Gayrimenkul Hukuku Sertifika Programı (18 Saat)

Amaç:

Çoğunlukla büyük sermayelerle iş yapılan gayrimenkul sektöründe, hesaba katılmayan, farkına varılmayan hukuki sebepler, ileride yatırımın karlılığını azaltan, yatırımcının itibarını zedeleyen ya da yatırımı tümüyle başarısızlığa uğratan sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple sektörde faaliyet gösteren kişilerin ve kuruluşların beklenmedik sonuçlarla karşılaşmalarını önlemenin bir yolu da, gayrimenkulün hukuki özelliklerini kapsamlı analiz ederek hukuki riskleri ortadan kaldıracak pozisyonu kurmalarıdır.

Sertifika programında, gayrimenkul yatırımlarının fikir aşamasından başlayarak son alıcıyla buluşmasına kadar geçen süreçte, hukuki riskleri ortadan kaldıracak, gayrimenkulü hukuki açıdan sağlıklı bir şekilde değerlendirerek, beklenmedik sonuçlarla karşılaşılmasına engel olacak hukuki donanımı aktarmak hedeflenmektedir.

Kimler katılmalı:

  • Bankaların bireysel yada kurumsal müşteri temsilcileri
  • Kredi sağlayan çeşitli finans kurumlarının temsilcileri
  • İnşaat şirketlerinde ilgili birimlerin uzman ve yöneticileri
  • Gayrimenkul sektöründe çalışanlar, Emlak uzmanları
  • Gayrimenkul değerleme uzmanları

 

Katılımcının kazanımları :

  • Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi sürecinde karşılaşılabilecek hukuksal sorunların neler olabileceğine yönelik belirgin bir farkındalık oluşacaktır.
  • Hukuksal problemlerle karşılaşmamak ya da en aza indirebilmek için gerekli bilgi donanımına sahip olacaktır.
  • Hukuki sorunları en kolay ve hızlı yoldan yönetmeyi öğrenecektir.

 

Eğitmen

Av. Yunus Koçal

1980 Erzurum doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da yapmıştır. Kemal Hasoğlu Lisesinden mezun olmuş, ardından lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

2000 Yılında İstanbul Barosuna Stajer Avukat olarak, devamında  avukat olarak kaydolmuştur. Uzun yıllar idare hukuku alanında çalışmalar yapmış, özellikle Türkiye’deki altın madenleri konusunda çeşitli çalışmalarda bulunmuştur.

Bir süre basın hukuku alanında çalışmış, bazı medya kuruluşlarına avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

Alanında önde gelen çeşitli İnşaat, Madencilik, Gayrimenkul ve Yatırım firmalarına hukuksal danışmanlık yapmaktadır. Gayrimenkul hukuku alanında çalışmalar yürütmekte olup, bu alanda seminer, panel, konferanslar vermekte, çeşitli makaleler kaleme almakta ve çeşitli yayınlar yapmaktadır. Gayrimenkul ve inşaat sektöründe sektörel örgütlenme konusunda çalışmalar yapmıştır. Pek çok sivil toplum kuruluşunda görev almaktadır.

Halen İstanbul barosunda İstanbul serbest  avukat olarak mesleğini sürdürmektedir. Koçal Hukuk Bürosunun kurucusudur. İngilizce bilmektedir.

Avukat Koçal evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Eğitim Programı Tarihleri

Program tarihi kuruluşların talebine göre belirlenecektir.

 

İletişim:

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
Kadir Has Caddesi, Cibali / İstanbul 34 083
Tel:  0212 533 57 65 / 12 18 Fax: 0212 533 65 15
e-posta: khas-yasam@khas.edu.tr