HAS Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi

Türkiye’nin ilk sivil toplum, üniversite ve iş dünyası işbirliğini oluşturan "Has Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi" Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği İşbirliğinde kurulmuştur.

Amacımız

"Has Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi" eğitim, uygulama, araştırma ve danışmanlık hizmetleri ile sürdürülebilir kalkınma kapsamında Türkiye’de Kurumsal Sosyal Sorumluluk uygulamalarının yaygınlaştırılması, gündeme çekilmesi ve geleceğin KSS Önderlerinin yetiştirilmesi amacı ile kurulmuştur.

Hedeflerimiz

TKSSD’nin Sosyal ve KSS ağları aracılığı ile sahip olduğu ilişkileri, KSS kapasitesini, uzman kadrosu ve uluslararası işbirlikleri KHÜ’nün akademik donanımı, uzman akademik kadrosu, uzun yıllara dayanan hayırseverlik deneyimi ve bilimsel ortamı ile birleştiren ‘HAS KSS Akademisi’ aşağıdaki hedeflere ulaşmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

  • Türkiye’de önemli bir sivil toplum ve üniversite işbirliği gerçekleştirilmesi
  • “Has KSS Akademisi Projesi” ile Kadir Has’ın hayırseverliğinin bir çıktısı olan Kadir Has Üniversitesi, Türkiye’nin hayırseverlikten Kurumsal Sosyal Sorumluluğa dönüşmesini sağlaması.
  • KHÜ öğrencileri kapsamlı bir KSS ağına dâhil olacak, güncel uluslararası KSS konularını takip etmesi, sosyal sorumluluk projelerinin geliştirilmesi, şirketlerde KSS konusunda staj imkanı sağlanması.
  • Şirketler ve sivil toplum kuruluşları için güvenilir, araştırmacı, güncel gelişmeleri yansıtan referans bir KSS Merkezi oluşturulması.
  • KSS konularında paneller, seminerler, eğitimler, zirveler ve münazaralar ile sürekli Türkiye’nin gündeminde tutulması.
  • Şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının KHÜ’yü “Has KSS Akademisi” aracılığı ile KSS’nin merkezi haline getirmesi ve KSS projeleri uygulanması ile KSS Kütüphanesi kurulması ve KSS literatürünün oluşturulması sağlanması.

KHÜ Has Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi,
Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği İşbirliği İle Kurulmuştur.


Kurumsal Sosyal Sorumluluk Sertifika Programı