Üniversitemizin akademik ve idari birimlerinin öğrencilerimiz ile öncelikli iletişim kanalı, kurumsal e-posta hesaplarıdır. Önemli duyuru ve hatırlatmaları kaçırmamaları ve mağdur olmamaları için öğrencilerimizin e-postalarını düzenli olarak kontrol etmeleri, akademik yaşantılarında çok faydalı olacaktır.

Öğrencilerimiz kurumsal (khas uzantılı) e-postalarına şu adresten erişebilirler:

Khas Mail Giriş: Outlook: outlook.office.com/owa/?realm=stu.khas.edu.tr

 

Öğrencilerimiz için E-posta Kullanımı ile İlgili Önemli Notlar:

- Kullanıcı adınız (e-posta adresiniz), ad.soyad@stu.khas.edu.tr şeklindedir.

- 2014 girişli öğrencilerimiz kullanıcı adı ve şifrelerini online olarak öğrenebilirler:  http://sifre.khas.edu.tr

- Şifreniz, BYS şifrenizdir. 2013 girişli öğrencilerimiz için şifre: Khas_ _ _ _ _ _ (başında Khas olmak üzere BYS şifreniz.)

- Kesin doğru e-posta hesap bilgileriiz, üniversite kayıtlarında size yazılı olarak imza karşılığı verilmiştir. Bilgilerinizi buradan kontrol ediniz.

- Kullanıcı adınızı veya şifrenizi unuttuğunuz / kaybettiğiniz takdirde en kısa sürede Cibali Kampüsü'ndeki Öğrenci İşleri'ne başvurarak yenilenmesini talep ediniz.

- E-posta hesabınıza ilk girişinizi bilgisayar ile yapmanız, ilk kayıt işlemleri için daha kolay olacaktır. Akıllı telefon kullanıcısı iseniz, daha sonra khas uzantılı e-posta hesabınızı cihanıza kaydedebilir, he defasında kullanıcı adı ve şfire girmenize gerek kalmadan e-postalarınızı anlık kontrol edebilirsiniz. Akıllı telefon ve mobil cihazlarınıza khas uzantılı e-posta hesabınızı kurmak için, üniversitemizin Bilgi İşlem Merkezi tarafından hazırlanan şu kısa tarif videosunu izlemeniz yeterli olacaktır. Tarif videosu için tıklayınız.

- Okutmanlarınızla e-posta yoluyla iletişim kurmak isterseniz, e-posta adreslerini okutmanlarımızın online CV'lerinde ve Kadro sayfamızda bulabilirsiniz.

- Tüm üniversite çalışanlarının e-posta adresleri İletişim sayfasında yer almaktadır. Burada isme ve birime göre arama yapabilirsiniz.

- E-posta hesabınızla ilgili sorunları Hazırlık Okulu Sosyal Medya Koordinatörü'ne veya Bilgi İşlem Merkezi'ne danışabilirsiniz.