SPARKS, Hazırlık Sınıfı öğrencilerinin başarılarını gözlemlemek ve kaydetmek amacıyla kurulmuş online veritabanıdır. Öğrenciler,http://sparks.khas.edu.tr adresine, öğrenci numaraları ve şifreleri ile BYS’ye girerek not ve devamsızlık durumlarının takibinden sorumludurlar.

Öğrencilerimiz için SPARKS Kullanımı ile İlgili Önemli Notlar:

- Şifreniz, size üniversite kayıt işlemleri sırasında, e-posta adresinize gönderilmiş olan, 6 haneli bir rakamdan oluşan şifredir.

- Şifrenizi kaybettiğiniz takdirde hemen Öğrenci İşleri'ne başvurunuz.

- Sınıf, sınav, yoklama gibi bilgilerinizde eksiklik varsa öncelikle okutmanınıza durumunuzu aktarınız ve Öğrenci İşleri'ne başvurunuz.

- Dönem sonlarında, aldığınız eğitimi ve okutmanlarınızı değerlendirmek için, SPARKS sistemindeki online anketi tamamlamanız gerekmektedir.

 

ÖĞRENCİ BELGESİ TALEBİ İLE İLGİLİ

26/11/2014 Çarşamba gününden itibaren Öğrenci Belgesi için, Bahçelievler Kampüsü Hazırlık Okulu Binası'nın 2'nci katında, Öğrenci İşleri Ofisi'nin önünde bulunan masadaki formları doldurarak, veya SPARK sistemi üzerinden "Banko İşlemleri" menüsü altından talepte bulunulacaktır.

Sistem üzerinden istenen belgelerin takibi için, Hazırlık Okulu Öğrenci İşleri Sorumlusu Funda Kayar e-posta ile başvuru talebi bildirilecektir.

Sparks: sparks.khas.edu.tr

E-posta: funda.kayar@khas.edu.tr