“um:ag AKADEMİ” İSTANBUL SEMİNERLERİ

(Yeni Dönem 2017'de Başlıyor!)

Kadir Has Üniversitesi ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın işbirliği ile kurulan Um:ag akademi  seminerleri Prof. Dr. Asker Kartarı’nın koordinatörlüğünde İstanbul’da Kadir Has Üniversitesi’nde devam ediyor.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı ile hayata geçirilen bu işbirliği kapsamında, yazmak ve tartışmak isteyen herkese verimli bir platform oluşturulması ve ayrıca gazetecilik mesleğine ve medya sektörüne de katkı yapılması hedefleniyor. Yaratıcılığını geliştirmek, ortak ilgi alanlarına sahip kişilerle tanışmak ve farklı bir dünyanın kapılarını aralamak isteyenler için um:ag Akademi İstanbul Seminerleri kapsamında açılacak okullar:

GAZETECİLİK SEMİNERİ: Deneyimli gazeteci ve akademisyenler tarafından verilecek olan seminerde “Haber Araştırma ve Haber Yazma”, “Araştırma Yöntemleri”, “Röportaj ve Yazı Dizisi Teknikleri”, “Uğur Mumcu’nun Gazeteciliği”, “Internet Gazeteciliği” gibi temel konular ele alınacaktır. Bunun yanısıra yine araştırma, haber yazma ve ropörtaj konulu atölyeler düzenlenecektir. Bu çalışma ile teorik bilgilerin uygulamaya konması ve kişilerin kendini gazetecilik alanında aktif olarak geliştirmesi planlanmaktadır. Gazetecilik Okulu, bu mesleği öğrenmek isteyen ve merak eden her yaştan kişiye açık olacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

YAZMA SEMİNERİ: Seminer kapsamında, Yaratma Cesareti, Kurgu, Anlatım Geliştirme, Metin Uygulamaları, Türler (Roman / Öykü), Felsefi Açıdan Yaratıcı Yazarlık, Öykü Denemeleri ve Uygulamaları gibi konu başlıkları altında tecrübeli ve yetenekli yazar kadrosu ile eğitim verilecektir. Başlıca amaç, katılımcıların yaratma cesareti edinmelerini sağlamak, yaratma sürecini irdelemek, yazma serüvenini, hem içerik, biçim, dil bakımından hem de felsefi ve psikolojik boyutlarıyla incelemektir. Uygulama çalışmaları ile yazılı anlatımı geliştirmek hedeflenirken, edebiyatseverlere edebi metinler üzerinde tartışma olanağı sunulacaktır. Katılımcılar, düşüncelerini doğru ve etkileyici bir dille yazıya dökmenin yollarını öğrenirken uygulamalı çalışmalarla kendilerini geliştirebilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.