Prof.Dr. Volkan Ş. Ediger, Koordinatör

volkan.ediger@khas.edu.tr

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden 1976’da mezun olan Prof.Dr. Volkan Ş. Ediger, yüksek lisans derecesini yine aynı bölümden, doktora derecesini ise ABD Pennsylvania State Üniversitesi’ndensumma cum laude ile almıştır. Prof.Dr. Ediger’in meslek yaşamı endüstri, devlet ve üniversitedeki eşzamanlı görevlerinden oluşmaktadır. Endüstri deneyimini, 1977-1998’de çalıştığı Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Araştırma Merkezi’nde çeşitli ulusal ve uluslararası projelerde araştırma, koordinatörlük ve yöneticilik yaparak elde etmiştir. 1998-2010’da, T.C. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde ilk kez oluşturulan Enerji Danışmanlığı görevine ilk atanan kişi olarak, üç cumhurbaşkanıyla çalışma fırsatını elde etmiştir. Akademik kariyerine ise 1976-1977 arasında ODTÜ’de araştırma asistanı olarak başlamış, 1982-1986’da Penn State Üniversitesi’nde araştırma/öğretim asistanlığı ve laboratuvar uzmanlığı yapmış, 1987-2010 arasında da ODTÜ’de ders vererek tez danışmanlıkları yapmıştır. Şubat 2010’da İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde profesör olarak atanan Ediger, burada Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörlüğü’nü kurmuş, enerji alanında sertifika ve lisansüstü programları başlatmıştır. Ağustos 2011’den itibaren Kadir Has Üniversitesi’nde Strateji Geliştirme ve Araştırma Koordinatörlüğü ile Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevlerini birlikte yürütmektedir. Prof.Dr. Ediger ulusal ve uluslararası birçok ödülün sahibidir; Osmanlı’da Neft ve Petrol adlı eseri ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi Sosyal Bilimler Ödülü’nün yanı sıra, 2006’da ODTÜ Yılın Tez Danışmanı Ödülü’ne, 2007’de de Türkiye Petrol Jeologları Derneği’nin ilk kez verdiği Cevat Eyüp Taşman Ödülü’ne layık görülmüştür. Aralarında Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi, Uluslararası Enerji Ekonomisi Derneği ve Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği, Türk Dış İlişkiler Konseyi’nin bulunduğu birçok bilimsel/sosyal vakıf ve dernek ve sivil toplum örgütünün kurucusu, yöneticisi ve üyesi olan Prof.Dr. Volkan Ş. Ediger, Energy Policy, Energy Conversion and Management, Energy Economics, Comptes Rendu ve JSSM Journal of Service Science and Management gibi çok sayıda uluslararası bilimsel derginin editörü, hakemi ve yayın kurulu üyesidir. En son olarak, alanında Türkiye’nin ilk sivil toplum kuruluşu olan, Enerji ve İklim Değişikliği Vakfı’nı (ENİVA) kuran Prof.Dr. Ediger, halen vakfın kurucu başkanı olarak görev yapmaktadır.

Duygu Durmaz, Uzman

Duygu.durmaz@khas.edu.tr

İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programı ile devam etmiştir. Yüksek lisans tezinde Enerji Şartı Antlaşması çerçevesinde Rusya-AB enerji transiti ilişkilerini incelemekte olan Durmaz, Temmuz 2014’den itibaren Strateji Geliştirme ve Araştırma Koordinatörlüğü'nde görev yapmaktadır.

Öznur Demirbilek, Ofis Yöneticisi

oznur.demirbilek@khas.edu.tr

Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine Kadir Has Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Yönetimi yüksek lisans programı ile devam etmekte olan Demirbilek, Strateji Geliştirme ve Araştırma Koordinatörlüğü'nde görev yapmaktadır.