Öğrencilerimiz ve Mezunlarımızın Başarıları

Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik Anabilim Dalı öğrencileri Onur KARATALAY (Tez Danışmanı: Serhat ERKÜÇÜK) ve Anıl YEŞİLKAYA (Tez Danışmanı: Erdal PANAYIRCI) başarılı bir şekilde yüksek lisans tezlerini tamamlayarak mezun olmaya hak kazanmışlar ve prestijli iki üniversiteden tam burslu olarak doktora programlarına kabul almışlardır.

 

Onur KARATALAY, Kanada'da bulunan McGill Üniversitesi'nin Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği doktora programına McGill Engineering Doctoral Award (MEDA) ile kabul edilmiştir. MEDA desteği ile Prof. Loannis PSAROMILIGKOS ve Prof. Benoit CHAMPAGNE’in danışmanlığında doktora tez çalışmalarını yürütecektir. McGill Üniversitesi, Macleans dergisinin Medical-Doctoral kategorisinde son 11 yıldır Kanada Üniversiteleri arasında 1. sırada yer almakta ve çeşitli kuruluşlarca hazırlanan Dünya üniversite sıralamalarında da genellikle ilk 25 ila 50 içinde yer almaktadır.

 

Anıl YEŞİLKAYA, Mühendislik dalında uluslararası en iyi üniversitelerden biri olan University of Edinburgh'a (İskoçya, UK) tam burslu ve asistan görevi ile kabul edilmiştir. Doktora tez çalışmalarını yönetecek olan Prof. Harald HAAS, konusunda dünyada en önde gelen bilim insanlarından birisidir.  University of Edinburgh doktora programına tam burslu olarak kabul edilen bölüm öğrencimiz Tezcan ÇOĞALAN’dan sonra Anıl YEŞİLKAYA bu üniversiteye kabul edilen ikinci öğrencimiz olmuştur.

 

Elektronik doktora programı mezunumuz; Dr. Eylem ERDOĞAN “Carleton University-Department of Systems and Computer Engineering” bölümünde Post-Doc yapmaktadır.

 

Hesaplamalı Biyoloji ve Biyoinformatik Yüksek Lisans Mezunları


Hesaplamalı Biyoloji ve Biyoinformatik Yüksek Lisansa devam eden Muhammed AKTOLUN (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Şebnem Eşsiz GÖKHAN), California Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarında “Hesaplamalı Materyal Bilimleri” yaz programına tam burslu olarak kabul edilmiştir.

 

Hesaplamalı Biyoloji ve Biyoinformatik Yüksek Lisanstan mezun olan Serkan ALTUNTAŞ (Danışman: Prof. Kemal YELEKÇİ), ve halen bölümde doktora öğrencisi olan Teodora DJIKIC (Danışman: Prof. Kemal YELEKÇİ) Finansbank ve Koç Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği "Geleceğin Patronları" yarışmasında üçüncülük ödülü kazanmışlardır.

 

Hesaplamalı Biyoloji ve Biyoinformatik Yüksek Lisanstan mezun olan Serkan ALTUNTAŞ (Danışman: Prof. Kemal YELEKÇİ), Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Programında doktoraya başlamıştır (Danışman: Doç. Dr. Zeki BOZKUŞ). Serkan Altuntaş'ın kurduğu, üniversitemiz kuluçka merkezinde bulunan, Polizom Biyoteknolojik Yazılım şirketi String Ventures’dan yatırım almıştır.

 

Hesaplamalı Biyoloji ve Biyoinformatik Yüksek Lisanstan mezun olan Bahanur (ÖRTMEN) BECİT (Danışman: Prof. Kemal YELEKÇİ), Almanya - Friedrich Alexander University Erlangen, Lehrstuhl für Theoretical Chemistry, Hesaplamalı Biyoloji departmanına, Prof. Dirk ZAHN gözetmenliğinde, tam burslu olarak doktoraya başlamıştır.

 

Hesaplamalı Biyoloji ve Biyoinformatik Yüksek Lisanstan mezun olan Bora BÜYÜKTÜRK (Danışman: Prof. Kemal YELEKÇİ), Singapur NUS Computational Science enstitüsünde, tam burslu olarak doktoraya başlamıştır.

 

Hesaplamalı Biyoloji ve Biyoinformatik Yüksek Lisanstan mezun olan Tuğba MEHMETOĞLU (Danışman: Prof. Kemal YELEKÇİ), Okan Üniversitesi, Medikal Biyoloji Bölümünde, öğretim elemanı olarak göreve başlamıştır.