SPARKS, Hazırlık Sınıfı öğrencilerinin başarılarını gözlemlemek ve kaydetmek amacıyla kurulmuş online veritabanıdır. Öğrenciler, düzenli olarak SPARKS’a girerek not ve devamsızlık durumlarının takibinden sorumludurlar.

- Öğrencilere SPARKS kullanıcı adı ve şifreleri üniversite kayıt işlemlerinde verilmiştir.

- SPARKS kullanıcı bilgilerini kaybeden, unutan ya da teknik sıkıntı yaşayan öğrenciler Bahçelievler Kampüsü’nde 3. kattaki Bilgi İşlem Ofisi’nden, Cibali’deki Kadir Has Merkez Kampüsü’nde ise Help Desk’ten teknik destek alabilirler.

- Sınıf, sınav, yoklama gibi bilgilerinizde eksiklik varsa öncelikle okutmanınıza durumunuzu aktarınız ve Öğrenci İşleri'ne başvurunuz.

- Dönem sonlarında, aldığınız eğitimi ve okutmanlarınızı değerlendirmek için, SPARKS sistemindeki online anketi tamamlamanız gerekmektedir.

- Akademik dönem başlarında kayıt yenileme işlemleri SPARKS'tan yapılmaktadır.

- Öğrenci Belgesi almak için SPARK sisteminde "Banko İşlemleri" menüsünden talepte bulunulması gerekmektedir. Sistem üzerinden istenen belgelerin takibi için, Hazırlık Okulu Öğrenci İşleri Sorumlusu Funda Kayar e-posta ile başvuru talebi bildirilecektir.

Not: SPARKS sistemini mobil cihazlarında kullanmak isteyen öğrenciler App Store’dan ya da Google Play’den “SAP Fiori Client” uygulamasını indirerek, kayıt adımlarında http://sparks.khas.edu.tr domainini yazarak ardından şahsi kullanıcı bilgileri ile uygulamayı kullanabilirler.