GEÇMİŞ ETKİNLİKLERİMİZ

- Hazırlık Okulu Drama Kulübü "Troy" oyunu ile sahne aldı.

- Hazırlık Okulu öğrenci kulüpleri çalışmalarına başladı. Drama Kulübü Perşembe günleri 15:00'te ve Pazartesi günleri 16:00'da İngilizce tiyatro çalışmalarını; Sanat ve Edebiyat Kulübü Cuma günleri 15:00 - 17:00 arasında film gösterimi etkinliklerini gerçekleştirdi.

 

- Kadir Has Üniversitesi, 2012-2013 Akademik Yılı  Ek Kontenjan Lisans Öğrencileri İngilizce Yeterlik Sınavı 17 Ekim 2012 Çarşamba günü saat 09:00’da, Kadir Has Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü'nde gerçekleştirildi.

 

- Üniversitemizin 2012 - 2013 Akademik Yıl Açılış Töreni, 15 Ekim Pazartesi günü saat 10:00'da, tüm Hazırlık Okulu İngilizce okutmanlarının da katılımıyla Cibali'deki Kadir Has Kampüsü'nde gerçekleştirildi.

 

- Öğrencilerimizin 2012-2013 Akademik Yılı Güz Dönemi boyunca kullanacakları ders kitaplarının satışı, 17-25 Eylül 2012 tarihleri arasında 102 no'lu derslikte tamamlandı. Ayrıca, özel bir yayınevinin kampanyalı kitap satışları da 18-20 Eylül tarihleri arasında 3'üncü katta kurulan stantlarda gerçekleşti.

 

- 17 Eylül Pazartesi günü 2012-2013 Akademik Yılına başlayan Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Okulu'nda Oryantasyon Toplantıları, okutmanlarımız ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik fotoğraflarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

- 2012-2013 Akademik Yılı boyunca öğrencilerimizin ve okutmanlarımızın aktif olarak kullanacakları MyLab Sistemi hakkında Pearson Yayınevi eğitmenleri tarafından 05 Eylül 2012 günü okulumuzdaki seminer salonunda bir eğitim gerçekleştirildi.

 

- Okutmanlarımızdan Sosyal Medya Koordinatörü Murat Akbıyık, Pearson Yayınevi tarafından 01-03 Eylül 2012 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen "Middle East % Turkey Higher Education Conference" etkinliğine konuşmacı olarak katıldı ve Hazırlık Okulu'nda MyLab Kullanımı konulu bir sunum gerçekleştirdi.

 

- 26 Mayıs Cumartesi günü Selimpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan KHAS FEST 2012 etkinliğinin biletleri kafeteryadaki stantta satılıyor. Öğrencilerimizin büyük ilgi gösterdiği bu eğlenceli dolu etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 

- 08 Mayıs Salı günü, üniversitemizin İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. D.r Osman Zaim, ilgili bölümlerdeki öğrencilerimizle bir araya geldi. Yaklaşık 1,5 saat süren bilgilendirme toplantısında öğrencilere bölümlerinde yaşayabilecekleri olası zorluklar ve dikkat etmeleri gereken konular hakkında ve sorular ekseninde bilgilendirmeler yapıldı.

 

- 26 Nisan Perşembe günü, okulumuzun İngilizce dergisi “under_construction”ın 2012-Yaz sayısının hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin hazırlık çalışmalarına daha fazla katılmaları yönünde teşvik edilmesi gerektiği vurgulanarak içerikle ilgili fikir paylaşımları ve görev dağılımları yapıldı. Bu verimli toplantımızın fotoğrafları için tıklayınız. Yayın çalışmalarını sosyal medya üzerinde takip etmek için facebook sayfasını da (facebook.com/prep.khas.magazine) ziyaret edebilirsiniz.

 

- 17 Nisan Salı günü, Pearson Longman Yayınevi tarafından sağlanan, ders kitabı olarak kullanmakta Language Leader kitaplarının yazarlarından olan Gareth Rees’in konuşmacı olduğu “21’inci Yüzyıl Yetenekleri” konulu sunum gerçekleştirildi. Etkinlikten bazı fotoğraflar için tıklayınız.

 

- 05 Nisan Perşembe günü, öğrencilerimizin de katılımıyla, okulumuzun İngilizce dergisi “under_construction”ın ilk sayısı, konferans salonunda yapılan bilgilendirici konferansın ardından samimi ve eğlenceli bir kokteyl ile lanse edildi. Öğrenci ve okutmanlarımız derginin ilk sayısını gayet başarılı bulduklarını ifade ettiler. Siz de lansman kokteylinin fotoğraflarını görmek için buraya, “under_construction” dergimizi çevrimiçi okumak için için buraya tıklayınız.

 

- 23 Mart Cuma akşamı, British Education Bureau’nun katkılarıyla Taksim Point Hotel’de gerçekleştirilen “Öğrencileri Motive Etmenin 8 Adımı” başlıklı seminere Hazırlık Okulu’ndan 14 okutmanlarımız katıldı. Bu etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.