G(Math)
Google'da arama yaparken birkaç işlemle aradığınız sonuçlara daha kolay ve etkin şekilde ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için hazırladığımız Etkin Arama dökümanını inceleyebilirsiniz.

(Bilgisayarınızda PDF programı yoksa buradan indirebilirsiniz.)

Google Akademik, akademik literatürde geniş çaplı arama yapmak için kolay bir yol sunmaktadır. Tek bir yerden birçok alanda ve kaynakta arama yapabilirsiniz: akademik yayıncılara, profesyonel derneklere, ön baskı kaynaklarına, üniversitelere ve diğer akademik organizasyonlara ait gözden geçirilmiş yazılar, tezler, kitaplar, özetler ve makaleler. Google Akademik, akademik araştırma dünyasında en alakalı araştırmayı tanımlamanızı kolaylaştırır.

Google Akedemik için http://scholar.google.com.tr/


Tüm dünyadan müzelere ve arşivlere ait sergileri ve koleksiyonları keşfedin. Gizli kalmış parçalardan başyapıtlara kadar kültürel hazineleri olağanüstü ayrıntılı bir şekilde inceleyin.

Web Sitesi; https://www.google.com/culturalinstitute

Ekranınızdan resim ve video çekmenizi sağlayan bir programdır. Video kayıt süresi ücretsiz versiyon için 15 dakikadır. Resimleri kaydederken resim üzerine çeşitli efektler ekleyebilirsiniz.

Çekilen kayıtlar Quicktime, AVI, FLV ve GIF formatlarına dönüştürülebilir.

Detaylı bilgi için http://screencast-o-matic.com/
adresini inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için http://corp.hapyak.com/

adresini inceleyebilirsiniz.

Ekran görüntüsü almak ve ekran videosu çekmek için kullanabileceğiniz bu araç sayesinde bu iki işlemi tek bir yazılım üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

Detaylı bilgi için http://www.techsmith.com/snagit.html

adresini inceleyebilirsiniz.

Ekran görüntüsü almak ve ekran videosu çekmek için kullanabileceğiniz bu araç sayesinde bu iki işlemi tek bir yazılım üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Programın ücretsiz versiyonu kısa süreli video kayıtlarına göre hazırlandığı için 5 dakikalık bir sınırı var. Bu süreyi uzatmak isterseniz ücretli versiyona geçiş yapmalısınız.

Çektiğiniz görüntü ya da videoyu Flickr, YouTube gibi farklı sosyal ağlarda da paylaşabilirsiniz.

SWF formatında videolar çeken Jing, TechSmith'in video düzenleme yazılımı olan Camtasia Studio ile uyumlu çalışarak çektiğiniz ekran videolarını düzenlemenize de olanak tanıyor.

Detaylı bilgi için http://www.techsmith.com/jing-features.html adresini inceleyebilirsiniz.
Ekran Alıntısı Aracı masaüstünüzdeki bir resim veya web sayfasının bir bölümü gibi her şeyin ekran görüntüsünü yakalar.

Detaylı bilgi için http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/products/features/snipping-tool adresini inceleyebilirsiniz.

Prezi, online bir sunum hazırlama aracıdır. Powerpoint ile hazırladığınız sunumlar gibi Prezi ile de görselliğin daha çok ön plana çıktığı sunumlar hazırlayabilirsiniz. Sunumlarınızda kullanabileceğiniz dosya türleri; resim, video, pdf dosyaları ve swf uzantılı flash çalışmaları olabilir. Ayrıca hazırladığınız sunumları o anda sunumu takip eden kişilerle paylaşabilirsiniz.

Prezi ile ilgili detaylı bilgi için www.prezi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

VoiceThread canlı ses kaydetme ve yorum toplama aracıdır. Yazı ve Ses olarak kaydeder.


Detaylı bilgi için http://voicethread.com/
adresini inceleyebilirsiniz.

Eyejot size videolu dijital bir kartvizit hazırlamanıza yardımcı olur. Kartvizitinize 5 dakikalık kendinizi tanıtan kısa bir video kaydedebilir, fotoğraf ekleyebilir ve Sosyal Medya bağlantılarınızı ekleyebilirsiniz.

Oluşturduğunuz kartviziti karşı tarafa e-posta veya SMS yoluyla gönderdiğinizde bilgileriniz karşı tarafın adres defterine kolayca eklenir.


Detaylı bilgi için http://corp.eyejot.com/
adresini inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için http://www.google.com/+/learnmore/hangouts/?hl=tr adresini inceleyebilirsiniz.

Google Docs bilgisayarınıza herhangi bir "Office programı" kurmadan doküman oluşturup saklayabileceğiniz web tabanlı bir uygulamadır. Oluşturduğunuz tüm dokümanları internet üzerinde saklar ve istediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz. Google'ın bu aracını kullanabilmeniz için "gmail" hesabınızın olması gerekmektedir.

Google Docs hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Google, kullanıcılarına her türlü verilerini depolama imkanı sunan Google Drive hizmetini başlattı. Videolarınızı, fotoğraflarınızı, belgelerinizi, PDF dosyalarınızı Google Drive’a yükleyip istediğiniz yerden bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için https://drive.google.com/start#home adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dropbox sanal bir harddisktir. Tüm dosyalarınız bir bulut içinde saklanır. Bilgisayar ve internet dışında bir donanıma ihtiyaç duymadan istediğiniz yerde 24 saat dosyalarınıza ulaşabilir ve paylaşabilirsiniz. Dropbox ile 2 gb depolama alanına ücretsiz sahip olabilirsiniz. Ayrıca, Dropbox'ı önderdiğiniz her bir kullanıcı için 250 mb (8 gb'a kadar) ekstra alan kazanabilirsiniz.

Dropbox ile ilgili detaylı bilgi için www.dropbox.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Box.net sanal bir harddisktir. Box.net ile 5 gb depolama alanına ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Box.net ile ilgili detaylı bilgi için http://www.box.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Wicrosoft OneDrive ile çevrimiçi olduğunuz herhangi bir yerden oluşturduğunuz fotoğrafları ve dosyaları depolayabilir, bunlara erişebilir ve arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşabilirsiniz. Microsoft kayıt olduğunuzda ücretsiz 7 GB çevrimiçi depolama alani vermektedir. Bu alanı kullanabilmek için bir hotmail hesabınızın olması gerekmektedir.

OneDrive ile ilgili detaylı bilgi için https://onedrive.live.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Padlet ile kendinize ait bir online duvar oluşturarak bu online duvarı sosyal medya üzerinden başka kişilerle paylaşabilirsiniz.

Web Sitesi; http://tr.padlet.com/