

 • KHAS Salon Kürek Yarışları

  KHAS Salon Kürek Yarışları sona erdi. Kadınlarda Edanur Güngör, Erkeklerde ise Yavuz Ali Oğuz birinci oldu. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

  Öğrenci Ödülleri

 • TÜSF Squash Türkiye Şampiyonası'nda KHAS Damgası

  TÜSF Squash Türkiye Şampiyonası'nda takımımız şampiyon olurken, Türkiye Şampiyonu da sporcumuz Ergin Yörükoğlu oldu.

  Öğrenci Ödülleri

 • TÜSF Yüzme Türkiye Şampiyonası'nda 400 M’de İkincilik Engin Yıldırım’ın

  5-13 Mayıs tarihleri arasında Adana'da düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu KoçSporFest Yüzme Türkiye Şampiyonası'nda sporcumuz Engin Yıldırım 400M Serbest Yarışı'nda Türkiye ikincisi oldu.

  Öğrenci Ödülleri

 • Karatede Üçüncülük Bir KHAS’lının

  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu KoçSporFest Karate Türkiye Şampiyonası'nda Ferdi Kata kategorisinde öğrencimiz Muhammet Fatih Aydemir 3. oldu.

  Öğrenci Ödülleri

 • Öğrencimiz Sinem Güray, Yüzme Şampiyonasında İkinci Oldu

  TÜSF Yüzme Türkiye Şampiyonası'nda Kadınlar 100M Sırtüstü Yarışı’nda sporcumuz Sinem Güray ikinci oldu.

  Öğrenci Ödülleri

 • KHAS Reklam Atölyesi'nden Yeni Ödül

  Açıkhava Reklamcılık Vakfı’nın düzenlediği A Awards Junior yarışmasında reklamveren Yapı Kredi Bankası’nın Mobil Bankacılık için istediği açıkhava kampanyasında İletişim Fakültesi Reklam Atölyesi, Fatmagül Bayraktaroğlu (Reklamcılık), Yaren Önder (Reklamcılık), Büşra Dursun (Radyo,TV ve Sinema), Yağmur Çoban’dan (Halkla İlişkiler ve Tanıtım) oluşan ekibiyle “En Yaratıcı Açıkhava Jüri Ödülü’nü kazandı.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • Khas Kürek Takımı Türkiye Kürek Şampiyonasında 2. Oldu

  Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Üniversiteler ile kulüpler arasında düzenlenen “ Türkiye Kürek Şampiyonası Yarışları” 12-13 Mayıs tarihlerinde Sapanca’da gerçekleşti.

  Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı üniversite takımları arasında erkekler 1x (tek çifte) ve 4- (4 tek) birinci, 2- (2 tek), 2x (2 çifte) ve 8+ (8 tek dümencili)’de ikinci olarak üniversiteler arası kupa sıralamasında ikinci olarak yarışı tamamladı.

  Öğrenci Ödülleri

 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğrencileri 17. Altın Pusula Genç İletişimciler Ödülü’nü Kazandı!

  Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 17. Altın Pusula Yarışması’nda İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Zindan Çakıcı, Burak Kaya ve Emre Meriç 17. Altın Pusula Genç İletişimciler Halkla İlişkiler Ödülü’nü kazandı. Genç İletişimciler Kategorisi’nin bu yıl için belirlenen “#Ayrımcılığa Hayır Toplumsal Bütünleşmeyi Destekleyen İletişim Projeleri” teması altında yarışmaya katılan öğrenciler, yaş ayrımcılığına dikkat çeken “Ben Yaşımdan Çok Daha Fazlasıyım” isimli projeleriyle bu değerli ödüle layık görüldüler.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

 • Hayal Edin Gerçekleştirelim Yarışması'nda Çevre Kategorisinde Birincilik KHAS'lıların Oldu

  Kredi Kayıt Bürosu'nun düzenlediği Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal Sorumluluk Fikirleri Yarışması’nda İlk 5'e kalan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. sınıf öğrencileri Zindan Çakıcı ve Emre Meriç, “Dönüştür, Doğa Kazansın!” projesi ile Çevre Kategorisi’nde birinci oldu.

  https://goo.gl/R81gTy

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

 • Sinema Televizyon Yüksek Lisans Programı Öğrencilerinin Çektiği “Bıyıkland” Filmi Feelmotion Film Festivali’nde “En İyi Tuhaf Film” Ödülünü Kazandı

  Sosyal Bilimler Ensitüsü Sinema Televizyon Yüksek Lisans Programı öğrencilerimizin çektiği, proje tasarımı ve senaryosu Ayşe Yörükoğlu’na ait olan, yönetmenliğini Ayşe Yörükoğlu, Esen Tan, Tilbe Cana İnan, Doğacan Güneş Perkün, Ercan Küçük, Balen Zangana, Emre Çücük, Fatih Yaşin ve Emre Güvenç’in yaptığı Bıyıkland (2017) filmi Makedonya Ohrid Film Akademisi FIOFA tarafından   2 - 6 Mayıs 2018 tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek Feelmotion Film Festivali’nde “En İyi Tuhaf Film” ödülüne layık görülmüştür.

  Öğrenciler

  Ayşe Yörükoğlu, (Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans)

  Tilbe Cana İnan, (Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans)

  Doğacan Güneş Perkün, (Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans)

  Ercan Küçük, (Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans)

  Emre Çücük, (Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans)

  Emre Güvenç (Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans)

  Öğrenci Ödülleri Sosyal Bilimler Enstitüsü

 • TÜSF (Türkiye Ünivesite Sporları Federasyonu) Üniversitelerarası Squash Türkiye Şampiyonası'nda KHAS Damgası

  05-06 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası Squash Türkiye Şampiyonası’nda KHAS Squash Takımı, Erkeklerde birinci olmuştur.

  Üniversitelerarası Squash Türkiye Şampiyonası bireysel erkekler klasmanında ise Ergin Yörükoğlu birinci olmuştur.

  1

  Ergin Yörükoğlu*

  İ.İ.S.B.F

  Uluslararası İlişkiler Bölümü 2. sınıf öğrencisi

  2

  Çağan Düzcü

  Hukuk Fakültesi

  Hazırlık Sınıfı

  3

  Barış Demirdelen

  İletişim Fakültesi

  Reklamcılık Bölümü

  *Ergin Yörükoğlu’nun hem takım hem de bireysel olarak iki ödülü var.

  Öğrenci Ödülleri

 • Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi H. Akın Ünver, 'Security and Defense Modelling' Proje Ödülünü Kazandı

  İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Hamit Akın Ünver, University College London Fizik Bölümü’nden Dr. Mirco Musolesi ile başlattığı 'Computational Modelling of Civil Wars' başlıklı proje ile Avrupa'nın en büyük veri bilimi laboratuvarı olan, Londra Alan Turing Institute tarafından verilen 'Security and Defense Modelling' proje ödülünün sahibi oldu.

  Avrupa genelinde 180'den fazla başvuru içerisinde sadece iki projeye verilen bu ödül, büyük veri üretimi ve işlemesi yoluyla Suriye, Irak ve Ukrayna'daki iç savaşların başlangıç, uzama, mütekabiliyet ve donma mekaniklerini matematiksel olarak modelleyerek iç savaşların mikro dinamikleriyle ilgili yeni bir dizi yeni bulgu üretmeyi amaçlamaktadır.

  Asgari 2 sene sürecek bu proje altında mühendis, programcı, istatistikçi ve matematikçilerin de bulunduğu doktora öğrencilerinden oluşan bir araştırma ekibi çalışacaktır.

  Projenin resmi sayfasına şu linkten ulaşılabilir:  https://www.turing.ac.uk/research_projects/computational-modelling-civil-wars/

  Akademik Ödüller İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler

 • Prof. Dr. Erdal Panayırcı’ya IEEE-ICC2018’den Yılın En İyi Makalesi Ödülü

  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Erdal Panayırcı, “Achieving Minimum Error in MISO Optical Spatial Modulation” başlığıyla IEEE International Conference on Communications (IEEE-ICC2018)'a sunduğu çalışma ile ‘En İyi Makale Ödülü’ne layık görüldü.  Bu makalede diğer yazar olan ve şu anda Edinburg Üniversitesi’nde  doktoralarını yapan Anıl Yeşilkaya ve Tezcan Çoğalan Kadir Has Üniversitesi mezunlarıdır.

  Anıl Yeşilkaya- Fen Bilimleri Ens./ Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı Mezunu

  Tezcan Çoğalan- Fen Bilimleri Ens. – Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu

  Akademik Ödüller Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 • Venedik Bienali Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu, Doç. İnci Eviner'in Yeni Çalışmasına Ev Sahipliği Yapacak

  Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Doç. İnci Eviner, 11 Mayıs - 24 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi’indeki Türkiye Pavyonu için yapıt üretecek. Serginin küratörlüğünü ise Zeynep Öz üstlenecek.

  İnci Eviner, çizimden yola çıkarak hazırladığı videoların, performatif ve ortaklığa dayanan uygulamaların iç içe girdiği çok katmanlı, geniş bir çalışma alanına sahip. İşleri çoğunlukla arzunun ve felaketin politikası, öznellik ve öznelliğin potansiyeli gibi kavramları ele alarak iktidarın özellikle kadın bedeni üzerindeki işleyişini zengin hayal gücüyle yeniden şekillendiriyor. Sanatçının video teknolojileri ve resim geleneği arasında kurduğu karmaşık ilişkiler farklı bir algılama biçimi öneriyor.

  İşlerini dünya çapındaki kişisel ve karma sergilerde sunmuş olan Eviner’in davet edildiği başlıca sergiler arasında Sharjah Bienali (2017), Aichi Trienali (2016), İstanbul Bienali (2013 ve 2005), Selanik Bienali (2013), Asya Sanat Bienali(2013), Busan Bienali (2010), Şanghay Bienali (2008) ve Venedik Bienali (1997) bulunuyor. İşlerinin sergilendiği müzeler arasında ise Drawing Center, Philadelphia Sanat Müzesi, Thyssen-Bornemisza Art Contemporary, Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris, Massachusetts Güncel Sanat Müzesi, Palais des Beaux-Arts de Lille ve İstanbul Modern yer alıyor.

  Sharjah Bienali Ödülü’nün (2017) sahibi Eviner, Headlands Center for the Arts (San Francisco, 2017), Rauschenberg Foundation (Florida, 2017), SAM Art Projects (Paris, 2010), Musée d’art contemporain du Val-de-Marne (Vitry-sur-Seine, 2009), Cité Internationalé des Arts (Paris, 2008) ile International Studio & Curatorial Program’de (New York, 2004-2005) misafir sanatçı programlarına katıldı.

  Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi

 • Prof. Dr. Sibel Bozdoğan’a TMMOB Mimarlar Odası’ndan 'Mimarlığa Katkı' Ödülü

  Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sibel Bozdoğan, TMMOB Mimarlar Odası tarafında verilen Ulusal Mimarlık Ödülleri 2018'de 'Mimarlığa Katkı' dalında ödül aldı.

  2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında yapılan başvurular, 22-23 Mart 2018 tarihli toplantıda değerlendirmeye alınmıştır. Seçici Kurul değerlendirme çalışmaları sonucunda; Mimar Sinan Büyük Ödülü’ne, Mimarlığa Katkı Ödülü’ne ve Anma Programı’na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adaylığı alan eserler aşağıdaki gibi belirlenmiş olup kamuoyuna duyurulmaktadır.

  Ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018’de Ankara’da Cermodern Modern Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olup, saat 18.30’da sergi ve konferans salonuna girişler yapılacak ve saat 19.00’da tören başlayacaktır. Ödüle değer görülen eserler, tören sırasında açıklanacak ve ödüller sahiplerine takdim edilecektir. Seçici Kurul değerlendirmesine sunulan tüm eserlerle birlikte sergi, 13 Nisan 2018 tarihine kadar Cermodern’de ziyaretçilere açık olacaktır.

  Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık

 • KHAS Kürek Takımı Ödüllere Doymuyor

  10-11 Mart tarihlerinde Türkiye Kürek Federasyonu işbirliği  ile düzenlenen Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası Kürek Yarışlarında Kadir Has Üniversitesi  Kürek Takımı Üniversite takımları arasında ; erkekler 1x ( tek çifte ), 2- ( 2 tek ), 4- ( 4 tek ),  8+ ( 8 tek dümencili) kategorilerinde birinci, 2x ( 2 çifte ) ikinci, Kızlar 2x ( 2 çifte )  ve 4x ( 4 çifte ) birinci olarak kupa sıralamasında her iki takımımız birinci olmuştur.

  Öğrenci Ödülleri

 • SALON KÜREK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

  “Salon Kürek Türkiye Şampiyonası’’ Türkiye Kürek Federasyonu tarafından 9 Aralık 2017 tarihinde düzenlendi.

   Akademi Lig Erkekler Kategorisi’nde Üniversite Takımımız birinci oldu.

  Genel sıralamada erkeklerde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Endüstri Mühendisliği 2. sınıfta okuyan sporcumuz Yavuz Ali Oğuz, 1000 m yarışında 02:56,2 derecesiyle birinci oldu.

  Kadınlar 1000 m yarışında ise Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi sporcumuz Sude İdil Demir 04:04,9 derecesiyle birinci olarak şampiyonayı tamamladı.

  Öğrenci Ödülleri

 • Doç. Dr. Murat Çetin’e Elazığ Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması’nda Mansiyon Ödülü

  Elazığ Belediyesi’nin düzenlendiği Elazığ Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması sonuçlandı. 3. Mansiyon Ödülü’nin sahibi aralarında Sanat Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Çetin’in de olduğu ekip oldu.

  Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

 • Doç. Dr. Murat Çetin'e Birincilik Ödülü

  Çanakkale savaşlarının yüzüncü yılı sebebiyle Çanakkale'de inşa edilecek Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi (Ç.S.A.M.) binasının projesinin elde edilmesi amacıyla Çanakkale Valiliğince açılan ulusal ölçekteki mimari proje yarışmasında birincilik ödülünü Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğretim üyesi Doç.Dr. Murat Çetin ve ekibi aldı.

  Haber detayı için: http://www.arkitera.com/proje/4390/basligi-girin51

  Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

 • Sanat Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Çetin ve Ekibine Ödül

  İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim üyesi Doç.Dr. Murat Çetin ve ekibinin hazırladığı mimari ve çevre düzenleme projesi, ulusal bir mimarlık yarışmasında 1. Mansiyon Ödülü'ne layık görüldü. Yurt çapında 130 proje ekibinin katıldığı yarışmanın konusu Anamur Atatepe’de yapılacak bir sosyal merkez binası ve tepenin peyzaj düzenlemesiydi.

  Haber detayı için

  Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

 • 7. VIENNA NIGHTROW 2017 YARIŞLARI’NDA AVRUPA İKİNCİSİ OLDUK

  24 Haziran 2017 tarihinde Avusturya’nın Başkenti Viyana’da düzenlenen ‘’7. VIENNA NIGHTROW 2017’’ yarışlarında Üniversitemiz 8+ (Sekiz Tek Dümencili) Kürek Ekibi yarışı ikinci sırada tamamladı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden farklı kategorilerde katılımın sağlandığı yarışlarda, Üniversiteler 8+ (Sekiz Tek Dümencili) kategorisinde on üniversite takımı yarıştı.

   

  350 metre mesafede düzenlenen sprint yarışında birinciliği 01:00,86 derecesiyle Dresden Teknik Üniversitesi (Almanya), ikinciliği 01:01,90 derecesiyle Kadir Has Üniversitesi ve üçüncülüğü 01:02,87 derecesiyle ev sahibi Viyana Üniversitesi (Avusturya) elde etti.

   

  8+ Kürek Ekibi

  Yavuz Ali Oğuz , Özgür Borazan, Savrun Kanay, Berk Emre Şişik, Ozan Demirdelen, Cihat Yasin Sevinç, Levent Örge, Murat Koçer, Ayten Kübra Aksoyer (Dümenci)

  Antrenör Burkay Günay

  Öğrenci Ödülleri

 • Merve Dizdar: Kadir Has Üniversitesi Bugünkü Başarımın Büyük Bir Parçası

  ‘Yutmak’ oyunuyla 21. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünü kazanan Üniversitemiz Film ve Drama Bölümü yüksek lisans mezunu Merve Dizdar ile üniversitemiz online gazetesi Cibali Postası için konuştuk. Aynı tiyatro oyunuyla 17. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde, “Küçük Salon Kadın Oyuncu” ödülünün de sahibi olan Dizdar, “Kadir Has Üniversitesi hayalimdi, üzerimde çok emeği var diyor.”

   

  http://cibalipostasi.com/merve-dizdar-kadir-has-universitesi-bugunku-basarimin-buyuk-bir-parcasi/

  Mezun Ödülleri

 • İki Mezun Üç Kırmızı

  2012 mezunumuz Semih Türkmen, en yaratıcı 30 yaş altı 30 reklamcıdan biri. Cannes’da bir ödül almıştı. Basında En İyiler Kırmızı Ödüllerinde Nescafe için yaptığı ilanla "Basında Hızlı Tüketim Ürünü" kategorisinde Kırmızı kazandı.

  Bir diğer 2012 mezunumuz Eray Çangır ise, daha önce kazandığı Kristal Elmalarıyla haber olmuştu.  Bu yıl ise Clubsporium için yaptığı ilanla hem "En İyi ilüstrasyon" kategorisinde hem Kırmızı, hem de Kıpkırmızı ödüllerini kazandı.

  Mezun olurken her yıl en az bir ödül sözü veren gençlerimizi kutluyor, başarılarını diliyoruz.

  Mezun Ödülleri

 • MDBF Dekanı Prof. Dr. Nihat Berker'e Türk Fizik Derneği 2017 Yılı Onur Ödülü

  Türk Fizik Derneği 2017 Yılı Onur Ödülü, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Berker'e verildi.

  2017 Yılı Türk Fizik Derneği Onur Ödülü'nü alan diğer akademisyenler arasında Prof. Dr. Ömer Yavaş, Prof. Dr. Serkant Ali Çetin ve Prof. Dr. Semiha Bahçeli yer alıyor.

  Ödüller 6-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Türk Fizik Derneği 33. Uluslararası Fizik Kongresinde 6 Eylül günü saat 09:00 yapılacak olan açılış töreninde kazananlara törenle takdim edilecektir.

  Ayrıntılı bilgi için: http://tfd33.turkfizikdernegi.org/

  Akademik Ödüller Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 • Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması’ndan Halkla İlişkiler Bölümü’ne Ödül

  Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması ödül töreni 26 Mayıs 2017 tarihinde yapıldı. Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencilerimizden Zindan Çakıcı "Kadın öğrenirse" isimli projesiyle Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması'nda Kadınların Yaşam Kalitesi dalında dördüncü oldu.

  Sivil Toplum Kuruluşu Türkiye Kalite Derneği - KalDer’in katkılarıyla düzenlenen “Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması” Türkiye çapındaki tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği “yaşam kalitesini geliştirmeyi hedefleyen proje fikirleri” yarışmasıdır. Yarışmanın amacı, üniversiteliler arasında yaşam kalitesi konusunda farkındalık yaratmak, öğrencilerin düşünmelerini ve çözüm üretmelerini sağlamak, kalite konusundaki vizyonlarını genişletip motive ederek başarıyı ödüllendirmektir.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

 • Kürek Takımımızın Şampiyonluk Sevinci

  Khas Kürek Takımı, 13 - 14 Mayıs 2017 tarihlerinde Sapanca’da Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası Yarışları’nda, Akademik Erkek 2- (İKİ TEK DÜMENCİSİZ), 4- (DÖRT TEK DÜMENCİSİZ) ve 8+ (SEKİZ TEK DÜMENCİLİ) kategorilerinde birinci, 2x (İKİ ÇİFTE) ve 1x (TEK ÇİFTE) kategorilerinde üçüncü olarak, kupa sıralamasında birinci ve Türkiye Şampiyonu oldu. Akademik Kadın 4x(DÖRT ÇİFTE) üçüncü, 2x (İKİ ÇİFTE) ikinci olarak kupa sıralamasında ise Türkiye ikincisi oldu.

  Öğrenci Ödülleri

 • Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması Mansiyon Getirdi

  KHAS MYO Radyo ve Televizyon Teknolojisi öğrencileri İpek Girgin, Orhun Ergin ve Emir Fırat Çolak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması'nda Mansiyon derecesiyle ödüllendirildi. “O Sana Anlatır” adlı film 4,5 dakika ve çevre konulu. Stopmotion animasyon tekniği ile üretilen film; insan eliyle zarar gören çevrenin nasıl yine insan katkısıyla temizlenebileceğini anlatıyor.

  Öğrenci Ödülleri Kadir Has Meslek Yüksek Okulu Radyo ve Televizyon Teknolojisi

 • Reklamcılık Bölümü Öğrencilerimiz A Awards Junior’da Yine Ödülleri Topladı!

  Açık Hava Reklamcılar Vakfı’nın düzenlediği A Awards Yarışması’nın Junior Kategorisi’nde her sene olduğu gibi bu sene de Khas rüzgarı esti. Reklamcılık Bölümü öğrencilerimiz Birincilik ve İkincilik Ödülleri ile Üniversiteler Ödülü'nün sahibi oldu.

  İkinci sınıf öğrencilerimiz Çağla Keskin ve Kaan Güler 7000 tl’lik 1.lik ödülünü alırken, yine 2. sınıf öğrencilerimiz Serkan Kavak, Uğur Uyar, İzzet Berker ve 1. sınıf öğrencimiz Aybüke Uysal'dan oluşan ekip 2.lik ödülü olan 5000 tl’yi kazandılar. Aynı ekip, finale kalan işlerin sosyal medya üzerinden üniversiteli öğrenciler tarafından oylandığı Üniversiteler kategorisinde de 1.oldu.

  Üç aylık iki aşamalı çok yorucu bu maratonda yüze yakın işten önce finale kalan sonra 1.lik ve 2.lik ödülünü kucaklayan gençlerimiz daha final sunumlarını yaparken Jüri Başkanı Consept Ajans Kreatif Direktörü Kerem Özkut’dan staj teklifi alarak yaz stajlarını garantilediler. Hepsiyle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz. Birlikte kazanacak çok yarışmamız var.

  Bu arada yüze yakın işten sıyrılarak finale kalan ve jüriyi etkileyen diğer iki ekibimizi de tebrik ediyoruz.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • Reklam Atölyesi Öğrencileri BRANDMARKER Reklam Kategorisi Birincisi Oldu

  Reklam Atölyesi öğrencileri BRANDMARKER Reklam Kategorisi birincisi oldu. Bir markanın pazarlama sürecini bütünüyle ele alarak ihtiyacı olan pazarlama ve reklam fikrini bulmayı hedefleyen yarışmanın ilk aşamasında 8 Pazarlama ve 8 Reklamcılık ekibi yaptıkları sunumlarla rakiplerinin ardından sıyrılarak ikinci aşamaya geçmeyi hak kazandı.

  Bu aşamada Bahçeşehir Üniversitesi’nden bir pazarlama ekibiyle eşleşen atölye öğrencilerimiz Andaç Alp, Ece Ünal ve Gökşin Doğa Egesoy birlikte bütünleşik bir kampanya hazırlamak için dört günlük kampa girdiler. Dijital platformlara özel buldukları yaratıcı çözümleri marka stratejine uygun bir sunuma dönüştüren gençlerimiz sonunda Reklam Kategorisinde en iyi yaratıcı kampanyanın sahibi oldular ve atölyeye birincilik getirdiler.

  Türkiye’nin en saygın ve yaratıcı ajanslarından Medina&Turgul’da staj hakkı yanısıra Kristal Elma bileti ve 500 liralık Trendyol hediye çeki kazanan gençlerimizi kutluyor, zorlu maratonda ipi göğüsleyen takım oldukları için onlarla gurur duyuyoruz.

  Öğrenci Ödülleri

 • 22 NİSAN 2017 KADİR HAS – KOÇ DOSTLUK KUPASI

  Bu sene 6.sı Koç Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kadir Has – Koç dostluk kupasının bu yılki kazananı dakikada 34 kürek çekerek Kadir Has Üniversitesi olmuştur. Kadir Has Üniversitesi önünden başlayıp Rahmi Koç Müzesinin önünde biten yarış parkuru 2200 metreden oluşmaktadır.

  Öğrenci Ödülleri

 • 14- 15 NİSAN 2017 TÜRKİYE YARIŞLARI

  14 – 15 Nisan 2017 tarihlerinde Sapanca’da düzenlenen Büyükler Türkiye Kürek Kupası Yarışları’nda üniversitemiz kürek takımı aşağıdaki dereceleri elde etmişlerdir.
  Erkek 2- (iki tek), 4- (4 tek )ve 8+ (dümencili 8 tek ) birinci, 1x (tek çifte) dördüncü
  Kızlar 4x (dört çifte) üçüncü, 2x ( iki çifte) ikinci olarak

  Kupa'da erkekler birinci, kızlar da üçüncü olmuşlardır.

  Öğrenci Ödülleri

 • 28. Genç İletişimciler Yarışması’nda Kadir Has Üniversitesi’ne 3 Ödül

  Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 28.’si düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri, geçtiğimiz akşam Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenen organizasyonla sahiplerini buldu.

  Her yıl yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya, bu yıl 37 üniversitenin iletişim fakültelerinden bin 295 öğrenci 772 çalışmayla katıldı. 118 projenin ödüle layık görüldüğü gecede, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Sena Yeniçeri, Reklam Film Senaryosu kategorisinde 1. olurken; yine aynı kategoride Buğra Yağız Kıraç ve Can Akalın 2. oldu. İnternet Reklamı kategorisinde ise Reklamcılık Bölümü öğrencisi Erkan Batuk 3. oldu.

  28.Genç İletişimciler Ödül Töreni öncesi Şirin Payzın’ın moderatörlüğünde, Hürriyet Gazetesi’nden Kanat Atkaya, Posta Gazetesi’nden Mehmet Coşkundeniz ve Hepsiburada’dan Emre Ekmekçi’nin katılımıyla ‘Dijital Dönüşüm ve İletişim’ paneli düzenlendi. Panelde medyanın geleceği, dijitalleşmenin medyayı nasıl etkilediği ve geleneksel gazeteciliğin etkisini yitirip yitirmediği konuşuldu.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi

 • Khas MYO Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı Öğrencilerine Üçüncülük Ödülü

  Khas MYO Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı Başkanı Zeynep Üstünipek'in yönetmenliği ve program öğrencilerinden oluşan bir ekiple çekilen "ZİNCİR" adlı film İstanbul Kısa Filmciler Derneği'nin düzenlediği "2. Korkunç Bir Kısa Film Yarışması"nda "Kurmaca" dalında 3. oldu.

  http://istkisafilm.org/

   

   

   

   

  Künye

  Filmin adı: Zincir
  Filmin süresi: 14 dakika
  Yapım tarihi: Aralık 2016
  Formatı: HD
  Yönetmen: Zeynep Üstünipek
  Oyuncular
  İpek Girgin (RTV 2)
  Büşra Akar (RTV 2)
  Oğuzhan Acet (RTV 2)
  Kamera :
  Efe Gülgür (RTV 2)
  Ses:
  Orhun Ergin (RTV 2)
  Emir Fırat Çolak (RTV 2)
  Işık:
  Erbilcan Alpçetin (RTV 2)
  Oğuzhan Acet (RTV 2)
  Kamera arkası:
  Uğur Toğar (RTV 2)
  Yapım asistanları:
  Meryem Kurtuldu (RTV 1)
  Gözde Acartürk (RTV 1)
  A. Yiğit Bulan (RTV 1)
  Oktay Arslan (RTV 1)
  Doğukan Akın (RTV 1)
  Onur Dede (RTV 2)
  Öğrenci Ödülleri Kadir Has Meslek Yüksek Okulu Radyo ve Televizyon Teknolojisi

 • Ecem Uzun: Bu ödülde Kadir Has Üniversitesi’nin de payı var

  3. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde, Yeşim Ustaoğlu’nun Tereddüt filmiyle, En İyi Kadın Oyuncu dalında iki Altın Portakal kazanan Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencisi Ecem Uzun, ödül yolculuğunu, kariyer hedeflerini ve sonraki projelerini üniversitemiz yayını Cibali Postası’na anlattı.

  Yoube kanalındaki röportaj için

  Cibali Postası'ndaki röportaj için

  Mezun Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro

 • KHAS Geleneği Bozmadı; Kristal Elma’dan Ödülle Döndü!

  Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık’tan 60 öğrencinin ve hocaların soluksuz takip ettiği Kristal Elma Festival, 5-7 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşti.

  Kristal Elma Festivali’nde Facebook başta olmak üzere her oturumda dijital platformlar konuşuldu. Festivalin diğer odağı Y kuşağıydı. Gençlerin teknolojiyle ilişkisinin her geçen gün daha da arttacağı bir geleceğin haberi verildi. Öğrencilerimizin her biri girdikleri her oturumun içeriğini bölüm twitter hesabımız olan “Hasparagas”da anında paylaştı. Festival alanı gençlere deneyim yaşatmak için birbirleriyle yarışan markalarla doluydu. 3 günlük festivalden aklımızda kalanları belgelemek üzere çalışmalara başladık bile. Çok yakın zamanda bir süprizle buluşmaz üzere. 

  Dünkü mezun, bugünün en yaratıcı reklamcısı: Eray Çankır

  Üç sene önce Reklamcılık bölümünden mezun ettiğimiz Eray Çankır için: “Bu çocukta yaratıcılık kumaşı var. Takibe alalım!” demiştik. Haklı çıktık.  Eray Çankır, reklam yazarı olarak çalıştığı Rafineri Ajansa bu sene marka takımıyla birlikte 4 kristal 1 gümüş 2 bronz elma kazandırdı. Ödüllü işlerinin gurur tablosu aşağıda. Bu arada ağırlıklarını atıp fit bir görünüm kazandığı da gözümüzden kaçmadı. Sevgili Eray’ı tebrik ediyoruz. Kendisinden Cannes Altın Ayı ödülü bekliyoruz.

  Minoa – Kitapsever Raket 02 işi ile Açıkhava – Poster, Billboard, Promosyon dalında Kristal;

  Juico – Fazlalıklarınızdan Kurtulun – Mayo

  Işi ile Basın – İçecekler dalında Kristal, Açıkhava – Poster, Billboard, Diğer dalında Bronz, Basın – Sağlık ve Sağlık Ürünleri dalında Kristal;

  Turkcell – Karışık Diziler – Aşka Gebe işi ile Radyo – Hizmet dalında Kristal, Kampanyalar – Radyo dalında Gümüş;

  Nat Geo Kids – Akıllı Çocuklar – Deniz işi ile Basın – Medya, Yayın, Eğlence dalında Bronz ödüle layık bulunmuştur.

  30 yaş altı en yaratıcı 30 genç listesine girdi. Ünvanını ödüllerle taçlandırdı!

  Mezunlarımızdan Semih Türkmen, okuldayken kısa sürede hayranlığımızı kazanmıştı. Sektöre girer girmez profesyonellerin dikkatini çekti. Yaratıcı yeteneği sayesinde gelecek vaad eden gençler listesinde yerini aldı. Çok değil bir ay sonra Kristal Elma’da  Manajans için yaptığı Toblerone/ En Uzun Gece işi ile Basın/ Gıda dalında Gümüş Elma; Puplicis Yorum için yaptığı Nescafe Doğal - USB işi ile Basın/ İçecekler dalında Gümüş Elma kazandı. Anlaşılan Semih Türkmen’I sık sık sayfalarımıza haber yapacağız. Tebrikler Semih.

  Arda Hoca! Reklam Sektörünün en istikrarlı yaratıcı kreatif direktörü.

  Reklam Yazarlığı dersi veren, Tribal Worldwide ajansının Kreatif Direktörü Arda Erdik hocamız, bu sene Kristal Elma’da ekibiyle birlikte en çok ödül alan ikinci ajans oldu. Biz mi ne yaptık? Ellerimiz kızarana kadar alkışladık. Gururlandık. Laf aramızda hocamızla hava attık. Bir de sevgili Arda Hoca’mızın gurur tablosunu aşağıda sizinle paylaştık. İşlere göz atmakta yarar var.

  Vodafone Arena / Çok Bekledik Be Abi işi ile Medya Dalında Büyük Ödül, Sponsorluk Uygulaması Kategorisinde Kristal Elma, Ürün ve Hizmet - Diğer Kategorisinde Gümüş Elma, Film Dalında Kültür ve Sanat, Spor, Hobi Kategorisinde Bronz Elma;

  https://vimeo.com/185479248

  Türkiye İş Bankası / Kumbara işi ile, Kampanyalar Dalında Basın Kampanyası Kategorisinde Gümüş Elma, Açıkhava Dalında Hizmet Kategorisinde Kristal Elma, Basın Dalında Kurumsal İmaj Kategorisinde Kristal Elma, Basın Dalında Bankacılık Kategorisinde Kristal Elma;

  Vodafone Arena / Bu Koltuklar Şahit işi ile Medya Dalında, Sponsorluk Uygulaması Kategorisi, Dijital Dalında Online Film – Diğer Kategorisinde Gümüş Elma, Entegre Kampanyalar Dalında Diğer Kategorisi, Dijital Dalında Kampanya-Diğer Kategorisinde Kristal Elma.

  http://tribalistanbul.com/islerimiz/case-study/bu-koltuklar-sahit

  Haberin devamı

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • Sinema-TV Yüksek Lisans Mezunu Abdurrahman Öner’e Antalya Film Festivali Destek Fon Ödülü

  53. Uluslararası Antalya Film Festivali ve Antalya’nın marka değerine katkıda bulunmayı, Antalya’daki film üretimini arttırmayı amaçlayan ve geçen yıl başlatılan Antalya Film Destek Fonu tarafından, 'Aydede' isimli projesi ile Sinema-TV YL mezunumuz Abdurrahman Öner fon almaya hak kazandı.

  Çekimlerinin en az üçte biri Antalya’da geçecek olan uzun metrajlı ve senaryo aşamasındaki bir projeye Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Ödülü adı altında 100 bin TL destek sağlıyor. Ön seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeyle seçilen 6 projeden biri de 'Aydede' isimli proje oldu.

  Mezun Ödülleri Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon (TR)

 • KHAS Mezunu Ecem Uzun, Altın Portakal’da En İyi Kadın Oyuncu Seçildi

  53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde "Altın Portakal" ödül töreninde Yeşim Ustaoğlu'nun 'Tereddüt' filmi ile KHAS Sanat ve Tasarım Fakültesi, Tiyatro Bölümü mezunu Ecem Uzun 'en iyi kadın oyuncu' seçildi.

  Uzun, ‘Tereddüt’ filmindeki performansıyla ulusal yarışmada da ‘en iyi kadın oyuncu’ seçildi.

  Mezun Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro

 • Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması'nda En İyi Film Ödülünün Sahibi Öğrencimiz Muaz R. Güneş Oldu

  Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması’na dünya genelinden yaklaşık üç bin başvuru oldu ve En İyi Film Ödülünü Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü öğrencisi Muaz Ramazan Güneş’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı “Yumurta” filmi aldı. Ödüle layık görülme gerekçesini; kısa metraj film jüri başkanı usta oyuncu Işıl Yücesoy; böylesine hüzünlü bir öyküyü kahramanlarını nesnelleştirmeden ve filmin onurunu koruyarak vermesi olarak gösterdi. Yurtdışında olduğundan ötürü törene katılamayan Muaz R. Güneş kendisini törende filmin kurgu yönetmeni Adnan Jetto temsil etti. Jetto ‘“Yönetmenimiz bu ödülü savaşta evini kaybeden çocuklara ithaf etiğini bildirdi” dedi. Para ödülü ise, Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ tarafından, filmin yönetmenine iletilmek üzere filmin kurgu yönetmeni Adnan Jetto’ya verildi.

  Kadir Has Üniversitesi’ne Teşekkür

  Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi olan usta yönetmen Yeşim Ustaoğlu aynı zamanda Yumurta filminin danışmanı. Muaz R. Güneş, Ustaoğluna ve Mavi Dalga filminin yönetmeni Zeynep Dadak’a, Film ve Drama Bölümü Başkanı Çetin Sarıkartal ve Tevfik Başer'e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

  Festival Yolculuğuna Devam

  Şimdiye kadar ulusal ve uluslararası birçok film festivalinde ödül alan Yumurta’nın festival yolculuğu devam ediyor. Şimdi de 21st London Turkish Film Festival ve 15th Annual Boston Turkish Film Festival’lerinde yarışma bölümlerinde finalist olarak yarışıyor.

  Öğrenci Ödülleri Sosyal Bilimler Enstitüsü Film ve Drama

 • KÜREK TAKIMI ÖDÜLLERİ

   

   

   

   

   

  Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı Ödülleri
  TARİH YARIŞ DERECE
  20 MAYIS 2016 ÜNİVERSİTELER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KÜREK YARIŞLARI TAKIM 3.LÜĞÜ
  27 ŞUBAT 2016 AKADEMİ LİGİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1. ETAP KÜREK YARIŞLARI TAKIM 2.LİĞİ
  12 MART 2016 AKADEMİ LİGİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2. ETAP KÜREK YARIŞLARI TAKIM 2.LİĞİ ELDE ETMİŞLERDİR.
  26 MART 2016 AKADEMİ LİGİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ KÜREK YARIŞLARI TAKIM 2.LİĞİ ELDE ETMİŞLERDİR.
  23 NİSAN 2016 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUPASI TAKIM 2.LİĞİ ELDE ETMİŞLERDİR.
  Öğrenci Ödülleri

 • ÜNİVERSİTELERARASI İSTANBUL FUTBOL 1. LİG 2.LİĞİ

  Öğrenci Ödülleri

 • ÜNİVERSİTELERARASI KORFBOL 1.LİG TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 3.LÜĞÜ

  Öğrenci Ödülleri

 • ÜNİVERSİTELERARASI İSTANBUL FUTSAL 2.LİG 3.LÜĞÜ

  Öğrenci Ödülleri

 • ÜNİVERSİTELERARASI İSTANBUL VOLEYBOL 2. LİG

  Öğrenci Ödülleri

 • Okçuluk - MERT DİNÇER

  MERT DİNÇER    Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak – Elektrik Elektronik  Müh.  2. sınıf öğrencisi       İstanbul Okçuluk Gençlik ve spor Kulübü

  Ekim 2015 Son Bahar Okları Türkiye Şampiyonası 8.’ Liği

  Şubat 2016 Redline İstanbul Okçuluk Şampiyonası Takım 1.’ Liği ve Ferdi dalda 3. Lük

  12-19 Ocak 2016 World Archery Indoor World Cup Nimes / Fransa 52.’ Lik toplamda 360 sporcudan

  Öğrenci Ödülleri Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği

 • Okçuluk - ÖZGÜR CAN ALICI

  ÖZGÜR CAN ALICI     İİSBF – Uluslararası İlişkiler   3. sınıf öğrencisi    Okçular  Vakfı Spor Kulübü     

  31 Mart - 03 Nisan 2016 Antalya ilkbahar Okları Türkiye Şampiyonası ferdi Türkiye 15.’ Liği

  31 Mart - 03 Nisan 2016  Antalya ilkbahar Okları Türkiye Şampiyonası takım halinde Türkiye 4.’ Lüğü

  Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler

 • Squash - ERGİN YÖRÜKOĞLU

  ERGİN YÖRÜKOĞLU    İİSBF – Uluslararası İlişkiler  1. sınıf öğrencisi Kalahan Squash Kulübü

  05 Haziran 2015 Türkiye Squash Şampiyonası 1. ligi

  30 Mart - 01 Nisan 2016 Türkiye Üniversiteler arası Squash Şampiyonası 1. ligi

  01 - 15 Aralık 2015 Club Sporium İstanbul Squash Turnuvası 1. ligi

  15 Şubat 2016 Club Sporium İstanbul Squash Turnuvası 1. ligi

  05 Nisan 2016 Club Sporium İstanbul Squash Turnuvası 1. ligi

  16 - 19 Haziran 2015 Sheraton Rodos Squash Open 5. ligi

  20 Şubat 2016 Swedish Squash Open 3.’ Lüğü

  18 Mart 2016 Belgium Le Parc Squash 3.’ Lüğü  

  15 – 17 Nisan Pleon Sportivo Squash Şampiyonası 1.liği

  Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler

 • Squash - NURÇİN BAYDOĞAN

  NURÇİN BAYDOĞAN   MYO – Lojistik Bölümü  1. sınıf öğrencisi    Kalahan Squash Kulübü

  18 Nisan 2015 Türkiye Bayanlar 19U Squash Şampiyonası 1.’ Liği

  23-24 Mayıs 2015 Büyükler Türkiye Squash Şampiyonası 4.’ lüğü

  30 Mart - 01 Nisan 2016 Türkiye Üniversitelerarası Squash Şampiyonası 2.’ Liği

  Öğrenci Ödülleri Kadir Has Meslek Yüksek Okulu Lojistik

 • Yüzme Şampiyonası ENGİN YILDIRIM

  ENGİN YILDIRIM     İİSBF – Uluslararası İlişkiler 2. sınıf öğrencisi    Enka Spor Kulübü

  Ağustos 2015 Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası 800 m. Serbestte TR 3. lüğü,

  Ağustos 2015 Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası 1500 m. Serbestte 2.Lik,

  08 - 12 Şubat 2015 Golden Tour Amiens / Fransa 400m. Serbestte final yüzdü

  Haziran 2015 Ado Swimming Festival Bergen / Norveç 400m. Serbestte final yüzdü

  Haziran 2015 Ado Swimming Festival Bergen / Norveç 200m. Kelebek final yüzdü

  12 – 15 Mayıs 2016, Antalya Üniversitelerarası Yüzme TR Şampiyonası 200m ve 400m serbest yarışları TR Şampiyonu

  Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler

 • Büyükler Kategorisi Türkiye Açık Eskrim Turnuvası

  CEM ERİM Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi- Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Kocaeli Eskrim Spor Kulübü.

  11 Aralık 2015 Büyükler Kategorisi Türkiye Açık Eskrim Turnuvası Türkiye 15.’ Liği.

  29 - 30 Ağustos 2015 9. Uluslararası 17 Ağustos Turnuvası Kocaeli,  Turnuva 6.’ Lığı.

  Öğrenci Ödülleri Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği

 • Kürek Dünya Kupası 1, İtalya Varese, Dünya Kupası 3. Etap Kürek Yarışları Polonya'nın Poznan

  ONAT KAZAKLI   İİBSF – İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fenerbahçe Spor Kulübü 15 – 17 Nisan 2016 Kürek Dünya Kupası 1, İtalya Varese   (2 tek KÜREK )yarışında Milli Takım adına yarışmıştır.

  19 Haziran 2016 Dünya Kupası 3. Etap Kürek Yarışları Polonya'nın Poznan (2 tek dümencili KÜREK)    2.’ liği.

  Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme

 • Open International Regatta Senior, Croatia (4 tek KÜREK) ve 3. Etap Kürek Yarışları

  TOLGA BESİM ŞAHİNOĞLU     İİBSF – İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fenerbahçe Spor Kulübü
  09-10 Nisan 2016 Open International Regatta Senior, Croatia (4 tek KÜREK)  1.’liği. 19 Haziran 2016 Dünya Kupası 3. Etap Kürek Yarışları Polonya'nın Poznan (2 tek dümencili KÜREK)    2.’ Liği.

  Öğrenci Ödülleri İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme

 • Doç. Dr. Özgür Orhangazi, Marie Curie Başarı Hikayesi’ne Aday Gösterildi

  Kadir Has Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Orhangazi’nin AB 7. Çerçeve Marie Curie Programları kapsamında yürütmekte olduğu “Finansallaşma, iktisadi kalkınma ve kriz” başlıklı araştırma projesi başarıyla tamamlandı. Proje, AB Araştırma Komisyonu tarafından kapsamlı araştırma ve yayın faaliyetleri göz önünde bulundurularak “başarı hikayesi” adayı olarak gösterildi.

  Akademik Ödüller İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi

 • Prof. Dr. Erdal Panayırcı’ya IEEE ICC 2016 En İyi Makale Ödülü

  Mühendilik Fakültesi,  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdal Panayırcı,  IEEE’nin telekomünikasyon  alanındaki en prestili konferansı olarak kabul edilen  International Conference on Communications (ICC)’de En İyi Makale Ödülü almaya hak kazandı. Bu ödüle “Çok Girişli - Çok Çıkışlı Görünür Işıkla Haberleşme Sistemleri İçin Genelleştirilmiş LED İndis OFDM Modülasyonu” (Generalized LED Index Modulation Optical OFDM for MIMO Visible Light Communications Systems) başlıklı makalesi ile layık görüldü.

  Yılda bir kez yapılan bu konferansa yaklaşık 3500 makale sunulmakta ve bunlardan yalnız 750 tanesi sözlü sunum için kabul edilmektedir. Kabul edilen bu makaleler arasından da, saygın araştırmacılardan oluşan bağımsız bir Seçim Kurulu, gerek makalenin  hakem puanlarını ve gerekse güncelliğini göz önüne alarak, En İyi Makaleyi belirlemektedir.

   

  Akademik Ödüller Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği

 • 20. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü, Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dikmen Gürün’ün

  Türkiye’nin en prestijli tiyatro ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin en büyük ödülü bu yıl Kadir Has Üniversitesi’nin oldu.Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dikmen Gürün, tiyatro sanatına katkıları nedeniyle Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü’ne layık görüldü.

  Konuyla ilgili konuşan Prof. Dr. Dikmen Gürün, “Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri jürisi tarafından bugüne dek tiyatroya yaptığım katkılar nedeniyle bana sunulan Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü beni heyecanlandıran ve onurlandıran bir ödül. Çağdaş tiyatromuzun kurucusu Muhsin Ertuğrul hiçbir zaman düşüncenin gümrük denetçilerine ödün vermemiş bir değerli sanatçı, hoca, eleştirmen, bir büyük usta. Bizler ve genç kuşaklar onun aydınlattığı yolda tiyatroya inancımızı ve sevgimizi pekiştirerek ilerliyoruz.” dedi. 

  Bu yıl 20’nci kez düzenlenen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, tiyatro alanında Türkiye’nin en prestijli ödülleri olarak biliniyor. Türk tiyatrosunun ilk kadın oyuncusu olan Afife Jale adına düzenlenen ödüller, dört özel kategorinin yanında 11 ayrı kategoride, tiyatro sanatında yılın en iyilerini belirliyor. Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin en önemli kategorisi olarak kabul ediliyor. Ödül, çalışmalarıyla Türk tiyatrosunun gelişmesine önemli katkılarda bulunmuş kişilere takdim ediliyor.

  Akademik Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro

 • A AWARDS AÇIKHAVA REKLAM YARIŞMASI

  A Awards Açıkhava Reklam Yarışması’nın “Üniversite Medya Junior” kategorisinde yarışan Kadir Has Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu gruplardan, Ahmet Can Özaydınlı, Sena Yeniçeri, Can Akalın, Eren Kılınç ve Dilara Kervancıoğlu’nun oluşturduğu “Hava Açık” grubu üçüncülük; Erkan Batuk, Çağrı Erdemir, Yeşim Satıroğlu, Natali Nurnur ve Hira Koyuncuoğlu’ndan oluşan “Beşi Bi Yerde” ise birincilik ödülü aldı. Üçüncü olan gruba ödülü Jüri Başkanı Ayşe Bali, birinci olan gruba ise ödülü jüri üyelerinden Kerem Özkut sundu.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • Vodafone-Adventure Free Zone

  Vodafone sponsorluğunda düzenlenen Adventure'da FreeZone Festivali için ürettikleri yaratıcı kampanyayla Reklam Atölyesi-Reklamcılık Bölümü 3. sınıf öğrencileri Can AkalınBuğra Yağız Kıraç, Merve Turunç ve İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencisi Ece Ünal'dan oluşan ekip, yarışmada ikinci oldu ve Avrupa'nın en prestijli reklamcılıkyarışmalarından olan ve Roma'da düzenlenen EuroBest'e katılma hakkı kazandı. 

  Justinianus Moot Courts 2016- Farazi Dava Yarışması Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencilerinden  Polat Yamaner ve Gökhun Boztepe, 15 17 Nisan 2016’da Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen “Justinianus Moot Courts 2016” Farazi Dava Yarışması’nda “Outstanding Judge” ve “Outstanding Arbitrator” ödülünü kazandılar.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı

 • İstanbul Science Slam Yarışması

  İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü 4. sınıf öğrencisi Arif Serin, Almanya Ankara Büyükelçiliğinin himayesinde düzenlediği İstanbul Science Slam yarışmasında 10 dakikalık "Parçacık Fiziği" sunumuyla İstanbul birincisi,Türkiye dördüncüsü oldu.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Yeni Medya

 • THY – İNOVASYONLA UÇUYORUZ YARIŞMASI

  İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü 3. sınıf öğrencisi İsmet Yıldırım,THY’nin hizmetlerini genişletmek ve iyileştirmek için düzenlediği “İnovasyonla Uçuyoruz.” Yarışması’nda geliştirdiği fikriyle 1 haftalık San-Francisco seyahati kazandı. 

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • 22. ALTIN KOCA FİLM FESTİVALİ UMUT VADEDEN GENÇ KADIN OYUNCU

  Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü birinci sınıf öğrencisi Ece Yüksel 22. Altın Koza Film Festivali'nde Nefesim Kesilene Kadar filmiyle Umut Vadeden Genç Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Şimdi de SİYAD'da Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne aday.

  http://gold.ajanspress.com.tr/linki/DKvsD5cfTNH7wxXWp6X4HQ2/?v=2&s=0&b=0&isH=0

  Ödüller Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro

 • KRİSTAL ELMA 2015 ÖDÜLLERİ

  Reklamcılık Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi ve Tribal Worldwide Reklam Ajansı stajyeri Çağrı Erdemir, Vodafone Türkiye’nin spor sponsorluğu ile “Kampanyalar/Açıkhava” dalında ve yine Vodafone Türkiye’nin Beşiktaş esnafına forma giydirme çalışmasıyla “Sosyal Medya/Konvansiyonel Mecrada Başlayıp Sosyal Medyada Büyüyen Fikir” dalında Gümüş Elma Ödülü’nü;

  Reklamcılık Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi ve Tribal Worldwide Reklam Ajansı stajyeri Erkan Batuk, Vodafone Arena “Stat Abi” işi ile dijital dalda “Sosyal Medya/En Yaratıcı Gerçek Zamanlı Aksiyon”, medya dalında “Medya Kullanımı/En İyi Sponsorluk Uygulaması”, Medya Kullanımı/En İyi Sosyal Medya Uygulaması olmak üzere üç Bronz Elma’yı;

  Reklamcılık Bölümü mezunlarından, Rabarba İstanbul çalışanı Ebru Karaman(2014 yılı mezunu), Anadolu Sigorta/Whatsapp Sitcom’la“Medya Kullanımı/En İyi Sosyal Medya Uygulaması” dalında, Havas WordlwideIST’ten Alper Karan Durex’in havalimanı ve tren çalışmalarıyla “Basın/Sağlık” ve “Basın/Diğer” kategorilerinde iki Kristal Elma’ya ve Benckiser/VanishThank çalışmasıyla “Kişisel ve Ev Temizliği/Temizlik” kategorisinde Bronz Elma’yı;

  Plasenta Conversation Agency çalışanı Hacer Betül Yıldırım (2014 yılı mezunu), Hopi’nin “Hopi Dansı Dediğin” uygulamasıyla “Sosyal Medya/Ortak Yaratım ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik” dalında Gümüş Elma ve Aptamil için geliştirilen “Adım Adım Uyku” aplikasyonu ile Mobil Uygulama dalında Bronz Elma’yı;

  JWT ManAjans’tan Doğukan Doğan(2012 yılı mezunu)Ülker’in “Efsane Olursun” kampanyasıyla “Kampanya/Diğer”, “Sosyal Medya/Ortak Yaratım ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik” ve “Medya Kullanımı/En İyi Sponsorluk Uygulaması” dallarında üç Gümüş Elma’ya; “Kampanya/Viral Etki” ve “Medya Kullanımı/En İyi Sosyal Medya Uygulaması” dallarında ise iki Bronz Elma’yı almıştır.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • TÜRKİYE ELLE DECORATİON INT’L DESİGN AWARDS

  Sanat ve Tasarım Fakültesi Asistanı, Tasarım Bölümü yüksek lisans öğrencisi Ceren Aybala Almaata Dabağ EDİDA Türkiye Elle Decoration International Design Awards kapsamında ‘Yılın Genç Tasarımcısı’ kategorisinde ödül almıştır.

  Öğrenci Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Tasarım

 • GELECEĞİN PATRONLARI ÖDÜLÜ

  Kadir Has Üniversitesi öğrencileri Serkan Altuntaş ve Teodora Djikic, Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi ve Finansbank’ın ortaklaşa yürüttüğü Geleceğin Patronları Yarışması’nda “Polizom” isimli projeleri ile üçüncü oldu.

  Kadir Has Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitiüsü Bilgisayar Mühendisliği doktora öğrencisi Serkan Altuntaş ve Fen Bilimleri Enstitiüsü Biyoinformatik ve Genetik programı doktora öğrencisi  Teodora Djikic, Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi ve Finansbank’ın ortaklaşa yürüttüğü, European Fund For Southeast Europe (EFSE) destekli Geleceğin Patronları Yarışması’nda “Polizom” isimli projeleri ile 850 yarışmacıyı geride bırakarak finale kaldı. Altuntaş ve Djikic, Finansbank Genel Müdürlüğü’nün yer aldığı Kristal Kule’de gerçekleştirilen final gecesinde görücüye çıkan Polizom projesiyle üçüncülük ödülüne layık görüldüler.

  Polizom projesi, yeni ilaç̧ keşfi için milyarlarca molekülü test etmesi gereken ilaç̧ firmalarına rakip araçlardan en az 40 kat daha hızlı çalışan bir bilgisayar programı üretiyor. Projede her çalışmada milyonlarca molekülü̈ bilgisayarla test etmesi gereken ilaç̧ firmaları ve bağımsız araştırmacılar için tek yüksek hızlı çözüm Omega Dock olarak geliştirildi. Kullanıcılar kısa sürede daha fazla molekülü test edebildikleri için gereksiz sentez maliyetinden de kurtulacaklar. Docking simülasyonuna dayalı sanal tarama umut vaat eden molekülleri bir filtre gibi ayrıştırıp sadece en iyilerinin sentezinin yolunu açıyor. Var olan teknolojilerin yavaş̧ ve etkisiz oluşundan dolayı sürekli yeni çözüm arayışındaki araştırmacılar için Omega Dock en iyi çözümü oluşturuyor. Kullanılan GPU teknolojisi, yoğun paralel işleme yöntemleri ile daha hızlı hesaplama sağlıyor.

  Ödüller Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği (Doktora) Anabilim Dalı

 • YOUNG FELİS ÖDÜLLERİ

  Mediacat tarafından organize edilen. Brandweek kapsamında düzenlenen Young Felis by Vodafone yarışmasında Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü öğrencileri 1’inci ve 3’üncü oldu.

  Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü, son 3 yılda 19 yarışmada finale kalarak kazandığı 39 ödül ile yaratıcı reklamcılık başarısını da kanıtladı.

  Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencileri, yaratıcılık; medya planlama ve satın alma, halkla ilişkiler faaliyetleri, doğrudan pazarlama aktiviteleri gibi pazarlamanın alt disiplinlerinde yapılmış olan işlerin değerlendirilip ödüllendirildiği MediaCat Felis Ödülleri yarışmasından da büyük bir zaferle döndü.

  20 Kasım Cuma günü büyük jürinin önüne çıkıp sunum yapan Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden dört ekip Felis’te ilk 10’a kaldı. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri Doğan Ertekin-Merve Yapıcı-İsmail Çobanoğlu'dan oluşan ekip Young Felis birincisi, ikinci sınıf öğrencilerinden Andaç Alp - Özge Nur Özinal – Mustafa Sinan'dan oluşan ekip ise Young Felis üçüncüsü seçilerek büyük bir başarıya imza attılar.

  Felis Jüri Üyeleri:

  http://felisodulleri.com/2015

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Volkan Ediger’e AAPG’den Üstün Hizmet Ödülü

  Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, Amerikan Petrol Jeologları Derneği Başkanı John Hogg tarafından imzalanan belgeyle “Certificate of Merit” ile ödüllendirildi. Her yıl sınırlı sayıda verilen “Üstün Hizmet Ödülü” derneğin en prestijli ödülleri arasında sayılıyor.

  Petrol ve enerjiyle ilgili dünyanın en büyük ve en güçlü kuruluşlarından biri olan AAPG (American Association of Petroleum Geologists), 1917’den beri faaliyetlerini sürdürüyor. Günümüzde üye sayısı 35 bin’e ulaşan sivil toplum kuruluşu, dünyanın en büyük şirketleri arasında olan ulusal ve uluslararası dev petrol şirketleri tarafından destekleniyor.

  Bu ödül Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger’e 14-17 Eylül 2014 tarihinde düzenlenen ve kısaca AAPG 2014 ICE olarak adlandırılan uluslararası konferans nedeniyle verildi. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bu önemli petrol ve enerji konferansı, Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger’in başkanlığında, 13’ü yabancı ülkelerden, 24’ü Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli şirketlerden ve üniversitelerden katılımcılardan oluşan toplam 37 kişilik bir komite tarafından gerçekleştirildi. Konferansa, AAPG tarihinde rekor bir sayı olan 800’den fazla bilimsel/teknik bildiri başvurusu yapılmış, bunların içinden 300 tanesi özenle seçilerek 60 oturumda sunuldu. Ayrıca, 67 uzman 10 farklı özel oturumda görüşlerini katılımcılarla paylaştı, ilave olarak dört tane jeolojik gezi yapıldı.

  Ülkemiz enerji camiasının yakından tanıdığı Prof. Dr. Ediger, uzun yıllar petrol endüstrisinde görev yaptıktan sonra, 1998 yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde ilk kez oluşturulan Enerji Danışmanlığı görevine atanarak, 12 yıl süreyle üç cumhurbaşkanıyla çalışma fırsatını elde etti. 2010 yılından itibaren akademik faaliyetlerini yoğunlaştıran Prof. Dr. Ediger halen Kadir Has Üniversitesi’nde Strateji Geliştirme ve Araştırma Koordinatörlüğü (STRAR), Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve bu yıl içinde kurulan Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Direktörlüğü (CESD) görevlerini sürdürmekte. Ediger’in yürüttüğü ve Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından desteklenen proje kısa süre önce tamamlanmış ve “TKİ ve Kömürün Tarihçesi ile Türkiye Kömür Stratejileri” kitap iki baskı halinde yayınlandı.

  Birçok saygın ödülün sahibi olan Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği tarafından 2000’de Takdirname, 2001 ve 2005’te Teşekkürname ile ödüllendirilmiştir. 2006’da ODTÜ Yılın Tez Danışmanı Ödülü’ne ve Osmanlı’da Neft ve Petrol adlı eseri ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi Sosyal Bilimler Ödülü’ne, 2007’de ise Türkiye Petrol Jeologları Derneği’nce ilk kez verilmeye başlanan Cevat Eyüp Taşman Ödülü’ne layık görülmüştür. Çeşitli uluslararası başarı listelerinde yer alan Prof. Dr. Ediger, son olarak 2013’te POWER-GEN tarafından “Günümüzde Avrupa’da Enerjide En Etkili 10 İsim”arasında gösterildi.

  Akademik Ödüller Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği

 • İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Öğretim Görevlisi Arda Erdik’e Kristal Elma’dan Ödül

  Kadir Has Üniversitesi öğretim görevlilerinden Arda Erdik ise, kreatif direktörlüğünü yürüttüğü Tribal Worldwide firmasıyla 4 kristal, 9 gümüş ve 6 bronz elmanın yanı sıra Audi’nin “Hava Yastığı/Cehennem” çalışmasıyla Kristal Elma/Basın Büyük Ödülü’nü kazandı.

  Akademik Ödüller İletişim Fakültesi Reklamcılık

 • İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü öğretim görevlisi Sn. Mithat Bereket’e 2015 The Power of Film Ödülü

  Kadir Has Üniversitesi, Yeni Medya Bölümü öğretim görevlisi ve Pusula Akademisi’nin kurucusu gazeteci, televizyon programcısı Mithat Bereket, televizyon programcılığı alanında, Amerika’nın önde gelen düşünce kuruluşlarından  biri olan America Abroad Media (www.americaabroadmadia.org) tarafından verilen, ‘2015 The Power of Film’ ödüllerinde, ‘Medyanın Öne Çıkan Liderleri Onur Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Onur ödülü, dünya çapında, medyanın bilgilendirme, eğitme ve toplum adına yetkilendirme gücünü temsil eden medya mensuplarına, kurumlara ve eserlere verilmektedir.

  America Abroad Media’nın Başkanı Aaron Lobel, Mithat Bereket’e verilen ödülün gerekçesini şöyle açıklamıştır: “Bir savaş muhabiri ve gazeteci olarak, Türk televizyonlarında kendine özgü üslubu ile hazırladığı ‘Pusula Programı’ aracılığıyla, dünya haberlerini izleyiciyle buluşturmada oynadığı öncü rol; seçkin, girişimci bir gazeteci ve medya kişiliği olması sebebiyle kendisine onur ödülünü vermeyi kararlaştırdık.”

  Aynı törende, Ben Affleck’ın yönettiği, 1980-Tahran Rehine Krizini konu alan, 2013’te en iyi film Oscar’ının sahibi ‘Argo’ filmi ve Sundance Film Festivali’nde 2014 Dünya Sinema Seyircisi Ödülü sahibi, Etiyopya yapımı dokümenter drama filmi ‘Difret’ de onur ödülü alacak.

  28 Kasım 2015’de Washington DC’de düzenlenecek gala gecesinde, Mithat Bereket’e ödülü takdim edilecektir.

  Akademik Ödüller İletişim Fakültesi Yeni Medya

 • Öğrencilerimizden Uluslararası Başarı: Abu Dhabi'den Birincilikle Döndüler

  Öğrencilerimizden  Burak Özkaya ve Öykü Erdoğan'ın da üyesi olduğu uluslararası takım, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Mohamed Bin Zayed Vakfı'nın Dugon ve Yosun Koruma Projesi için hazırladığı halkla ilişkiler projesiyle Global Communications Project (GlobCom) yarışmasından birincilikle döndü. Abu Dhabi'de yapılan finalde 9 takım arasında birinciliği alan öğrencilerimizi kutluyoruz.

   

  Koordinatörlüğünü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden Prof. Dr. Banu Baybars Hawks, Yrd. Doç.Dr. Efe Sevin ve Öğr. Gör. Sarphan Uzunoğlu'nun yaptığı CF-330 dersini alan öğrencilerimiz Uluslararası GlobComm yarışmasında, İngiltere, ABD, Güney Afrika, Avustralya, Şili, Almanya, İspanya, Hindistan, İtalya, Malezya, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Yeni Zellanda, Portekiz ve Rusya olmak üzere 15 farklı ülkeden gelen 300'ü aşkın halkla ilişkiler öğrencisiyle beraber sanal takımlar oluşturmuş ve bir dönem boyunca Mohamed Bin Zayed Vakfı ile çalışarak vakıf için halkla ilişkiler stratejileri üretme imkanı bulmuşlardı.

  Öğrenci Ödülleri İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

 • International Bicycle Design Competition IBDC 2016

  Kadir Has Endüstri Tasarımı Bölümü mezunlarımızdan Tasarımcı Emre Özsöz’ün uluslararası başarısı: Emre Özsöz Taiwan’da her yıl, Cycling & Health Tech Industry r&d center tarafından düzenlenen, dünyanın çeşitli ülkelerinden yediyüze yakın tasarımcının katıldığı “International bicycle design competition IBDC 2016” Bisiklet Yarışması’nda Katlanabilir yarı elektrikli Bisiklet kategorisinde ‘ Mansiyon ‘ ödülü kazanmıştır. Başarılarının devamını dileriz.

  Öğrenci Ödülleri Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı