Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Türkiye’de bir ilke imza attı.

Dünyanın lider otelcilik okulu Vatel International Business School ile yapılan anlaşma ile, turizm ve otelcilik mesleğinin gelecekteki yöneticileri Kadir Has Üniversitesi Haliç yerleşkesinde, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim görecek.

35 yıl önce Paris’te ilk turizm okulunu açan Vatel’in Singapur’dan Arjantin’e, Amerika’dan İsviçre’ye kadar 30 ülkede toplam 40 okulu bulunuyor.

İstanbul’daki okulda başarı gösteren öğrenciler eğitimlerinin 2. yılını diledikleri bir Vatel okulunda devam ettirebiliyor.

Öğrenci kendi ülkesindeki Vatel eğitimin aynısını başka bir kültürel altyapı ile alıyor.

Değişim programı olan Marco Polo ile İstanbul’da eğitime başlayan bir öğrenci dünyanın diğer ülkelerinde bulunan 40 farklı Vatel okulunda eğitiminin 1 yılını geçirebiliyor.

Bu sayede farklı kültürle tanışma ve kaynaşma fırsatı doğuyor.

3 yıllık Bachelors Degree programında, öğrenciler her sene Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nden birer sertifika alıp, 3 yılın sonunda girilen sınavla Fransa'dan Vatel International Hotel Management diploması alarak profesyonel yaşamlarına ilk adımı atacak.

 

Program başlangıç tarihi: 25 Eylül 2017

Kontenjan: 25 Öğrenci

 

 

 

 

Yıllık Eğitim Programları:

1 Yıl

Öğrenciler pazarlama, insan kaynakları, yöneticilik, profesyonel kültür gibi teorik derslerin yanı sıra yiyecek-içecek, resepsiyon ve mutfak gibi her otelde bulunan en genel bölümlerde pratik eğitim alırlar. Eğitimler 3 ay boyunca Türkiye’de, sonraki 3 ay Fransa’nın Nimes şehrinde bulunan VATEL kampüsünde uygulamalı eğitim şeklinde yapılır. Eğitim yılı sonunda 4 ay süren yazlık stajlar boyunca, öğrencilerimiz yıl içerisinde öğrendikleri bilgileri çalışma hayatında birebir kullanırlar. Stajlar öğrenci ve okulun ortak kararıyla seçilen 4 ve 5 yıldızlı uluslararası otellerde yaptırılır. (Ör: Fransa, İspanya, Belçika, Kanada, ABD, Yunanistan, Malta, Dubai, Katar, Tayland, Maldivler, Mauritius vb…) Öğrencilerin gelişimi okul ve otel yöneticileri tarafından yakından takip edilir. Programı tamamlayan öğrencilere, Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından “Uluslararası Yiyecek-İçecek Yöneticiliği Sertifikası” verilir.


2 Yıl

Teorik eğitimler hukuk ve ekonomi gibi derslerin eklenmesiyle devam ederken, öğrenciler artık otel yönetimiyle tanışmaya başlarlar. 1. Yıla başlayan yeni öğrencileri de yönetip onların eğitime katkı sağlarken ekip ruhu ve yöneticilik alt yapısını yaratmayı öğrenirler. Böylelikle en doğal yollarla, gerçek iş hayatının ve karşılaşabilecekleri zorlukların farkına varırlar. Bu yılın eğitimlerinin sonunda öğrenciler yine yabancı bir ülkeye 5 aylık staja gönderilir. Bu sayede daha fazla sorumluluk alarak, kendilerine güvenlerini artırırlar. Uluslararası otelcilik deneyimi elde ederler.

Programı tamamlayan öğrencilere, Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından “Uluslararası Turizm Otelcilik Sertifikası” verilir.


3 Yıl

Öğrenciler artık turizm ve otelciliğin bütün operasyonel eğitimlerine sahiptir. Bu yıl daha çok uzmanlaşmak için çalışırlar. Otelerin satış pazarlama, rezervasyon, finans ve insan kaynakları gibi yönetim kademelerinde uygulamalı eğitimler yaparlar. Takım yönetimini uygularken, bir taraftan da analitik kapasitelerini, bilgi birikimlerini, karar aşamasındaki stratejik hamleleri hayata geçirmeyi öğrenirler. Bu deneyimlerini mezun olurken bir “management training” programıyla bütünleştirirler. MBA programına devam edecek öğrenciler, uluslararası bir şirkette uzun süreli stajlarını yaparlar (6 ay).

3. yılın sonunda, okuldan mezun olurken, Fransa ve bütün Avrupa’daki okullarımızla aynı gün sınava girip AB onaylı, Fransız Bachelor Degree (Lisans eşdeğeri) diploması almaya hak kazanırlar. Mezun olan öğrencilerimiz tüm dünyada tanınan bu diploma sayesinde otelcilik ve turizm sektöründe kolaylıkla iş sahibi olabilmektedir.

3. Yılını tamamlayan öğrencilere Kadir Has Üniversitesi Yaşam boyu eğitim merkezi tarafından “Uluslararası Otel İşletmeciliği” sertifikası verilmektedir.

 

Okul sonrası kariyer yaşantınız İçin 3 Farklı Seçenek:

Vatel International Business School Bachelors Degree diplomasını alan öğrencilerimiz dilerlerse direk olarak uluslararası otellerde iş yaşamına atılabilir.

Dileyen öğrenciler ise, ABD’nin Los Angeles şehrinde bulunan Vatel International Business School’da MBA eğitimi alarak, kariyer hayatını sürdürebilir.

Ayrıca, Avrupa’nın ve dünyanın birçok farklı ülkesinde bulunan diğer okullarımızda da uzmanlaşmış Master programlarına kayıt yaptırabilirler:

Paris – Luxury Management

Lyon – Revenue Management

Nimes – Event Management

Bordeaux – Wine and Spirits Management

Marrakesh – Enterpreneurial Management

Mauritius – Resort Management

Switzerland – Human Ressources Management

 

Program Koordinatörü:

Banu KIRMAZ  b.kirmaz@vatel.com.tr

 

Kabul şartları:

BAŞVURULAR

Kabul şartları diğer Vatel okullarına göre farklılık gösterebilir. Bu süreç farklı bölümlerden oluşur:

1.Vatel Istanbul ile e-mail veya telefon yoluyla bağlantıya geçiniz:

Mail: admissions@vatel.com.tr

Telefon: +905495984838 veya +905495984836

2.Başvuru formunu e-mail olarak alınız.

3.Başvuru formunu eksiksiz doldurunuz

4.Eğitim kayıtlarınız, diplomanız, not ortalamanızı gösteren belgeler, aile nüfus örneği, nüfus cüzdanı (pasaport da olabilir), güncel CV, neden başvuru yapmak istediğinize dair bir mektup (1 A4 sayfası kadar), ve 4 vesikalık fotoğrafı başvuru formunuza ekleyiniz.

5.Dosyanız kabul edilirse, testlerimizden geçmeniz için sizinle iletişime geçilecektir. Testlerimiz 4 bölümden oluşmaktadır: İngilizce, Analitik Zeka, Kişilik analizi ve karşılıklı mülakat.

6.Kabul edilirseniz tarafınıza bilgi verilecektir. Başvurunuz reddedilirse, ret sebebini açıklayan bir mektup tarafınıza gönderilecektir.

 

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ (EYLÜL 2017)

Kayıt ücreti:

1750 Avro (Bütün başvurular için tek seferlik alınan dosya masrafları, üniforma paketi, eğitim materyalleri ve staj destek paketi dahil.)

Eğitim ücreti:

Eğitimin 1. Yılı için - 6 900 Avro (Türkiye ve AB vatandaşları)*

Eğitimin 1. Yılı için - 7 800 Avro (Diğer ülkelerin vatandaşları)*

Bu fiyatlara resmi vergiler dahil değildir, eklenecektir. (8%)*

Not: Eğitimlerini henüz tamamlamamış olan lise, ön lisans veya lisans son sınıf öğrencileri; okullarını başarıyla bitirmeleri şartıyla, diploma almadan önce Vatel Istanbul’a başvurabilirler. Sadece 17 ile 27 yaş arası kişiler Vatel İstanbul’da okumaya hak kazanabilir. Başarılı öğrencilere farklı miktarlarda burs imkanları vardır.

*Erken kayıt avantajı şartları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

(Ödemeler Vatel International Business School’un Türkiye’deki resmi şirketi BADOCO Turizm Eğitim Hizmetleri Aş’ye yapılır.)

Taksit ve burs imkanları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için ; http://www.vatel.com.tr/