Akıllı Tahta

Akıllı Tahta kullanarak sınıfta etkileşimli bir ortam ile dersin daha etkili işlenmesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı tahta üzerinde, hazırladığınız tüm dijital dokümanları (Powerpoint, Word, Excel gibi) sunarken elektronik kalem ile doküman üzerinde farklı renklerde yazı yazabilir, hazır bulunan geometrik şekilleri kullanarak çizim yapabilir ve önemli bulduğunuz noktaları işaretleyerek dikkati çekmeyi sağlayabilirsiniz. Örneğin; öğrencilere dersinizde bir video izletiyorsunuz. Önemli bir noktada videoyu durdurarak görüntü üzerinde işaretleme yapabilir ve bu görüntüyü videodan bağımsız olarak kaydedebilirsiniz.

Sunulan ve üzerinde değişiklik yapılan tüm dökümanları ders sonunda bilgisayarınıza farklı formatlarda kaydedebilir ve öğrencilerinizle Blackboard sistemi üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca, akıllı tahta üzerinde yaptığınız işlemleri sesli olarak kaydedebilir ve video formatında öğrencilerinize sunabilirsiniz.

Akıllı tahtayı kullanmak için Starboard yazılımının yüklü olduğu bir bilgisayar, elektronik kalem ve projeksiyon cihazına ihtiyacınız bulunmaktadır.

Akıllı tahta bulunan sınıflarımız:

Cibali Kampüsü

D – Blok: 103, 104, 107, 112, 113, 114, 119, 120

B – Blok: B-201, B-202, B-211, B-301, B-302, B-310, B-311, B-401, B-409, B-410, B-414

Selimpaşa Kampüsü

102, 202, Z-2

Starboard yazılım CD’sini ve elektronik kalemi Eğitim Teknolojileri Destek Birimi’nden alabilirsiniz.

Akıllı tahta kullanımı ile ilgili eğitim videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Kullanımla ilgili eğitim talepleriniz için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

Akıllı tahta kullanımı ile ilgili hazırladığımız eğitim videosu'nu buradan izleyebilirsiniz.

Akıllı Tahta ile ilgili daha detaylı bilgi için Hitachi Starboard sitesini ziyaret edebilirsiniz.