BLACKBOARD MOBİL ÖĞRENME PLATFORMU

Blackboard Mobil Öğrenme; iOS, Android, BlackBerry ve WebOS gibi akıllı telefonlar da dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda derslere ve içeriklere erişim sağlamak için eğitmenler ve öğrenciler tarafından kullanılan interaktif öğretim ve öğrenme platformudur.

ÖZELLEŞTİRME

Öğrenciler ve Öğretim Görevlileri yeni uygulamada menüleri yeniden adlandırma, gizleme, ders renklerini değiştirme ve derslerin sırasını değiştirme gibi özellikleri kullanabilirler. Derse girdiğinizde favoriler aracını kullanarak, dilediğiniz içeriğe kolayca ulaşabilirsiniz.

DROPBOX BAĞLANTISI

Dropbox hesabınızı Blackboard Mobile Learn ile iOS ve Android cihazlarınıza bağlayabilirsiniz! Öğrenciler ve eğitmenler kolaylıkla Blackboard Mobile Learn uygulamasını kapatmadan, kendi mobil cihazları ile belgeleri yönetebilirler. Öğrenciler ve eğitmenler sadece kendi kişisel Dropbox hesabını kullanarak kendi ders içeriklerini kaydedebilir, tek bir tıklama ile tartışmalar ve bloglara belgeler yükleyebilirler.NOTLARIM

Öğrenciler "Notlarım" aracını kullanarak, ara sınav, final veya ödevden hangi notu aldklarını görebilirler. Eğitmenlerin verdikleri çalışmalar notlandırıldığı anda öğrencilerin ekranına bildirim olarak mesaj düşer. Böylece öğrenci ekrana gelen bildirimi açtığı anda notunu görebilir.

DUYURULAR

Ödevi son teslim tarihi ne zaman? Ders iptal edildi mi? Öğrenciler duyurulara anında ekrana gelen bildirimi açarak ulaşabilirler ve eğitmenler istedikleri yerden duyuru gönderebilirler.MOBİL SINAVLAR

Blackboard Mobile Learn ile öğrenciler Android ve iOS cihazlardan kolay kullanımlı arayüzü ile sınav yapabilirler.

Mobil sınavlarda kullanılabilecek uyumlu soru tipleri: Çoktan seçmeli, çoklu boşluk doldurma doğru-yanlış, dosya yükleme, kısa cevap, hesaplanmış değer, aktif bölge.

SINIF LİSTESİ

Sınıf listesi ile, öğrencilerinize hızlı bir şekilde çok daha kolay ulaşabilirsiniz.


BİLDİRİMLER

Öğrenciler, Blackboard'daki dersleri ve sistemle ilgili faaliyetlerden haberdar olmak için kendi mobil cihazlarından otomatik ve kişiselleştirilmiş bildirimleri almayı seçebilirler. Öğrenciler yeni duyuruları, yeni girilen notları, yayınlanan bir sınavı ve diğer birçok ders faaliyetini bildirim olarak alabilirler. Sınavlar, duyurular, notlar artık elinizin altında ve sürekli kontrol etmenize gerek kalmıyor.


TARTIŞMA PANOSU

Tartışma Panosu öğrenciler için ilgi çekici bir ders iletişim aracıdır. Tartışma Panosu'nda öğrenciler için soru cevap forumu oluşturulabilir. Öğrenciler ve eğitmenler mesajları kolayca okuyabilir ve Blackboard Mobil Öğrenme ile açılan tartışmalara katkıda bulunabilirler. Ayrıca; tartışma panosuna, dosya eki olarak mobil cihazdan bir medya dosyası eklenebilir.


İÇERİK

Öğrenciler eğitmenler tarafından yüklenen içeriğe erişmek için Blackboard Mobile Learn veya bu belgeleri destekleyen başka bir uygulama kullanabilirler ve kendi aygıtları üzerinde içeriklere ulaşabilirler.