Blackboard 9’a Geçiş Eğitimleri

Blackboard 9’a geçiş çalışmalarına Mart 2012’de başlanmıştır. Test sunucu üzerinde yeni sistem incelenmiş, eskiye göre farklılıkları tespit edilmiştir.

Sistem değişikliği tarihi 1 Haziran 2012 olarak belirlenmiş ve bu tarihten önce tüm öğretim üyelerine test sunucu üzerinde kullanıcı hesabı oluşturulmuştur. Aşağıda belirtilen tarihlerde fakülte ve birimlere ayrı ayrı uygulamalı eğitimler düzenlenmiş ve yeni sistem tanıtılmıştır.

Eğitimlerdeki sunumu incelemek için burayı tıklayınız.Blackboard Temel Araçlar Eğitimi

Akademik yıl başlangıçlarında, öğretim üyelerine Blackboard sisteminde kullanılan temel araçlarla ilgili Türkçe ve İngilizce olarak eğitim düzenlenmektedir.

Eğitimlere katılım için bir form oluşturularak, eğitime katılacak öğretim üyelerine sistemde “training” dersleri açılır ve bu dersler üzerinde eğitim sırasında ve sonrasında uygulama yapılması sağlanmaktadır.

Eğitimlerde kullanılan sunumu incelemek için burayı tıklayınız. (Please click here to see the presentation in English)

Blackboard Uygulama Günleri

Öğretim üyelerinin Blackboard kullanımında yaşadıkları sorunları dinlemek ve çözüm önerilerinde bulunmak, sorularını cevaplamak, sistem üzerinde uygulamalarla sistemi daha yakından tanıtmak amacıyla Blackboard Uygulama Günleri düzenlenmektedir.