• Bahçelievler Kampüsü nerede?

Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu 
Cibali Mah. Üsküplü Cd. No:17
34083 Fatih, İstanbul

Telefon: 0(212) 4414724   Faks: 0 (212) 441 45 34

Sosyal Medya: Kadir Has Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı’na resmi Facebook ve Twitter hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

facebook.com/prep.khas

twitter.com/KhasPrep

  • Bu akademik yıl uygulanacak olan programla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Gerekli bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.

  • İngilizce Yeterlik Sınavı ile ilgili bilgi alabilir miyim? Örneklerini görebilir miyim?

Gerekli bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.

  • Hazırlık Sınıfına devam zorunluluğu var mıdır?

Öğrenciler sınıf içi ders, uygulama, laboratuar ve bunların gerektirdiği sınav ve Akademik çalışmaların en az %85’ine katılmakla yükümlüdürler. Devamsız öğrenciler Modül sonu Final ve/veya İngilizce Yeterlik sınavına giremezler.

  • Hazırlık Sınıfı'nı I. Dönem bitirirsem II. Dönem fakülte eğitimine başlayabilir miyiz?

Güz dönemi sonunda yapılacak olan İngilizce Yeterlik (Proficiency) sınavından başarılı olan veya Güz dönemi modül sonu sınavından 60 ve modül sonu ortalaması 80 olan B1-B2 seviyesi öğrencileri 2.Yarıyılda (Bahar dönemi) eğitimlerine bağlı bulundukları fakültelerde devam ederler.

  • Modül başarısı nasıl hesaplanır?

Öğrencilerin dönem sonu modül başarı notları aşağıdaki verilere göre hesaplanır:

% 15: Ara Sınav 1

% 15: Ara Sınav 2

% 15: Ara Sınav 3

% 25: Modul Sonu Sınavı

% 10: Konuşma Becerisi Ölçümü

% 05: MyLab

% 05: Derse Katılım

%10: Yazma Portfolyosu

  • Hazırlık programından nasıl muaf olabilirim?

İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf olabilmek için öğrencilerin Eylül ayındaki İngilizce Yeterlik Sınavından başarılı olmaları (en az 60 puan almaları) veya aşağıdaki uluslararası dil sınavlarından yeterli puanı alarak belgelerini üniversiteye teslim etmeleri gerekmektedir. Yeterli puanı aldıkları takdirde bağlı bulundukları fakültelerin 1. sınıfından eğitimlerine devam etmeye hak kazanırlar.

İngilizce Hazırlık Programı’ndan muafiyet için geçerli kabul edilen uluslararası dil sınavları ile bu sınavlardan alınması gereken en düşük puanlar Kadir Has Üniversitesi Senatosu’nun 21.12.2016 tarih ve 2016/15 sayılı toplantısında alınan karar uyarınca aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

TOEFL-IBT

CAE

CPE

PTE-Akademik

78

C

C

60 (her bölümden en az 59)

2 yıl geçerli

3 yıl geçerli

3 yıl geçerli

2 yıl geçerli

 

TOEFL-IBT sınavının geçerli kabul edilebilmesi için kurum kodu (7524) belirtilerek alınmış olması ve devlet üniversitelerindeki sınav merkezlerinden alınmış olması gerekmektedir. Ayrıca, yurtdışındaki tüm  TOEFL merkezlerinden alınmış sınav sonuç belgeleri esas alınacaktır. Bu sınavı alacak öğrencilerin Kadir Has Üniversitesi kurum kodu (TOEFL Score Recipient Code 7524) ile başvurmaları gerekmektedir. Bu kurala uymayan başvurular geçerli kabul edilmez.

Sınav geçerlilik süresi dolmamış ve daha önce alınmış kurum kodu olmayan sınav sonuçlarında ilave sonuç belgeleri merkeze telefon edilerek, TOEFL online kayıt sisteminden online olarak istenebilir, veya TOEFL-IBT Bilgi ve Kayıt Bülteni’nde bulunan Sonuç Belgesi Talep Formu (Score Report Request Form) gönderilerek talep edilebilir.


 

  • MyLab’e nasıl kaydolabilirim?

MyLab’e kayıt ve tüm teknik problemleriniz ile ilgili destek almak için 4. kattaki Sosyal Medya Ofisi’ne gelebilirsiniz. Kayıt işleminizi kendiniz gerçekleştirmek istediğniniz durumda, aşağıda verilen sunumlardaki basamakları takip edebilirsiniz.

MyEnglishLab of New Language Leader kitapları: Videoyu izleyin.

MyELT of Pathways kitapları: Videoyu izleyin.

Lütfen detaylı bilgi için MyLab sayfasını ziyaret ediniz.

Bizzat destek almak için Sosyal Medya Ofisi'ni ziyaret ediniz.

  • Notlarımı ve devamsızlığımı nasıl takip edebilirim?

Not ve devam kayıtlarınızı, Blackboard'tan kontrol edebilirsiniz.